O πιο αταλαντος μουσικος...θαψτε αφοβα!

Και ναι αυτο το τοπικ εγινε για να παρετε τα φτυαρα σας και να ανοιξετε λακους!!!
Να θαψετε ΤΟΣΟ πολυ που να βγει ο μουσκιος απ’την αλλη μερια της γης…ενταξυ το παρακανα αλλα anyway…

και ποιος θα ναι πρωτος απο τον …Ian Gillan!!!

Γίνεσαι ιερόσυλος για μια ακόμη φορά.

Ε τι να πω…δε ξερω…ξερω πως θελω να θαψω κι αλλο και το μονο που μου ερχεται
ειναι οοοοοο…Painer_POS… 1 μηνα να βγαλει ενα κομματι…τστστστσ ντροπη σου…αλλα αντε…θα χεις και 2η ευκαιρια, προσεξε καλα…LOL

+1 :twisted:

Gillan τι να πω για αυτον! ΑΙΣΧΟΣ!
πατησε μια τσιριδα κ τον κανανε θεο! ελεος!!! ο ανθρωπος που τραγουδισε 10 τραγουδια κ εχει γινει θρυλος! κατεστρεψε δισκους Live k οτι γενικα οτι βρηκε μπροστα του! Θρυλικη ηταν η συνεργασια με τον Ρακινζτη!

Εric Clapton! τοσος λογος για το τπτ! ενταξει ρε παιδια εφερε τα Blues στην ευρωπη αλλα ποτε δεν εγραψε κατι αξιολογο(οχι ρε ψ το layla ειναι κοματαρα](,) ](,) αλα κ ουτε επαιξε καμια τρελη κιθαρα μπιρι μπιρι μια ζωη! Μην μιλισω για cream…

Μαlmsteen! μια κλιμακα μια ζωη κ αυτη τοσο ανουσια παιγμενη! ο ανθρωπος που ποτε δεν ηξερε να σταματα! ακομα κ απο τη πριζα να τον βγαλεις θα συνεχησει! δυστηχος για ολους εμας εχει duracel!

Ε όχι και άσχετος και ο Gillan! Και σου παραθέτω και τη γνώμη κάποιου πιο “ειδικού”.
Aπό τη συνέντευξη του rocking.gr με Uli Jon Roth: (http://www.rocking.gr/article2681.php)

Νομίζω ήταν στο Cardiff Festival όπου παίξατε μαζί το “Black Night”.
Ναι και ήταν πολύ ωραία. Πάντα μου άρεσαν οι Deep Purple και ο Ian Gillan ως τραγουδιστής. Σε μια τέτοια περίπτωση φυσικά δεν έχω κανένα πρόβλημα στο να χρησιμοποιώ άλλες κιθάρες.

Συμμετέχετε και στο νέο album του Ian Gillan σε 2 τραγούδια. Αν δεν κάνω λάθος δεν έχετε κάνει ποτέ άλλοτε κάτι τέτοιο, να συμμετάσχετε δηλαδή ως guest μουσικός σε rock album.
Όχι και μη νομίζεις ότι δεν είχα τις προτάσεις! Απλά πάντα θαύμαζα την τεχνική του Ian ως τραγουδιστή (αλλά και τους Deep Purple ως συγκρότημα) και φυσικά δέχτηκα αφού μου το πρότεινε ένας τέτοιος καλλιτέχνης.

Τι άλλο θα ακούσουμε πια.

__ΓΙΑ ΟΛΟΥΣ ΟΣΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕ ΑΝΑΦΕΡΑΤΕ, πιο ταιριαστό (ή μάλλον, όχι “πιο”, το μόνο ταιριαστό πρέπει να πω) θα ήταν να πείτε “πιο υπερεκτιμημένος καλλιτέχνης”… Ε, όχι ΚΑΙ ΠΙΟ ΑΤΑΛΑΝΤΟΙ!!!

__Τελικά, είναι πολύ εύκολος και άδικος στόχος αυτοί που γίνονται ΤΟΣΟ γνωστοί… :wink: Μην είστε ρε παιδιά μικροτσού… ΕΕΕ, μικρόψυχοι… :lol: :wink: 8)

stargazer_adonis δυστηχος το ειχα διαβασει γιατι εκτοιμο πολυ τον roth k γενικα ειναι απο τους αγαπημενους μου…
για μενα ταλαντουχος μουσικος κ γενικα καλλιτεχνης ειναι καποιος ο οποιος προσφερει συνεχεια, βελτιωνεται, εξελισετε για αυτο ολους αυτους τους θεωρω αταλαντους γιατι απο τοτε που ξεκινησαν κανουνε ακριβως τα ιδια κ χειροτερα…

Oti o Gillan prepei na tragoudaei me ton Tabakh…! :lol:

Egw arxika pisteua pws o Rouvas itan o poio asxetos alla stin poreia eida oi o Tsalikis ton kseperna me diafora!

Ρε παιδιά τι νόημα έχει το poll αυτό; Εντάξει πιο ατάλαντος μουσικός είναι ο Χρήστος Αταλαντίδης που μένει απέναντι μου, παίζει όλη μέρα και νομίζει ότι είναι ο Hendrix. Μήπως θα έπρεπε να λέμε ο πιο υπερεκτιμημένος; Ναι αλλά παρόμοιο δημοψήφισμα υπάρχει κι άλλο ή μάλλον άλλα

Ντάξει παίζεις με την τύχη σου… ή είσαι τραγικά χαζός!

den se epiasa camelspotter… ti ena mhna na vgalw ena kommati???
exhghsw gia na min se exhghsw egw!!!

sto thema twra… xalara o schaffer…kai akrivws pisw tou o wakeman!

p.s.: basketaki to savvato?? ante na to kathierwsoume!

