O Mike Portnoy αποχωρεί απο τους Dream Theater - Νέος drummer o Mike Mangini

Βγήκε συνέχεια γιαυτούς που ασχολούνται. Check it.

here it is http://www.youtube.com/user/RoadrunnerRecords#p/u/0/-vaDfcKzLbY

χεχεχε σας πρόλαβα :stuck_out_tongue:

thomas!!!8O8O8O8O8O8O8O

και συνεχιζουμε!!

σπόιλερ: ο Myung λέει 3 ή 4 ολόκληρες προτάσεις στο τέλος :expressionless:

ο Lang γάμησε, ο Minnemann ήταν χαζοχαρούμενος όπως πάντα, Donati κλασικά αδιάφορος και λίγο επιδειξίας ( :stuck_out_tongue: ), ο Roddy πέρασε και δεν ακούμπησε.

νομίζω για Mangini πάει :confused:

Απο εσενα πιο αντικειμενικος ειμαι.

Την γνωμη μου ειπα, μου φαινεται γελοιο ολο αυτο το reality.

Δεν γραφεις κατι σοβαρο, οποτε δεν ασχολουμαι, αν θες να συζητησουμε ποτε σοβαρα πες το.

Ο Donati απ’ όσα κατάλαβα φάνηκε να μην κολλάει με την metal πλευρά της μπάντας. Απ’ όσα μπορείς να καταλάβεις από τρία λεπτά σκόρπιων clips τέλος πάντων. Τεχνικά πάντως είναι τέρας.

Οι Roddy και Lang συμπαθέστατοι αλλά ο πρώτος έδειξε να μην το ‘χει όσο χρειάζεται και για Lang αποκλείεται μάλλον μετά απ’ όσα είπαν οι Petrucci και Rudess.

O Minnemann φάνηκε όντως χαζοχαρούμενος αλλά είναι παικτάρα ο άτιμος.

O Wildoer αν δεν κάνω λάθος το 'χει δηλώσει ο ίδιος ότι δεν είναι (;), και δε νομίζω ότι μπορεί να μπει σε κάποια σύγκριση ο Priester με τους άλλους σε τεχνικό επίπεδο. Ούτε νομίζω να 'χει ΤΗ χημεία με τη μπάντα ώστε να πήρε τη θέση.

Άρα μένουν Minnemann και Mangini. Η πιο λογική επιλογή είναι ο Mangini αν λάβουν υπόψη τους δευτερεύοντες παράγοντες όπως η ηλίκια ξέρω 'γω, μια και παικτικά η διαφορά πρέπει να 'ναι πολύ μικρή. Αν τον πείσουν να σταματήσει τους θεατρινισμούς όταν παίζει, ακόμα καλύτερα :stuck_out_tongue:

Πάντως ο Mangini μου δίνει την εντύπωση σεσσιονά περισσότερο ενώ ο Minnemann απ’ όσο τον έχω δει, έχει έναν θαυμάσιο τρόπο να παίζει εξαιρετικά πολύπλοκα πράγματα και να τα κάνει να ακούγονται εντελώς μουσικά (αντί του “ρομποτικά”). Το groove του είναι απίθανο και η γενικότερη προσέγγισή του νομίζω ότι ανταποκρίνεται καλύτερα σ’ αυτό που χρειάζονται οι Theater, αν θέλουν να παρουσιάσουν κάτι εκτός τετριμμένων (όχι ότι είναι μόνο θέμα drummer βέβαια αλλά μετράει κι αυτό). Προσωπικά τον προτιμώ σαν παίκτη απ’ τον πιο “τα σπάω” Mangini.

[SPOILER]Ο Myung αποκτά κακές συνήθειες … μιλάει και στο επόμενο επεισόδιο, όπως φαίνεται στο τέλος του βίντεο :P[/SPOILER]

αυτο με χαλασε και εμενα ρε μαν. ειναι μεγαλος παικτης ομως! περιμενω να δω αυριο τα νιατα!!

