Off Topic συνέχεια του topic: Τherion 14/4 στη Θεσσαλονικη κ 15/4 στην Αθ

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=3100&page=8

…συνεχίζουμε εδώ λοιπόν! :slight_smile:

Χα! Μ’ άρεσε ο τίτλος του topic! :stuck_out_tongue:
…Πού το φαντάστηκες; Το Αλόη όντως δεν είναι nickname! :-k Χμμ περίεργο, συνήθως δεν καταλαβαίνουν καν ότι είναι όνομα, και όταν συστήνομαι νομίζουν ότι τους λέω “hello” σε καμιά εξωτική γλώσσα! :smiley:
Ναι, Βέλγιο έμενα για κάποια χρόνια. Φοβερή εμπειρία, αν και ήμουν μικρή… Κρίμα ρε γαμώτο γιατί οι συναυλίες ήταν τόσο φθηνές!! :frowning: Θυμάμαι χαρακτηριστικά φεστιβαλάκι με γκρουπάκια με γυναικεία φωνητικά (Nightwish, Tristania κ.ά. πολλά) μόνο 21 ευρώ… Ιούνιος είναι η καλύτερη εποχή εκεί οπότε είσαι τυχερός που θα πας Graspop! Εκτός κι αν είσαι πια τόσο γκαντέμης και έχει το ενιαίο γκρι σύννεφο πάνω απ΄το κεφάλι σου! :-s
Όσο για τα πήγαινε-έλα θέλω συγκεκριμένες σχολές, οπότε θα δηλώσω όλες τις πόλεις και όποια κάτσει! Θα τα θυσιάσω όλα! :dunno:

Καλά είστε απίστευτοι :respect:
Αλόη…τέλειο όνομα!
Πάντως εμένα οι Βρυξέλλες δε μου άρεσαν καθόλου…:thumbdown: Βέβαια για κανένα 5ωρο ήμουν εκεί, αλλά και πάλι νομίζω πήρα μια καλή ιδέα.
Αντιθέτως η Αμβέρσα ήταν πάρα πολύ ωραία και “ζεστή” πόλη! :trumpet:

Αμβέρσα θα πάω τον Ιούνιο! :yahoo:
Ώστε έτσι Cozy, τόσο “ζεστή” πόλη είναι; :naughty:

Αλόη, λοιπόν! :slight_smile:
Από το λουλούδι με τις θεραπευτικές ιδιότητες, υποθέτω!
Για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω ξανακούσει σε κοπέλα αυτό το όνομα!
Και δεν έχω παρά να συμφωνήσω με τον Cozy για την τελειότητα του ονόματος!
…άσε που είναι και απίστευτα πρωτότυπο! :roll:
Τους καταλαβαίνω πάντως αυτούς που “νομίζουν ότι τους λές “hello” σε καμιά εξωτική γλώσσα!”
Είναι εξωτικό το όνομα, αυτοί φταίνε;

Ξέρω ότι έμενες Βέλγιο παλιότερα! (όταν ήσουν πολύ μικρή)
Σε ρώτησα, γιατί κάπου είπες ότι το 2005 (πολύ πρόσφατα δηλαδή) εσύ ήσουν εκτός συνόρων…
Για αυτό αναρωτήθηκα, ήσουν ακόμα στο Βέλγιο μέχρι τόσο πρόσφατα ή κάπου αλλού;
Δεν πιστεύω να με θεωρείς περίεργο… :oops:

Χαχα, άκου! Το 2002 πήγα στο Wacken Open Air Γερμανίας στις αρχές Αυγούστου!
Το festival παραλίγο να ακυρωθεί για πρώτη φορά στην ιστορία του λόγω απίστευτης βροχής την πρώτη μέρα…
Το 2004 στο Gods Of Metal της Ιταλίας, στις αρχές Ιουνίου έριξε χαλάζι (εκτός από βροχή) το μεσημέρι της πρώτης μέρας και έγινε η αιτία να ακυρωθεί η εμφάνιση των U.F.O. και παραλίγο και η reunion εμφάνιση των Judas Priest… :x
To 2006 στο Download Festival της Αγγλίας μέσα Ιουνίου, όπου κάθε χρόνο βρέχει σταθερά, δεν έριξε ούτε σταγόνα ολόκληρο το τριήμερο! Αντιθέτως, καήκαμε από τον ήλιο εκείνες τις μέρες! Και την στιγμή που απογειωνόταν το αεροπλάνο από το Gatwick και είμασταν πάνω από τη Μάγχη, άρχισε μια καταρρακτώδης βροχή! :yes:
Μάλλον έφερα τον ήλιο της Ελλάδας μαζί μου και τον πήρα πίσω στον γυρισμό! :lol:

