O Mike Portnoy αποχωρεί απο τους Dream Theater - Νέος drummer o Mike Mangini

κανουμε πολυ ωραιες κουβεντες εδω. σας παρακαλω μην χαλασουμε και αυτο το thread:wink:

Πάντα το ήξερα ότι ο Κιάμος είναι ποιότητα. Δικαίωση! :lol:

Το να ξενερώνει ένας οπαδός με την reality φάση είναι απολύτως κατανοητό. Και φυσικά το στυλ παρουσίασης των διαδικασιών δεν είναι το ίδιο με το Six Degrees ας πούμε αλλά ήταν άλλο το κλίμα τότε. Και, κακά τα ψέματα, ο Portnoy ήταν πίσω και από όλες αυτές τις κινήσεις ενημέρωσης των οπαδών για τα στουντιακά τεκταινόμενα. Όλα αυτά αναφέρθηκαν όμως.

Δε νομίζω να περίμενε κανείς ότι θα βγει κάποιος και θα αναλάβει και τη σκηνοθεσία μέσα στις ευθύνες που είχε ο Portnoy και άφησε πίσω του. Ο Rudess ίσως θα μπορούσε να το κάνει μια και βγάζει βιντεάκια κλπ. αλλά δε νομίζω να έχει τη διάθεση να ασχοληθεί σε “επαγγελματικό” επίπεδο μ’ αυτό το πράγμα.

Οι Dream Theater μετέτρεψαν την αναζήτηση νέου drummer σε ένα εκπληκτικό promotional “reality” event!

Ήθελα να το δω για να γελάσω και δικαιώθηκα. Για γέλια και για κλάματα. Κρίμα πάντως για μερικούς υποψήφιους. (π.χ. Donati ) που μπήκαν σε αυτή τη διαδικασία

#-o

Ναι ρε, τι ντροπή να είσαι στην ίδια μπάντα με τον Rudess π.χ.

Προφανώς και εννοεί το να κάνεις audition για μια τέτοια μπάντα και να καταλήγει να είναι εκπομπή του Μικρούτσικου!

λες να τον πιεσε κανεις? μπηκε επειδη το ηθελε. οπως ολοι!! αντε μην τρελαθουμε και τελειως!!!

ξαφνικα χαλασε η αισθητικης σας? απο τους dream theater?

ΥΓ εγραψα και αλλα πολλα αλλα τα σβυνω γιατι δεν εχει καμια σημασια η αντιπαραθεση. αφήστε που εγινε βαρετη αυτη η ιστορια με τους ελληνες οπαδους και τους dream theater

Νομίζω ότι γίνεσαι λίγο περισσότερο οπαδός, από ότι χρειάζεται. Από την άλλη, υπάρχουν απόψεις που δεν χρειάζεται να παίρνει κανείς και πολύ στα σοβαρά.

Kαλημερούδια:)
Δεν είναι ακριβώς οντόπικ, αλλά δεν ήξερα πού να το βάλω να το δείτε, έτσι να να ξεκινήσει όμορφα άλλο ένα πρωινό…

μαλλον εχεις δικιο. ιδιως στο δευτερο:wink:

:bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2::bow2:

Respect απειρο ομως…Ειναι αυτο που λεμε, κανουμε τα hobbie μας επαγγελμα…

Ον τοπικ: οκ γελιο σαν ιδεα το ολο reality αλλα σαν εκτελεση ειναι ΠΟΛΥ καλοστημενο…Τολμω να πω οτι μου αρεσε…(σαν βιντεο, σαν ιδεα ξαναλεω ειναι ελεος)

Στο τελος θα εχει και τηλεβοουτινγκ; Ψηφησε τωρα ΕΣΥ τον αγαπημενο σου μουσικο…Γιατι η ψηφος σου μετραει…:thumbup:

Έτσι

Δεν είπα ότι τον πίεσε κανείς. Απλά μειώνει τον εαυτό του που συμμετέχει σε “audition” reality.

Y.Γ: Άντε αν φύγει και ο Λαμπρής ας στήσουν οι Theater ένα X Factor για να βρουν τον διάδοχο…

Εντάξει είναι καθαρά κόλπο marketing για να τραβήξει την προσοχή του κόσμου αλλά μάλλον το παρακάνουν. Αλλά επειδή για μένα προσωπικά μετράει η μουσική και μόνο απλά θα περιμένω στοικά νέους ήχους αν και δεν είμαι καθόλου αισιόδοξος!

«Μην ακούτε το Blabbermouth.net και άλλους για το τι λένε σχετικά με τη διάθεσή μου, δεν είμαι καθόλου λυπημένος, είμαι χαρούμενος» δήλωσε ο πρώην drummer των Dream Theater/Avenged Sevenfold Mike Portnoy.
Μάλιστα σχετικά με τις διαστάσεις που πήρε το διαζύγιό του από τους Dream Theater είπε: «Είναι κακό αυτό. Είναι λες και χωρίζεις στη δημόσια τηλεόραση.
Είναι μπερδεμένη η κατάσταση γιατί ότι και να πω τώρα θα προωθηθεί διαφορετικά. Δεν ήθελα να γίνει τόσος χαμός με τα media, ήθελα μια πιο ήρεμη και προσωπική κατάσταση».

Εδώ που τα λέμε για το μεγαλύτερο μέρος της δημοσιότητας που πήρε το θέμα έχει ευθύνη και ο Mike, με τις διάφορες δηλώσεις που έκανε, ενώ οι υπόλοιποι μιλησαν ελάχιστα γι αυτό το θέμα.

βλέποντας σιγά σιγά την συνολική εικόνα, έχω την εντύπωση πως ετοιμάζεται κάτι εξαιρετικά πλούσιο και πλήρες για το όλο θέμα στο site.

υπομονή λίγες μέρες.

πάντως το marketing λειτουργεί Α-Ψ-Ο-Γ-Α. πλέον περιμένω το νέο επεισοδιο σαν να είναι ξερω γω η καινούρια season του southpark…:p:lol:

Σορρυ κιολας, αλλα δεν απεμεινε ουτε ιχνος σοβαροτητας… Οποιος δεν εχει παρωπιδες το βλεπει αυτο.

Σόρρυ τα ‘χα πιεί λίγο χθες :p. Ζητώ συγγνώμη κι απ’ τον crabsody (ο οποίος βέβαια πιστεύει ότι το τελευταίο καλό άλμπουμ τους είναι το Falling Into Infinity αλλά δε θα μιλήσουμε γι’ αυτό εδώ :p:lol:).

angus τα posts σου δεν έχουν ίχνος ουσίας … όποιος δεν έχει παρωπίδες το βλέπει αυτό.

… κι άφες ημίν τη βλακεία υμών … :roll:

Σε μία ώρα περίπου το δεύτερο βιντεάκι.

τετοια σχολια οταν γινονται απο οπαδους μειντεν αποκτουν ιδιαιτερη βαρυτητα.

Καλως τον αντικειμενο. που χαθηκες ρε θηριο εσυ?:p:p