Για να πώ ότι ένας καλλιτέχνης είναι ατάλαντος πρέπει ο ίδιος να είμαι φοβερός παίχτης και ψώνιο επίσης… Γι’αυτό λοιπόν δεν μπορώ να χαρακτηρίσω έτσι κανέναν καλλιτέχνη!

Υ.Γ. Μία φορά μόνο το έκανα για “αντίποινα” και φυσικά ήταν λάθος μου! (σ.σ. Blitzkrieg, ο kevin heybourne κ ο RAINBOW σίγουρα με πιάνουν :wink: )

Κατάλαβα τι εννοείς αλλά το “ατάλαντος” είναι πολύ χοντρό. Άλλο πράγμα το μη εξελίξιμος και άλλο αυτό.

Σε πάω bluezlick αλλά είσαι πολύ αυστηρός ρε παιδάκι μου! Σκέψου τους μπλουζαδες που σου και μου αρέσουν πόση “εξέλιξη” είχαν στην καριέρα τους για να δικαιολογήσεις και τον Ιan.

Οντως υπαρχουν blues καλλιτεχνες που δεν εξελιχθικαν καθολου! αλλα ηταν τετοια η φιλοσοφια τους γιατι τα blues ειναι παραδοσιακη μουσικη κ τροπος ζωης για αυτους κ πιστευαν οτι δεν ηταν σωστο να αλαξουν κατι.
Δεν θα σου δωσω παραδειγματα καλλιτεχνων που εξελιχθικαν κ βελτιωθηκαν πολυ αλλα θα σου πω κατι που ειπε ο HENDRIX καποτε:"αν ολοι αυτοι που παιζαν μουσικη στα χωραφια ειχαν μια ηλεκτρικη κιθαρα τοτε η μουσικη θα ηταν εντελως διαφορετικη…

Eagleheart: εχουμε δικαιωμα να κρινουμε αρκει να δεχομαστε κ εμεις κριτηκη απο αλους! προσωπικη αποψη!

Powerslave “τραγικά χαζός!” μαλλον εισαι γιατι ακομα ακους malmsteen!
οταν λες παιζω με την τυχη μου εννοεις τον τροχο της τυχης?

METAL_LAWS δυχτηχος δεν θα τα απολαυσουμε αυτο γιατι ο Ian παιζει σε ενα συγκροτημα που παιζουν τραγουδια των Purple…

Y.Γ.stargazer_adonis μπορει στην τελικη να ειναι κ χοντρο αλλα εμενα με εκφραζει…(για αυτο ειμαι κ παραπανω κιλα :stuck_out_tongue: )

Bluezlick, πιστεύω ότι είναι τελείως διαφορετικό να λές ότι δεν σ?αρέσει καποιος σαν φωνή η σαν κιθαρίστας κλπ, από το να λές ότι είναι ατάλαντος. Στη περίπτωση του Gillan για παράδειγμα θα μπορούσες να πείς ότι απλώς δεν σου αρέσει η φωνή του. Το ίδιο ισχύει και για τον Malmsteen, όπου θα μπορούσες να πείς ότι δεν σου αρέσει το στύλ και η μουσική του. Εκτός βέβαια κι αν έχεις κάνει μαθήματα φωνητικής η κιθάρας και μπορείς να μας εξηγήσεις με τεχνικές λεπτομέρειες αυτά που υποστηρίζεις. Κι εμένα για παράδειγμα ο Glenn Hughes δεν μου αρέσει σαν φωνή. Αλλά δεν μπορώ να πώ ότι είναι ατάλαντος! Αν και ο Coverdale είναι από τις αγαπημένες μου φωνές, μπορώ να πώ ότι ο Hughes σαν φωνή έχει περισσότερες δυνατότητες, παρόλα αυτά όμως η χροιά της φωνής του δεν μου αρέσει. Γούστα είναι αυτά άλλωστε!

Υ.Γ. προτείνω να μετονομαστεί το topic σε: O πιο κουλός καλλιτέχνης για να έχει έναν πιο εύθυμο χαρακτήρα, γιατί ο τωρινός τίτλος του φαίνεται λιγάκι υπερβολικός.

Respect στον Gillan… έλεος ρε παιδιά… ατάλαντος ο Gillan! Tι άλλο θα δούμε εδώ πέρα…

Πάντως γενικώς είμαστε υπερβολικοί… Θέλουμε οι καλλιτέχνες να εξελίσσονται και να μη μένουν στα ίδια… Τότε όμως θα πάρουμε πάλι τα φτυάρια και θα πούμε ότι αντιγράφουν(αυτούς που ασχολούνται ήδη με το “νέο” χωράφι)… Ας ηρεμήσουμε λίγο, μουσική είναι… Αρχίζουμε και κρίνουμε το καθετί…
Δεν είναι τα έσοδα μιας επιχείρησης, ή τα γκολ ενός ποδοσφαιριστή ή δεν ξέρω εγώ τι για να τα μετράμε κιόλας. Υπάρχει μέγεθος ωραιότητα; Ένα τραγούδι που θα το ακούσουν 100 άτομα θα το δεχθούν με 100 διαφορετικούς τρόπους-εντυπώσεις. Αυτό για γενικά… Για το συγκεκριμένο, ασφαλώς υπάρχουν πράγματα απ τα οποία μπορεί να κριθεί κάποιος όσον αφορά τον τεχνικό τομέα αλλά δεν είμαστε εμείς οι καταλληλότεροι να μιλάμε γι αυτό. Γι αυτό βέβαια υπάρχει και ο διάλογος.
Ουσιαστικά συμφωνώ με τον τρόπο που βλέπει το θέμα ο Eagleheart.

πριν postarete διαβαστε!