O Mark Knopfler στην Ελλάδα

Αρχισαν πάλι οι γνωστές τιμές της Didi για τις θερινές συναυλίες…

Απο το Avopolis.gr

Πριν καλά καλά τελειώσει το φετινό καλοκαίρι, η Di Di Music - Big Star promotion ανακοινώνει το πρώτο μεγάλο live του καλοκαιριού του 2008…

Ο Mark Knopfler, η κιθάρα, η φωνή και η ψυχή των Dire Straits περιλαμβάνει την ΑΘηνα και το θέατρο του Λυκαβηττού στα σχέδια της νέας περιοδείας του.

Την Παρασκευή 13 Ιουνίου ο Knopfler θα βρίσκεται την σκηνή του Λυκαβηττού ερμηνεύοντας κομμάτια από όλες τις περιόδους της καριέρας του, από τις ημέρες των Dire Straits μέχρι σήμερα.

«Δεν παίζω τίποτα που δεν θέλω να παίξω, δηλώνει ο ίδιος όταν ανέβω στη σκηνή και πάιξω το “Sultans Of Swing” το µRomeo & Juliet¶. το "Money For Nothing¶ ή το µBrothers In Arms¶ είναι επειδή το θέλω. Σημαίνει πολλά για εμένα το γεγονός ότι κάποιο τραγούδι έχει σημαδέψει τις ζωές των ανθρώπων.»

Η προπώληση των εισιτηρίων προς 40 euro ξεκινά σήμερα κι όλας από την επίσημη ιστοσελίδα του www.markknopfler.com ως τις 25 Οκτωβρίου.

Από τις 26 Οκτωβρίου εισιτήρια θα μπορείτε να προμηθευτείτε και από το ticket house και την ticket pro.

Ωραια.Θα ερθει ο Θεος κι εγω θα ειμαι φανταρος.Γ@μω τον στρατο ρε

Εκείνος που είχε γράψει το soundtrack της ταινίας “The Princess Bride” ετσι?

το περιμενα πως θα ερθει. ειχε κλεισει εδω και κανα διμηνο αντιστοιχο λαιβ στη γειτονικη βουλγαρια.

Mark Knopfler - National Palace of Culture - Hall 1, Sofia, Bulgaria
Dire Straits’ founder and mastermind shall headline the 2008 edition of the Arena Muzika Festival!
Tickets - from 30 to 70 leva.

νταξ, τελικα δεν ειναι ακριβος. σκεφτειτε οτι αναλογικα τα 30 λεβα εκει ειναι 30 ευρω εδω. εκει περιμενουν περισσοτερο κοσμο, αρα… ε καλη ειναι η τιμη.

απλα ΤΕΡΑΣΤΕΙΟΣ ΚΙθΑΡΙΣΤΑΣ:D …λιγο δυσκολο να τον παω αθηνα αλλα ο τυπος ειναι μοναδικος…μεσα στους κορυφαιους ever…

καλα και αυτο το καλοκαιρι βλεπω πολλα και καλα live … αντε λεφτα απο τωρα να μαζευουμαι .

Πουτανα εξεταστικη. Οσοι μπορειτε να πατε, τεραστιος κιθαριστας.

Αργοπεθαίνωωωωωωωωωωωωωωωω

Τι νέα είναι αυτά ρε παιδιά? Δε λέω άσχημο λόγο για τη Didi ξανά!!! Και φέτος θα έχω και λεφτά και ελεύθερο χρόνο για συναυλίες!!! (ελπίζω:p)

Ήδη η Παρασκευή 13 Ιουνίου 2008 είναι κατειλημμένη στο ημερολόγιό μου για την συναυλία του Μαρκ! Οι Dire Straits είναι από τα αγαπημένα μου συγκροτήματα και αυτήν την συναυλία δεν την χάνω! (Να ακούσω το Telegraph Road, please, κι ας πεθάνω μετά! [-o< [-o< [-o< [-o< 8) 8) 8) )

Παληκαρια ως πρωτοετης θα ρωτησω,οι εξεταστικες θα εχουν τελειωσει?
Πειτε ναι αλλιως αυτοκτονω:p

Ψοφα ελευθερα.

αντε να αρχιζει να ανεβενει το συναυλιακο επειπεδο σε αυτην την χωρα!
λογικα θα παω!:smiley: :wink:

about music, μια παρατήρηση, χωρίς ίχνος κακίας or something.
Προσωπικά μιλώντας πάντα, εντελώς προσωπικά, το βρίσκω εντελώς μειωτικό για τη δουλειά που κάνουμε εδώ πέρα να μην τσεκάρεις καθόλου την κεντρική μας σελίδα για θέματα που έχουμε δημοσιεύσει πολλές φορές και πριν από άλλους. Σαφώς και μερικά από τα υπόλοιπα site (συνήθως το avopolis απ’ ότι βλέπω) που αναφέρεις είναι απολύτως αξιόπιστα, αλλά δεν είναι λίγο ειρωνικό να γράφεις στο forum ενός site στο οποίο υπάρχει μια είδηση, έχοντας ως πηγή άλλο site;

Φιλικά.

Μια λύση υπάρχει να κόψω το τσιγάρο δεν βλέπω άλλη

Άντε να μας έχει ο Θεός καλά πάντα να ανταμώνουμε και να ξεφαντώνουμε εννοείται πως θα είμαστε εκεί…

#-o μου εφτιαξες τη μερα:( #-o

Θα πάω.-

Μπαίνεις στο σωστό δρόμο σιγά σιγά :smiley:

Φίλε ακούω 5 χρόνια Dire Straits, δε θα μου την πεις εσύ. 8)

Φ Υ Γ Α Μ Ε ! ! ! ! ! !

Respect.-