O Mike Portnoy αποχωρεί απο τους Dream Theater - Νέος drummer o Mike Mangini

Το Βlabbermouth όπως πάντα αξιόπιστο.

Προσωπικα πιστευω πως ειναι ο Mike Mangini.

Είναι απασχολημένος με τους Morse/Morse/LaRue/McPherson και γράφουν δίσκο με παραγωγή Peter Collins. Επίσης, οι DT το έχουν πει επανειλημμένα ότι διάλεξαν drummer, απλά δεν μπορούν ακόμα να το ανακοινώσουν. Προφανώς ΔΕΝ είναι ο Portnoy, και δεν νομίζω κανείς από τα εναπομείναντα 4/5 να θέλει να ξανασυνεργαστεί μαζί του τόσο σύντομα, ειδικά μετά από αυτά που ειπώθηκαν.

Ουσιαστικά, το Blabbermouth διέψευσε τη φήμη που αυτό κυκλοφόρησε!

Προφανως. Δεν εκανα προβλεψη ομως. Ευχη εκανα μπας και γλυτωσουμε τα διδυμα τουλαχιστον.

Παντως η υποθεση εχει καταντησει σηριαλ σαπουνοπερα. Εχει ξεπερασει και το Φωσκολο επεισοδιο 15366. Ελεος πια. Τη περιμενουν δηλαδη και δεν ανακοινωνουν κατι?

ρε μάγκες οι DT δεν έχουν κάνει καμια επισημη ανακοίνωση, παρα μόνο ότι ο Petrucci άρχισε να δουλεύει για το νέο δίσκο.

ντε και καλά πρέπει να πουν την επόμενη στιγμή ποιός θα είναι ο drummer; είναι τόσο εύκολο; δε νομίζω.

επίσης, από εδώ έχει ειπωθεί μια πληροφορία για την επιλογή που είχαν κάνει και πως έλαβαν αρνητικό feedback για αυτή. μπορεί να τους επηρέασε και να το ξανασκέφτηκαν.

ο μόνος που κάνει update συχνά είναι ο Portnoy, με τη διαφορά ότι ΠΑΝΤΑ έκανε. Απλά τώρα, για κάποιο λόγο ενδιαφέρονται και τα αναπαράγουν όλοι.

οι DT θέλουν, δε θέλουν θα βγάλουν δίσκο τώρα τον Μάιο-Ιούνιο. Η διαφωνία σε αυτό έφερε τον Portnoy εκτός μπάντας. Αν δεν το κάνουν, ποιος εκτίθεται; Οπότε, κοντός ψαλμός…

Εγώ είχα εκφράσει την άποψη από την αρχή κιόλας ότι ΟΠΟΙΟΝ ΚΙ ΑΝ ΔΙΑΛΕΞΟΥΝ-Ή ΕΧΟΥΝ ΔΙΑΛΕΞΕΙ, το σωστό είναι να τον ανακοινώσουν αφού ολοκληρωθούν οι ηχογραφήσεις 101%.
Αλλιώς τον ψιλοκαίνε τον τύπο και του ρίχνουν απίστευτο βάρος στους ώμους του. Καλύτερα να μπουν στο στούντιο υπό ψιθύρους και άκρα μυστικότητα, παρά να γίνει αυτό με ατελείωτα μπλα μπλα μπλα - σενάρια και υποθέσεις. Έτσι πιστεύω εγώ τουλάχιστον. Εξαρτάται βέβαια και τη μέθοδο θα ακολουθήσουν για τη σύνθεση των κομματιών : από πριν και ο καθένας μόνος του ή σε δίδυμα Ή όλοι μαζί στο στούντιο … οπότε ακόμη τζαμάρουν και συνθέτουν;;;; Ας περιμένουνε να δούμε. ΄>Οπως και να’χει, όλοι θα κριθούν εκ του αποτελέσματος : Και οι Theater και ο Portnoy. Ενώ δεν υπάρχει ΕΣΤΩ ΕΝΑΣ που να αμφισβητεί την τεράστια απώλεια του Portnoy … πάμε παρακάτω. Η ζωή συνεχίζεται και δεν μπορούμε να κάνουμε τίποτα γι’ αυτό!

ρε παιδες εχουμε καποιο σοβαρο νεο? μια τελευταια φημη μιλαει για τον bobby jarzombek που ομολογω οτι δεν το ηξερα αν και εχει πολυ καλο βιογραφικο. τον τσεκαρα και στο youtube. χαρηκα θα μου πειτε. τι περιμενες να μην ειναι χταποδι και αυτος. πωωωωωω ρε φιλεεεεεε!! πλεον ειμαι σιγουρος οτι εχουν την ιδια εταιρια marketing με την apple. με εχουν τρελανει ρε εσεις. προσπαθω να αποκρυπτογραφησω οτι λενε.
αααααα δεν ειμαι στα καλα μου:lol::lol::lol::lol::lol:

H τελευταία φήμη είναι ο Mike Mangini. Τεράστιος drummer

και μαλλον η επικρατεστερη:wink:

Από το twitter του Eddie Trunk:

@Outshined: δεδομένου ότι ο Harris γράφει την πλειοψηφία της μουσικής και των στίχων των Maiden και κάνει την παραγωγή, όχι δε μιλάμε για ίδια περίπτωση. Ίσως πιο κοντά στην περίπτωση Ulrich για τους Metallica.

