O Matt Barlow επιστρέφει στη δισκογραφία!

Gamw ta mallia eixe o an8rwpos!!!kai fwnara omws!

Δε νομίζω πάντως να παραιτηθηκε από τη δουλειά του στην αστυνομία. Υπάρχουν πολλοί μουσικοί που τα βγάζουν πέρα με απαιτητικές καθημερινές δουλειές και κάνουν και καριέρα με groups ταυτόχρονα. Αυτούς τους ανθρώπους πραγματικά τους σέβομαι γιατί δείχνουν και έμπρακτα ότι είναι στη φάση γιατί πραγματικά γουστάρουν, και όχι για τα φράγκα.

Hmm γιατί να μην γίνεται το αντίθετο, δηλάδη να γουστάρει να είναι αστυνομικός αλλά επειδή δεν βγαίνουν τα λεφτα να τραγουδάει. Πιο πιθανό μου φαίνεται αυτό:p

i DOULIA tous ine re pedia, fisika 8eloun na vgazoun ke lefta!!

:smiley: ΣΤΟ album the dark saga των iced earth απλά δεν παίζεται. αλλα προτειμώ τον james hetfield:D

Tραγουδαγε ο Hetfield στους Iced Earth?:-s

Oτι να’ναι…

Τελειως ομως…

Μας πειραξε η ζεστη…#-o :stuck_out_tongue:

Εντελως…σημερα εχω διαβασει πολλα κουφα…

εννοώ οτι στο album o matt δεν παιζεται αλλα γενικά προτιμω την φωνή του james… δεν ειπα οτι ηταν στους iced earth:!:

Τιιιιιιιιιιιι??? Δεν ηταν???8O 8O 8O 8O 8O
:cry: :cry: :cry:

ΥΓ: Μην μας παρεξηγεις φιλαρακο (εισαι και καινουριος)

xaxaxa πάλι γελασαμε
:smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley: :smiley:

:frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

αποχωρω…

Eπιδη Έχω PREMIUM Ότι Βρο Από Pyramaze
Θα Ανεβάsω
http://www.myspace.com/pyramaze TELIO 8O 8O

παντως το album melancoly beast που ακουσα προσφατα ηταν πολυ συμπαθητικο…
κριμα που θα τη χαλασει τη μπαντα ο barlow…

vsk nai re gamoto pos tha kollhsei aftos se prog power banda…:-s

Ίσως θέλουν να κάνουν πιο εμπορική στροφή. :wink:

Η φωνή του Barlow ήταν πολύ ξεχωριστή σε σχέση με την πλειονότητα των τραγουδιστών σε power metal συγκροτήματα, και εμένα προσωπικά η φωνή αυτή με είχε τραβήξει χρόνια πριν στους Iced Earth. Χρωμάτιζε με την ιδιαίτερη της χροιά τις ωριμότερες συνθέσεις του Shaffer. Λέω παλιά, γιατί τώρα μου είναι αδιάφοροι σαν συγκρότημα, λυπάμαι. Φέτος στο rockwave έριξα τρελά χασμουρητά την ώρα των Iced Earth, ενώ η απουσία και μόνο ενός τραγουδιού όπως το Question of Heaven (πως να το τραγουδήσει ο Ripper, καλή φωνή αλλά άλλη φάση…) ήταν αρκετή για να μου αφαιρέσει το όποιο ενδιαφέρον απο τη συναυλία για μένα. Είναι καλό που μια φωνή όπως ο Barlow επιστρέφει στο τραγούδι, και ας είναι κάτι τελείως διαφορετικό (και γιατί όχι? πάρτε το χαμπάρι, τα καλά πράγματα μια φορά γίνονται, αλλιώς πέφτουμε στην παγίδα της επανάληψης, που ούτε αυτή είναι ωραία… για μένα τουλάχιστον).

Το οτι ο Barlow θα ταν ο νεος τραγουδιστης των Pyramaze παντως εγω δε το περιμενα. Δε ξερω κατα ποσο θα ταιριαξει απλως δε μπορω να φανταστω πχ κομματια οπως Τhe Birth, What Lies Beyond, The Journey, Power of Imagination και πολλα αλλα των Pyramaze με τη φωνη του. Μιλαμε οτι πρεπει να αντικαταστησει τον Lance King του οποιου η φωνη για εμενα παντως εφερνε σε Tate. Τι να πω? Αναμενουμε να δουμε!