τι θέλει το τρολ;

Κανένα άλλο λινκ #$&% τη Μέρκελ…;

Και η κωμωδια συνεχιζεται.Και οι φανμποηδες μπηκαμε στο τριπακι παραυτα.Πανω κατω οπως τα φανταζομουν τα πραγματα παντως.

Derek Roddy εντελως εκτος πνευματος με blastbeat και μεταλλαδικο παιξιμο.Ε μπα.

Thomas Lang,τεχνηταρας με απιστευτο χτυπημα και ουσιωδης,αλλα στις οντισιον δεν εκανε το κααατι παραπανω που προσωπικα θα περιμενα να δω απο ντραμερ τετοιου βεληνεκους.

Virgil Donatti,ρομποτ,τερας τεχνικης,ειδικα εκει στα jam εκανε μερικα πανεμορφα πραγματακια,τα riffs τα ξεσκισε μια και ειναι μουσικαρας,αλλα γενικα δεν μου κολλουσε καθολου,ουτε σαν image,ουτε σαν παικτης.Ακουγοταν σαν fusion ψυχρη μπαντα βασικα.

Marko Minnemann,ΓΑΜΗΣΕ.Φανταστικο παιξιμο,cool ατομακι,λιγοτερο νευροσπαστοποζερι απ τον Mangini και ξερει και πολλα κιλα μουσικη.Μεχρι τωρα για μενα το φαβορι μαζι με Mangini(που εν τελει πιστευω οτι θα ναι ο νεος ντραμερ.)

Δεν με χάλασε καθόλου που ο Minnemann έδειχνε άνετος και το διασκέδαζε πολύ. Και για να πώ την αλήθεια νομίζω ότι είναι ο πιο ενδιαφέρων υποψήφιος μέχρι στιγμης.
Επίσης θεός ο Donati που σκέφτηκε κάτι γαμάτο για το TDOE και οι αλλοι νόμιζαν ότι κάπου έκανε πατάτα και ήθελε να το πάνε απο την αρχή.

Σαπουνόπερα ή όχι, ρε γμτ όταν είναι τόσο λατρεμένο συγκρότημα…
τέσπα, Minnemann ή Magnini πάει το πράγμα καθαρά. Donati όντως ψιλοεκτός κλίματος, εκτός και αν ακολουθούσαν μια πιο καθαρή prog rock/jazz κατεύθυνση, πράγμα δύσκολο.
Μεταξύ των δύο, μάλλον μινεμαν.

Τελικά αποδεικνύετε περίτρανα πως το πιο είναι “καλύτερος” ντραμερ και μουσικός είναι τελείως υποκειμενικό και επίσης η μεγάλη αξία του Portnoy.
Aπ’οτι κατάλαβα ο Minneman τους εντυπωσίασε πιο πολύ απ όλους αλλά μάλλον προτιμήσαν τα εξωτερικά projects όπως αυτό με τον Rudess.
Εικάζω πως ο Priester θα είναι ο πιο ακριβείς ως προς το στιλάκι των Theater…θα δούμε στο έπομενο.

Καλά, εγώ θα έπαιρνα Marco άνετα. Τι θα πει χαζοχαρούμενος; Πως έπρεπε να ήταν δηλαδή; Ο τύπος είναι χαβαλές και φαίνεται ότι αυτό είναι το φυσικό του, του βγαίνει αυθόρμητα. Ούτε ποζεράς, ούτε στημένος, ούτε δήθεν (εντάξει, τουλάχιστον έτσι δείχνει, αλοίμονο αν βγάζαμε και συμπέρασμα από ένα βίντεο πέντε λεπτών). Τυπάρας και παικτούρα. Μου φαίνεται πως έπαιξε πιο άνετα και καλά από όλους. Και έχω την αίσθηση πως σε αυτόν αναφερόταν ο LaBrie στο τέλος του πρώτου επεισοδίου (“the best by far”).
Marco FTW! (κρίμα που ξέρουμε πως μάλλον είναι ο Mangini - όχι πως μας χαλάει βέβαια)