Αυτό που δεν μου άρεσε στην τελική (και γι’ αυτό κατηγορώ τον MP) είναι για την υπερσυγκέντρωση αρμοδιοτήτων στο πρόσωπό του. Και σε αυτό δεν είμαι biased, ο ίδιος έχει πει ότι έκανε σχεδόν τα πάντα. Φαντάζομαι ότι και οι άλλοι είχαν / έχουν τη δυνατότητα να κάνουν κάτι από αυτά που έκανε και να μοιραστεί η δουλειά, να φανεί το συγκρότημα, όχι ο Portnoy και 4 άλλοι - γιατί καλώς ή κακώς, ήταν το πρόσωπο του συγκροτήματος την τελευταία δεκαετία.

@petpanag: Αυτή τη φήμη για τον Jarzombek πού την είδες; :stuck_out_tongue:

Ronnie James Dio.-

[I]And actually, the one name I have never heard thrown around in this “Who is the new drummer?” discussion is Bobby Jarzombek. He too is an amazing drummer, and the only one I know of that can play cymbals set behind his head. And considering that Halford isn’t gonna be doing much of anything the next year or two as Judas Priest prepare for their farewell tour, it could be what gets Bobby’s foot in the door to Dream Theater.[/I]

[I]I agree about Bobby Jarzombek, he’s someone who could be and “under the radar kinda guy” who’s a complete badass and could fit Dream Theater well…and as for the DT albums, I agree, they really don’t have a weak album per se, they’re all VERY GOOD…their most evil riff I still think is A Nightmare to Remember…but I think Train of Thought is epic and a very close masterpiece…I think it was their last cd that I can listen to all the way through, without skippin a song. In The Name of God, Honor Thy Father, Stream of Consciousness (probably their best instrumental)…just all great…they’re still probably my favorite band going right now, with Keep of Kalessin…can’t wait to see how they sound with the new drummer (we all know he’s going to be world class that’s for sure). I know they’re in the studio as we speak but they still haven’t announced who it is yet.[/I]

αυτη ειναι μια συζητηση σε ενα φορουμ. το http://www.georgekollias.com/forum/

φημες και συζητησεις δεν πιστευω τιποτα. και βλεπω mangini…

Συμφωνώ, αλλά στους Raibow και στους Dio. Στους Sabbath ο Ozzy είναι ο τραγουδιστής.-

Ο Mike Mangini έχει παίξει σε συναυλία των Dream Theater, το bootleg μάλιστα λεγόταν “When Mike And Mike Unite”, είχε παίξει μαζί με τον Portnoy (παράλληλα, στο ίδιο σετ) :lol:.

Από το Facebook του Petrucci:

Έτσι είμαστε ακόμα πιο κοντά στην ολοκλήρωση, ο LaBrie είχε πει ότι στις 18/4 θα μπει στο studio για τα φωνητικά! Ανυπομονώ για το παραμικρό δείγμα!!! :slight_smile:

Bump!

Ήγγικεν γαρ η ώρα!!! :slight_smile: :slight_smile: :slight_smile:

Πολύ μάρκετινκ στην όλη ιστορία πάντως.Να κάνουμε sign up να μάθουμε Πρώτοι και Όταν θα το ανακοινώσουν.
Πάντως τελικά οι drummer ήταν 7.Ενδιαφέρον να μάθουμε ποιοι τελικά ήταν.

Eπί ευκαιρία…8)

Mike Mangini (born April 18, 1963 in Newton, Massachusetts) is best known for his work as a session artist[1] who has played for Annihilator, Extreme, James LaBrie, and Steve Vai. He is a teacher at the Berklee College of Music in Boston and held five World’s Fastest Drummer world records. On April 18th 2011, [B]Mike Mangini joined Dream Theater to replace Mike Portnoy who left the band less than a month ago.[/B]

Μην το ψάχνεις την wikipedia την έχουν ξεσκίσει σε ότι αφορά το θέμα του drummer των theater, οπότε δεν είναι καθόλου αξιόπιστη πηγή.

Πολυ καραγκιοζιλικι καταντησε η ιστορια.Παλι καλα που δεν το εκαναν reality να λεμε #-o

Προφανώς κολπάκια της Roadrunner για να γίνει τζέρτζελο.

Οι ίδιοι οι Theater έχουν πει ότι αν ήταν στο χέρι τους, θα το είχαν ανακοινώσει καιρό τώρα.