Όπως βλέπεις τα πράγματα μου πάνε λίγο ανάποδα καιρικώς, αλλά τελευταία αυτό δείχνει να αλλάζει…

Καλά κάνεις! Εμένα δεν με ένοιαζε τόσο η σχολή, όσο να έρθω Αθήνα!
Τόσο ήξερα! :tomato:
Παντελής έλλειψη επαγγελματικού προσανατολισμού στην επαρχία, ειδικά το 1994 που αποφάσισα τι δέσμη θα ακολουθήσω δια της εις άτοπον απαγωγής…
Οι υπολογιστές και η πληροφορική τότε ήταν επιστημονική φαντασία για τους περισσότερους… :frowning:

Αμβέρσα ήθελες, Αμβέρσα θα έχεις…(και μιας και περιμένω το Lost να κατέβει :lightsabre: )
Μόλις βγαίνεις από το σταθμό των τραίνων:

Στο κέντρο…

Ομοίως:

Ο δίμετρος θεός είναι… εγώ :bounce: !!

Ο φοβερός Καθεδρικός ναός που έχουν:

Ελλαδάρα ρεεεεε :dance: :

Λοιπόν, στην κεντρική πλατεία πίσω από το Ναό, θα πας σε ένα εστιατόριο που λέγεται “De Koninck” (αυτό πρέπει να ήταν δλδ…) και θα πάρεις λαζάνια…
Και μετά θα με ευγνωμονείς για δύο μήνες :yes:

Ωραίες φωτό και ωραία πολή…

Ο Cozys ειναι τρεντυς.
:roll: :bleh: :-- :lol:

Εεεεεεει!! Εγώ γιατί δε βλέπω καμία φωτο;; Κλαψ… :cry:

Χμμ… Cozy, αλήθεια δε νομίζω ότι πήρες καλή ιδέα από Brussels! :-k Έπρεπε να σας βολτάρω εγώ που ξέρω τα λιμέρια! :stuck_out_tongue: Όπως ένας τουρίστας στην Αθήνα βλέπει μόνο το Σύνταγμα-Ομόνοια-Ακρόπολη κλπ, έτσι και εσύ μάλλον έχασες τα καλύτερα! Για ένα χρόνο είχα την τύχη να μένω στην άκρη των Βρυξελλών όπου ήταν σχεδόν στην εξοχή (είχε κάτι χωράφια γύρω γύρω!) και ήταν Αμερική-φάση, δηλαδή με διπλά πεζοδρόμια και δέντρα στη μέση όπως βλέπουμε στις ταινίες, και παραμυθένια σπιτάκια! Μέχρι και στον πιο μικρό δρομάκο είχε περιποιημένα πλακόστρωτα πεζοδρόμια, διαβάσεις κλπ! Πολύ λουξ! Μιλάμε για πολιτισμό! Ντάξει, βέβαια υπήρχαν και κάτι απαίσιες παλιοπεριοχές… αλλά δε δίνεις σημασία όταν το σπίτι σου απέχει 15 λεπτά με τα πόδια από τεράστιο πάρκο με λίμνες, δρομάκια, παγκάκια… :roll:

Βασικά επέστρεψα μαζί με τους Ολυμπιακούς του '04! Και από τότε πηγαίνω ως τουρίστρια!

Ευχαριστώ και τους 2 για τα σχόλια για το όνομα… #-o
Είναι όντως αυτό το κακτοειδές φυτό και είναι πραγματικά θαυματουργό! :wink:
Η ειρωνεία/σύμπτωση είναι ότι οδεύω προς ιατρικά επαγγέλματα! Χεχε! Όνομα και πράγμα θα γίνω!

