Off topic all the time!

Αυτο ειναι που μου εχει κανει τρομερη εντυπωση!

Βλεπω σχεδον καθε φορα που μπαινω στο Μουσικο φορουμ του Rocking oτι οι περισσοτεροι ποσταρουν στα off topic. Αυτο τι μπορει να σημαινει;Γιατι γινεται;Δεν ειναι αρκετα προσιτα και ενδιαφεροντα τα μουσικα θεματα;Ο κοσμος ειναι τοσο πολυ προβληματισμενος με διαφορα θεματα εκτος μουσικης ή μηπως μπαινουν μεσα μονο για ανουσιους λογους βαρεμαρας κλπ;

Προσωπικη αποψη ειναι οτι ειναι ολα μαζι! Βλεπω δηλαδη ελλεψη ουσιαστικοτητας σε καποια μουσικα θρεντ, πολυ μεγαλο προβληματισμο απο καποιους σε θεματα καθημερινοτητας (παρα πολυ θετικο στοιχειο αυτο), αλλα δυστυχως και παρα πολλα ανουσια πραγματα που δειχνουν οτι καποιοι καιγονται ασκοπα στο φορουμ μην εχοντας κατι αλλο να κανουν! Μα πως γινεται αυτο…παντα κατι εχεις να κανεις! Πως γινεται ενα ατομο να μην εχει αλλα ενδιαφεροντα περα απο το να αναφερεται στο ποιος ειναι ο μεγαλυτερος καφρος του φορουμ(μιλαω γενικα) η κατι παρομοιο;

Ολα αυτα ειναι απλως προβληματισμοι που θα ηθελα να ξερω την γνωμη σας…δεν στοχοποιω κανεναν απλα παραθετω καποιες σκεψεις μου…:slight_smile:

Ε κοιτα, στα μουσικα θεματα οι παλιοτεροι λιγο πολυ εχουμε την γνωμη μας, οποτε δεν πολυγραφουμε. Αν και καποιοι οπως εγω δεν πολυακουνε νεες κυκλοφοριες, ειναι λογικο να ειναι ψιλοψοφια τα μουσικα θεματα.
Παντως αν προκυψει κατι σημαντικο προσωπικα δεν βαριεμαι να γραφω. Δεν σταματησα να ενδιαφερομαι για μουσικη, απλα δε μου δινονται τα καταλληλα ερεθισματα στο φορουμ.

στα οφ τοπικ ειναι πιο ωραια ρε

ουγκ

συμφωνω με led προτιμω και εγω κυριως τα παλια αλλα δεν λεω οχι και στα καινουρια

εγώ πάλι συμφωνώ κ με τον πακο αλλά ενιγαουαιη (spelling ε…)
Έχω την εντύπωση ότι συμβαίνει απλά λόγω έλλειψης σοβαρότητας από την πλειοψηφία του φόρουμ… δεν το ρίχνετε κ πάλι από την αρχή ? :smiley:

τι λες βρε αβελτερε… στο κατω κατω αν δεν κανουμε και <<λιγο>> πλακα τι νοημα 8α εχει?

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

Καποιος πειναει…

=P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~ =P~

re παιδια σποιλερ!!! ΣΠΟΙΛΕΡ :!:

Ολοι μας πειναμε!

Ναι…το ξεχασα…σορυ…:frowning: :slight_smile:

Για τετοιο φαγι??? φυσικοτατα…=P~

γιατι τοσο στην πλακα;;;Η λεξη προβληματισμος δεν λεει και πολλα ε;;; Κατανοητη και η πλακα αλλα υπαρχουν και αλλα πραγματα περα απο αυτην…τεσπα απλα λιγο πιο σοβαρες απντησεις θα βοηθουσαν περισσοτερο…:slight_smile:

Σε γενικές γραμμές συμφωνώ μαζί σου φίλε shortsman. Προσωπικά με ενδιαφέρει να κάνω πιο ουσιαστικές συζητήσεις σε ένα φόρουμ και τις πιο “ανάλαφρες” τις κρατάω για να συζητάω με φίλους στο ΜSN και γενικότερα με τη παρέα μου in real life. Βέβαια και στο οff topic γίνονται κάποιες ενδιαφέρουσες συζητήσεις οι οποίες όμως “χάνονται” τις περισσότερες φορές ανάμεσα στα υπόλοιπα χαβαλεδιάρικα θέματα. Από τη στιγμή όμως πού υπάρχει κατηγορία off topic ο καθένας έχει το δικαίωμα να γράφει περισσότερο σ’αυτήν εφόσον τον εκφράζει περισσότερο από τις μουσικές συζητήσεις.

