O Mike Portnoy αποχωρεί απο τους Dream Theater - Νέος drummer o Mike Mangini

Von Till; :stuck_out_tongue:

Με τρώει η αγωνία να δω υποψήφιους αντικαταστάτες…ναρχίσει η ονοματολογία:):!:

Εντάξει προφανώς όπως είπα και παραπάνω, οι DT έχουν πέσει αρκετά τα τελευταία χρόνια, προφανώς συνεχίζουν να βγάζουν και κάποια καλά κομμάτια όμως. Αυτό που έχει πειράξει τον άμοιρο τον έλληνα μεταλλά-και μιλάω για την δική μου περίπτωση-είναι ότι συνέχισαν να δισκογραφούν ουσιαστικά χωρίς να προσφέρουν κάτι καινιούριο. Διάολε θέλεις να λέγεσαι progressive και όλα τα τραγούδια και οι δίσκοι σου έχουν την ίδια δομή. Θα μπορούσαν να μειώσουν τον ρυθμό που ηχογραφούν ΑΛΛΑ εγώ επαναλαμβάνω ότι όταν μπλέκεσαι σε πολλά projects κάπου χάνεις την ουσία της “κανονικής” σου μπάντας, χάνεις το όραμα και τους στόχους της.
Δεν θα κάτσω να βγάλω μάγκα τον Portnoy γιατί ευθύνεται και αυτός που οι Theater συνέχισαν να παίρνουν την κάτω βόλτα από το Scenes… και μετά( με εξαίρεση το Train…) θα πώ όμως ότι είχε δίκιο για το διάλλειμα που ζήτησε.

Μάγκες,γνώμη μου είναι οτι κάποια στιγμή,αργά η γρήγορα ο Mike θα ξαναγυρίσει.Να είστε σίγουροι.Κλασική περίπτωση σαν Dickinson,Halford κτλ…

Eγω ξέρω τον αληθινό λόγο που αποχώρησε:

Ο Κατσουράνης φταίει #-o:lol::lol::lol:

χωρις να ειμαι φαν της μπαντας και απλως διαβαζοντας την ανακοινωση , μου δινει την εντυπωση οτι εκανε οτι μπορουσε για να μην συμβει και ηταν πραγματικα η τελευταια του επιλογη. Τωρα αν ισχυουν αυτα που ακουγονται οτι γλυκαθηκε απο τις αλλες μπαντες που επαιζε και ηθελε να βαλει τους DT σε δευτερη μοιρα το δικιο παει με τους υπολοιπους . Θα μπορουσαν παραυτα ως αληθινοι συμμαχοι ολα αυτα τα χρονια να του δωσουν ενα περιθωριο(κατι ειπε για διαλειμμα)Απλως αυτα ειναι διαπροσωπικες σχεσεις που ως ενα βαθμο καλο ειναι που δεν δημοσιευονται για λογους αξιοπρεπειας. Η αληθεια παντως ειναι οτι οταν υπαρχει αληθινη επικοινωνια και φιλια συνηθως τα πραγματα δεν φτανουν ως εκει.

:lol2: :lol2: :lol2:

μολις διαβασ την ειδηση μου πηρε κανα λεπτο να την συνειδητοποιησω

προταση για αντικαταστατη…

Oι Theater δεν ηταν ποτε μπαντα του ενος ηγετη.Ο Portnoy ηταν πρωτος μεταξυ ισων.Οι υπολοιποι εχουν καθε ηθικο δικαιωμα να συνεχισουν.

Ενας ειναι ο νταμερ (απο τους κορυφαιους ολων των εποχων) που θα μπορουσε να απογειωσει το συγκροτημα…

[SIZE=“6”]Dave Grohl[/SIZE]

[SIZE=“6”]Nirvana[/SIZE]
[SIZE=“5”]Foo Fighters[/SIZE]
[SIZE=“4”]Them Crooked Vultures[/SIZE]
[SIZE=“3”]Queens of the Stone Age[/SIZE]
[SIZE=“3”]Probot[/SIZE]
[SIZE=“2”]Scream[/SIZE]

Συνεργασιες σε δισκους και live μεταξυ αλλων με Jimmy Page, Brian May,Slash,Tony Iommi, Paul McCartney…8)
δεν περιγραφω αλλο.:roll:

Το πόσο με εκνευρίζει…:stuck_out_tongue:

Σαν μουσικος ομως…:roll:

Bασικα ειναι τοσο πολυπραγμων και μαιντανουλης ο Grohl που μπορει και καμμια μερα να διαβασουμε οτι πηγε στους Theater:p… λεμε τωρα

[SIZE=“1”]άσε τους θήατερ και δηλώσου σε καμμια μπαλίτσα εσύ. απέδωσες καλά την προηγουμένη.[/SIZE]

Μου φαίνεται ότι πίσω από την ιστορία κρύβονται κόλπα managers και εταιριών.
Σε 3-4 χρόνια βάζω στοίχημα ότι θα επιστρέψει για νέο album.
Mου θυμίζει τις περιπτώσεις lompardo,dickinson,halford.
Ήταν προφανές ότι οι theater έχουν χάσει τον “θαυμασμό” του κόσμου που είχαν πριν από 10 χρόνια,όπως όλα τα μεγάλα progressive σχήματα στα τέλη της δεκαετίας του 70,και θεωρούνται ''δεινοσαυρικοί".
Αυτή η ιστορία θα αναζωπυρώσει το ενδιαφέρον του κόσμου.
Φανταστείται όλες τις συζητήσεις για το νέο drummer,δηλώσεις εκατέρωθεν κλπ.
Σίγουρα ο portnoy είναι το άτομο με την μεγαλύτερη αναγνωρισιμότητα από τους theater,(και αυτός με το μεγαλύτερο εγώ) και οι avenged sevenfold του ταιριάζουν καλύτερα την συγκεκριμένη χρονική στιγμή.
Όσο για τον αντικαταστάτη,υπάρχουν drumers καλύτεροι τεχνικά από τον portnoy,όσο και αν ακούγεται αυτό περίεργο σε κάποιους,αυτός όμως είναι που θα μείνει στην ιστορία σαν κορυφαίος.

Σιγουρα θα τον θυμούνται αλλα δεν καταλαβα τωρα που έφυγε γιατί όλη υπερβάλλουν για την τεχνικη του και τις ικανότητες του. Δεν λεω, σπουδαίος drummer, αλλα υπάρχούν κλάσεις καλύτεροι

and here is our Captain Obvious

δεν ακουω θιατερ οποτε κλαιν ποιος μενει κ ποιος φευγει , μουναι πληρως αδιαφορο

αλλα μπραβο στο παλικαρι απο πανω

[B]
αβαταρ φλουντ

υπογραφη κιθ[/B]

ωραιοοοοοοοοοος

(σαμανακο εχεις γινει το μεγαλυτερο τρολλ εδω μεσα ε)

μπραβο…=D>=D>=D>=D>=D>
(στον troller Πηγαινε)