Obscure διαμάντια

Aυτοι κατι 70ς Αγγλοι δεν ειναι? Πολυ καλο

1 Like

Ρεφρεναρα οντως. Αυτο δεν ξερω αν θεωρειται ομπσκιουρ γτ το λιωνω ασταματητα χρονια τωρα. Απο τα πιο αγαπημενα μου τραγουδια σε αυτο το us τυπου Mystic Force ktl. Μ αρεσουν παρα πολυ τα φωνητικα.

See the thunder gather strength

6 Likes

Xαιρετισματα

5 Likes

EΠανακυκλοφορησε (ή κυκλοφορησε) απο No Remorse προσφατα οποτε δεν ξερω αμα πιανεται στα “οbscure”

5 Likes

Καλημέρα σας. Καλά εντάξει και να επανακυκλοφόρησε δε σταματάει να το κάνει obscure. Συνεχίζουμε δυναμικά

1 Like

Ναι οι Arc Αγγλοι, το συγκεκριμενο κυκλοφορησε ως single το 1981 συμφωνα με metallum.

https://www.metal-archives.com/bands/Assailant/57496

4 Likes
5 Likes

Οι Attack ειναι ποπ μπαντ ρε συγκριτικα :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά ναι, σε σχέση με άλλους που έχουν βγάλει μισό demo σε τετρακάναλλο, σίγουρα

π.χ.

3 Likes

Να ξέρετε ότι εκτός από πρωτοδισκακηδες και πρωτοντεμακηδες υπάρχουν και οι προβακηδες

4 Likes

τελικά ότι περιέχει warning στο όνομα της μπάντας ψιλογαμάει

6 Likes

Εξωφυλλάρα. Μαύρο, τραγόμορφο, μεσαιωνικό godzilla βαμπίρ με πανοπλία wife beater.

3 Likes

Άντε να βάλω και κάτι καινούριο σχετικά. Τρομερή μπάντα από Καναδά με ένα μόνο δίσκο το 2011 αλλά ακόμη active. Πολύ πολύ ιδιαίτερος ήχος

7 Likes

Το έχει ξαναπάρει το μάτι μου κάπου στο φόρουμ, του αξίζει άλλο ένα ποστ

5 Likes

Mπραβο ρε. Απο τα πολυ πολυ αγαπημενα της τελευταιας δεκαετιας

1 Like

Λοιπόν, ας συνεισφέρω κι εγώ ένα διαμαντάκι από το υπερλατρεμένο US metal πεδίο και συγκεκριμένα της speed/thrash πτέρυγας του, ελπίζοντας να είναι αρκετά obscure για να μπει εδώ!

Οι Tyrant’s Reign με το cool μονόγραμμα κυκλοφόρησαν μόνο αυτό το ΕΡ, το 1987 (συν καναδυό demos όσο ήταν ενεργοί στα eighties) και διαλύθηκαν. Απ’ ότι βλέπω βέβαια έχουν επαναδραστηριοποιηθεί και έχουν κυκλοφορήσει έκτοτε και μια συλλογή (ή δύο, έτσι είναι οι αφανείς ήρωες του obscure, δεν μπορείς να είσαι ποτέ σίγουρος!)

9 Likes

Ρε γαμωτο ξερανε καποτε πως να τα φτιαχνουν αυτα. Απο την φοβερη παλιομοδιτικη επικη εισαγωγη το καταλαβαινεις. Omega k Illegal Bodies θεουληδες.

4 Likes

Με πρόλαβες για tyrants reign. Είναι απλά εκπληκτικό

2 Likes

Χρυσορυχειο το συγκεκριμένο thread

3 Likes

Συνεχίζουμε αμερικανικα

6 Likes