@Cozy:
Καλά, μιλάμε με “έφτιαξες” τελείως! \:D/
Κορυφαία πόλη φαίνεται!
Και για κάποιον απροσδιόριστο λόγο με “εμπνέει” για αλόγιστη κατανάλωση μπύρας και μόνο που την βλέπω από τις photos! :drunk:
…που να πάω κιόλας!

Όσο για το “De Koninck” άκου πώς φαντάζομαι το όλο σκηνικό!
Την Παρασκευή 22 Ιουνίου το βράδυ και αφού μόλις θα έχω δεί τους Aerosmith :metal: , τί καλύτερο από το να πάω για λαζάνια σε αυτό το εστιατόριο! (ελπίζω να το βρώ…)
Αν πάνε όλα καλά θα ψάξω και για κανένα internet-cafe, για να σου εκφράσω την ευγνωμοσύνη μου, όπως λές και εσύ! :smiley:
Ελπίζω να γίνουν όλα όπως τα σκέφτηκα! [-o<

Αργούν λίγο να “φορτώσουν”…

You are welcome! :slight_smile:

Άλλη μια σύμπτωση είναι ότι στο σημερινό επεισόδιο του Lost, που μόλις είδα, χρησιμοποιούν κάποια στιγμή ένα φύλλο αλόης για να καθαρίσουν μια πληγή… :stuck_out_tongue:

Όντως…χαχαχαχα :afro: (αν και το επεισόδιο ήταν μέτριο γμτ…)

Πάντως φαντάζομαι πως την ώρα που τελειώσουν οι Aerosmith το μαγαζί θα έχει κλείσει…Βέλγιο είναι εκεί, όχι Ελλάδα :youwish: !!Χεχεχε!

Το πολύ πολύ να φας στο “Πάρος” λοιπόν…:lol3:

Δεν αμφιβάλλω καθόλου για το προάστια των Βρυξελλών Αλόη, όμως το κέντρο ήταν “κάπως” :eek: . Άχρωμο, με απροσδιόριστη αρχιτεκτονική, κανένα αξιοπρόσεκτο μνημείο…Αμβέρσα forever!! :smiley:
Πάντως το κοινοβούλιο αξίζει.

Χαχα όντως! Η κουζίνα θα είναι κλειστή, μη σου πω και όλο το μαγαζί…! Γενικά, με εξαίρεση τα κεντρικά μέρη, κατά τις 7-8 το απογευματάκι δεν κυκλοφορεί ψυχή… :-s ψυχοπλάκωμα ήταν…
Εμείς τρώγαμε στα ελληνικά σουβλατζίδικα σε ένα από τα 6 στενά που έχει η Grand Place (ρώτα εκεί αν πεινάσεις! :stuck_out_tongue: ) και συνήθως στο “Μύκονος”!

Δεν αμφιβάλλω καθόλου για το προάστια των Βρυξελλών Αλόη, όμως το κέντρο ήταν “κάπως” :eek: . Άχρωμο, με απροσδιόριστη αρχιτεκτονική, κανένα αξιοπρόσεκτο μνημείο…Αμβέρσα forever!! :smiley:
Πάντως το κοινοβούλιο αξίζει.

Τα κτήρια στην κεντρική πλατεία δεν είναι αξιοπρόσεκτα; :eek: Χεχε! Πάντως για το “άχρωμο” ισχύει!(στο κέντρο+ο καιρός) Πολύ γκρι βρε παιδί μου! Αν και είχα διαβάσει κάποτε πως οι Βρυξέλλες είναι η πρωτεύουσα της Ευρώπης όπου αναλογεί το μεγαλύτερο ποσοστό πρασίνου ανά κάτοικο…
Βέβαια, για τους ίδιους τους κατοίκους να μην πω τίποτα… κρυόκ*λοι!!

