O Mark Knopfler στην Ελλάδα

Έχεις απόλυτο δίκιο να το λες αυτό, αλλά όπως δεν είχα δει εγώ την κεντρική σελίδα έτσι δεν την είχε δει και κανένας αλλός μεχρι εκείνη τη στιγμη και το λέω αυτό γιατι σε άλλες περιπτώσεις πάντα κάποιος εμφανίζεται και λεει “ρε μεγάλε το έχει και στην κεντρική”. Δεν ξέρω ποια στιγμή το δημοσιευσατε αλλα τουλαχιστον όταν εγώ άνοιξα το σαιτ δεν υπήρχε ακόμα και γενικότερα μπαίνω στο φόρουμ αφού διαβάσω τα κομμάτια που με ενδιαφέρουν στην κεντρική, χωρίς αυτό να σημαίνει οτί δεν ξανατσεκάρω ποτέ την αρχική σελιδα. Απλά χθές έτυχε.
Επίσης πιστευω ότι καλό ειναι να αναφέρει κάποιος την πηγή του όταν αναδημοσιευει μια πληροφορία για να μην λέμε ότι θέλουμε αλλά και να μην αρχίζει μετά ο καθένας να ρωτάει “Ρε φίλε ποιος τα λέει αυτά” κ.α.

Τέλος πάντων, σε καμία περίπτωση δεν θέλω να μειώσω τη δουλειά κανενός και προφανώς δε θέλω να ειρωνευτώ ή να πω κακία …
Επίσης φιλικά

Mεγάλος κιθαρίστας που κρατούσε πάντα χαμηλό προφίλ…Dire Straits per sempre…

Damn!!!
Η Ελλάδα στο Euro θα είναι είτε στον όμιλο C είτε στον D. Αν είμαστε στον D, όλα καλά. Αν είμαστε στο C…
Θα έχουμε παιχνίδι στις 13 Ιουνίου…:?

Ωραια πραγματα…Ελπιζω να καταφερω να τον δω.

Πολύ ωραίο συναυλιακό νέο!!

Natos o Programme Manager!8)

Ωραία, η Εθνική πήγε στο D οπότε την ημέρα της συναυλίας δε θα έχουμε παιχνίδι! YEAH!
Ερχόμαστε ρε Maaaark!!! :smiley:

Ασχετο:

Για παρομοιο λογο φιλος έχασε τη μέρα των Ryche στο Ροκγουειβ (αυτους βασικα ηθελε να δει). Θα ηταν τρελη μλκια να τυχαινε.

Υπάρχει περίπτωση να έρθει Θεσσαλονίκη?:papas: :papas: :papas:

Δεν μπορώ να κατέβω Αθήνα εκείνη την περίοδο δυστυχώς:( :frowning:

Η πολυαναμενόμενη εμφάνιση του Μr. Dire Straits, Μark Knopfler στο Αθηναικό κοινό, μεταφέρεται και θα πραγματοποιηθεί στον ίδιο χώρο 2 μέρες αργότερα. Στις 15 Ιουνίου 2008 λοιπόν - και όχι στις 13 όπως αρχικά είχε προγραμματισθεί-ο Mark Knopfler θα πλημυρίσει το θέατρο του Λυκαβηττού με αγαπημένες μελωδίες από την εποχή των Dire Straits μέχρι σήμερα. Τα προπωληθέντα εισιτήρια θα ισχύουν κανονικά , ενώ η προπώληση συνεχίζεται στα Ticket House και www.ticketpro.gr

http://www.didimusic.gr/

Ουτε εγω ρε γαμωτο,αλλα δυστυχως δεν παιζει σε χωρια για 200 ατομα,οποτε δυσκολο για Σαλονικα…Εκτος αν ερθει σαπορτ στους Ονιραμα!

σιγα μην παιξουν οι ονιραμα μαζι του!
ισως δεχτουν οι δυτικες συνικιες!

Setlist της Kill To Get Crimson περιοδείας, που λογικά αυτό θα παίξει και εδώ:

[SPOILER]Kill to get Crimson - TourShare

Set-List:

  1. Cannibals
  2. Why Aye Man
  3. What it Is
  4. Sailing to Philadelphia
  5. True Love will Never Fade
  6. The Fish and the Bird
  7. Hill Farmer’s Blues
  8. Romeo and Juliet
  9. Sultans of Swing
    10.Marble Town
    11.Daddy’s Gone to Knoxville
    12.Postcards from Paraguay(or Devil Baby)
    13.Speedway to Nazareth
    [SIZE=“5”]14.Telegraph Road[/SIZE] :vibrate: :vibrate: :vibrate: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :yahoo: :bow: :bow:
    15.Brothers in Arms
    16.Our Shangri-La
    17.So Far Away
    18.Going Home (Local Hero Theme)

Ο καλός Θεούλης εισάκουσε τις προσευχές μου και θα ακoύσω live έναν από τους υπέρτατους ύμνους της ζωής μου από την ηλικία των 14 ετών. Thank you, Mark!!! 15 Ιουνίου όλοι Λυκαβηττό! :smiley: [/SPOILER]

Αμαν, τι είπες τώρα, χάθηκε η μπάλλα…

Θα ειμαστε εκει… :slight_smile:

ΑΝ δεν είμαστε εκεί σε ένα τόσο τεράστιο καλλιτέχνη, τι στην ευχή κάνουμε…

Και εγώ εκεί θα είμαι!!!

Ελάτε και δεν θα το μετανοιώσετε…

και εγω παρολο που θα ειναι μεσα στην μεση της εξεταστικης μαλλον θα δωσω το παρον…

Πήραμε εισιτήριο, πήραμε και τον τελευταίο του δίσκο που δεν είχαμε, και πλέον οι μέρες μετρούν αντίστροφα. Ένας μήνας παρά 2 μέρες 8)