συμφωνω, αλλωστε στο πρωτο ποστ ανελυσα ακριβως τα πραγματα! Προφανως υπαρχουν καποια πολυ ενδιαφεροντα και ουσιαστικα θρεντ! Ειναι ομως απο την αλλη τυχαιο οτι ισως το θρεντ με τα περισσοτερα ποστ ειναι το …Βαριεμαι, πειτε ο,τι σας κατεβει; Απλα μου φαινεται πολυ περιεργο το να λιωνεις στο φορουμ για να γραφεις ανουσια πραγματα τετοιου στυλ. Το χειροτερο ειναι οτι πολλοι γραφουν μονο τετοια! Αυτο λεω μονο.

Υπαρχουν πολλα ατομα εδω που ποσταρουν μονο στο off-topic.
Αυτο μπορει να συμβαινει για πολλους λογους.

  • Δεν θελουν ή δεν εχουν την ορεξη να ψαχτουν μουσικα.
  • Βαριουνται τα μουσικα θεματα γενικα γιατι ειναι κατασταλαγενοι στις προτιμησεις τους
  • Στο οff-topic γινεται χαμος απο νεα και ενδιαφεροντα μερικες φορες θεματα.

Εγω τα περισσοτερα μου ποστ τα εχω στα μουσικα θεματα παντως.

Προσωπικά διαβάζω τα μουσικά θέματα που με ενδιαφέρουν, και μάλιστα συγκεκριμένα ποστς από αυτά, από users που ξέρω ότι θα λένε κάτι το ουσιαστικό.
Από 'κει και πέρα, τις περισσότερες φορές με καλύπτουν τα ποστς άλλων ατόμων και δε βρίσκω το νόημα να ξαναγράψω το ίδιο. Άσε που πολλές φορές αισθάνομαι πως κανέναν δεν ενδιαφέρει η άποψή μου… :stuck_out_tongue: ή πέφτουν να σε φάνε, και το λιγότερο που έχω όρεξη να κάνω είναι να κάθομαι και να πλακώνομαι φορουμικά.

Αυτό! Κι εγώ στα μουσικά θέματα κυρίως διαβάζω ενώ γράφω λιγότερο και επιλεκτικά…

Ενας συνδυασμος ολων των παραπανω ισχυει.

  • Στο οφ-τοπικ βρισκει ο καθενας την ευκαιρια να γραψει ο,τι θελει, οποτε απο ενα επιπεδο ωριμοτητας και κατω γεμιζουμε ηλιθια τοπικς.

  • Στα μουσικα θεματα ισχυει αυτο που λεει ο led. Τη γνωμη μας για πολλα την εχουμε ποσταρει οποτε δεν υπαρχει νοημα να γραφουμε τα ιδια και τα ιδια.

  • Μουσικα, οι users του rocking ειναι διασπασμενοι με αποτελεσμα να ανοιγονται τοπικς που εχουν 4-5 ποστ. Ενω στα οφ-τοπικ, ολοι πανω κατω εχουν μια γνωμη για τα θεματα που συζητωνται.

Εν τελει, μιας και το οφ-τοπικ ειναι ξεχωριστη κατηγορια δεν βλεπω που ειναι το προβλημα στο να εχει περισσοτερη συμμετοχη απ’ οτι στα μουσικα. Κανεις δεν μπορει να απαγορεψει σε εναν χρηστη να ασχολειται κυριως με τα αθλητικα και το off-topic και λιγοτερο με τα μουσικα…