ΥΓ: Μια χαρά μου φαίνονται τα νέα riffάκια ε :roll:

χαχχαχα σωστος. εχει τρελη πλακα που πιο πολυ βλεπουμε το βιντεο μπας και ψαρεψουμε κανενα riff απο το επομενο αλμπουμ παρα ποιος θα ειναι ο νεος drummer.:p:p

ενταξει εχεις δικιο για τον marco. δεν εχει σημασια εαν μου φανηκε χαζοτετοιος.

παντως θελω να δω αυριο τα νιατα!!

δεν είναι νιάτος ο Priester :stuck_out_tongue: 40 χρονώνε

και νομίζω είναι ιδανική περίπτωση για τους Theater, αν θέλουν απλά κάποιον να τα παίζει όλα όπως στο σιντί (και κατα τ’άλλα να είναι αδιάφορος σαν προσωπικότητα κτλ κτλ, κάτι σαν σεσσιονάς, και όχι ισότιμο μέλος της μπάντας, ή, ακόμα χειρότερα, να κλέβει την παράσταση)
παιχτούρας και απόλυτα ταιριαστός είναι. απλά έχει περίεργη προφορά και δε ταιριάζει σαν προσωπικότητα.

νομίζω γι’αυτό αποκλείεται ο Donati, o Lang και ο Minnemann. θα κλέβουν την παράσταση από τους άλλους τέσσερις της μπάντας. ειδικά ο Lang.

[QUOTE=shaman;1129205]δεν είναι νιάτος ο Priester :stuck_out_tongue: 40 χρονώνε
QUOTE]

ε τελοσπαντων τον εχω ως νιατο με την εννοια οτι μπηκε στην λιστα των μεγαλων ντραμμερ πιο προσφατα σε σχεση με τα μεγαθηρια που συζηταμε!

μια χαρα την θυμαμαι την ηλικια του. ειναι και κοντα στην δικη μου και τον θυμαμαι και στο ροδον με τους μεγαλους τοτε angra!

Ο ίδιος ο Πετρούτσης είπε πως θέλουν κάποιον τον οποίο θα γουστάρουν και οι οπαδοί και δε θα λένε “μιεχ”. Ε με τον Priester, όσο καλός και να είναι, θα λένε αυτό ακριβώς. Οπότε για αυτό πιστεύω δεν είναι αυτός, αλλά ένας εκ των Marco / Mike.

Με τα μεχρι στιγμής δεδομένα, ο πιο ταιριαστός και αυτός που θα μπορούσε να προσφέρει κάτι νέο νομίζω είναι ο Minnemann. Το παιξιμό του έχει περισσότερη προσωπικότητα από το Mangini, αλλά θα είμαι ικανοποιημένος αν επελέγη κάποιος από τους δύο τελικά.

παρολα αυτα αυτες τις μερες με εχει στενοχωρησει ο portnoy. εχει γεμισει το facebook και το twiter με παλιες ή νεες συνεντευξεις του που δεν εχουν κατι να προσφερουν απλα προσπαθουν να μπουν σφηνα στα ματια μας που δυστηχως γιαυτον ειναι επανω στην πρωην μπαντα του. κριμα. δεν τα εβαλε σωστα κατω τα πραγματα.

Marco Minnemann.

WOW.

8O8O8O8O

Για μένα έσβησε όλους όσους έκαναν audition μέχρι στιγμής.

Το ανησυχητικό είναι ότι από το trailer φαίνεται ότι τους ενθουσίασε κάποιος από τους Priester / Wildoer.

Όμως αφού το είπε ο Myung, έτσι θα είναι. Minnemann ή Mangini.