Για τις φώτος δε βλέπω καν link… κρίμα! Θέλω να με πιάσει νοσταλγία! (μαζοχισμός) :stuck_out_tongue: Έχω περάσει τόσα (κρύα) εκεί! :cold:

Δημήτρη, σε ποια πόλη ήσουν και ήθελες ντε και καλά να έρθεις Αθήνα;; (να γίνω κι εγώ περίεργη! :twisted: )

Κατάλαβα, πάλι με hot-dogs από καντίνα του festival θα τη βγάλω! :frowning:
Τουλάχιστον, έχεις να μου προτείνεις καμιά καλή βέλγικη μπύρα;
Mην με πάρεις για αλκοολικό, απλά μου αρέσει λίγο η μπύρα… :oops:

Σαν εμάς… κανείς… [-X
…και στα καλά και στα άσχημα!

Μήπως η σύνδεση σου “σέρνεται” λίγο; :stuck_out_tongue:
Δεν πειράζει, εγώ είμαι εδώ!
Κοίτα αυτά τα links:

http://www.imagehosting.com/out.php/i250157_stathmos.JPG
http://www.imagehosting.com/out.php/i250190_2.JPG
http://www.imagehosting.com/out.php/i250211_poli.JPG
http://www.imagehosting.com/out.php/i250218_.JPG
http://www.imagehosting.com/out.php/i250225_.JPG
http://www.imagehosting.com/out.php/i250231_.JPG

Είσαι πολύ περίεργη τελικά! :-k

…πλάκα σου κάνω!

Αν και γεννήθηκα Αθήνα, τα πρώτα 18 χρόνια της ζωής μου τα πέρασα στην Λαμία…:-s

P.S. Όλο το ξεχνάω!
Είχες γράψει τις προάλλες: “Σ’ ευχαριστούμε θερμά Δημήτρη για τη σκοπιά, αν και εγώ τότε ήμουν εκτός συνόρων!”
Γι’ αυτό σε ρώτησα αν ήσουν Βέλγιο μέχρι τόσο πρόσφατα!
Στα σύνορα ήμουν από τον Απρίλιο μέχρι τον Νοέμβριο του 2005!
Εσύ γύρισες Ελλάδα, όπως είπες, τον Αύγουστο του 2004!!
Συνεπώς, οι ευχαριστίες σου είναι “έγκυρες”, γιατί προστάτευα τη χώρα με εσένα συμπεριλαμβανόμενη! :stuck_out_tongue:

[SIZE=“1”]…σταματάω εδώ, γιατί θα γράψω και άλλες βλακείες…[/SIZE]

Σπερχειάδα rules :stuck_out_tongue:

ώπα μεγαλε! αν εχεις μεινει στη λαμια εκεινο το διαστημα θα ξερεις κατι φιλαρακια (γνωστοι ποζερομεταλλάδες στην περιοχη)…

δημητρης πήχας, χρήστος κιούσης…αυτοι γυρω στα 30 θα ναι τωρα…ο άλλος ο ηλίας ο ποζερας που ειναι και πορουκλας με fifth angel…ακομα να μαθει ταβλι βέβαια…:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Χμμμ… υπάρχουν άπειρες… :-s Τις πιο γνωστές θα τις ξέρεις ήδη φαντάζομαι εφόσον είσαι μπυρόβιος!..
Και είναι οι: Stella Artois (Στέλλα Αρτουά!), Hoegaarden (Χου-γκάρντεν!), Leffe(Λεφ, δεν ξέρω και τη σχέση σου με τα φράγκικα! :stuck_out_tongue: ), η Duvel που είναι πιο δυνατή (πολύ καλή, γύρω στο 8,5% αλκοόλ - έχει ωραίο μπουκάλι και στογγυλούλι ποτήρι!) και η Kriek που έχει γύρω στο 2,5% αλκοόλ με γεύσι κεράσι και είναι σα χυμούλης! Δηλαδή, χαλάρα με το πρωινό σου πίνεις και μια Kriek! :smiley: Είχε και γεύση framboise αν προτιμάς! Θυμάμαι μια άλλη που την έλεγαν Satan Red! :twisted: Χαχα! Αλλά αυτή δεν την έχω δοκιμάσει… Είναι και φθηνές οι άτιμες, ενώ εδώ στις μπυραρίες βρίσκεις πχ. την Kriek που την κάνεις μια ρουφιξιά με 8 Ευρώ… Και τις άλλες με περισσότερα. Ξενέρα, οπότε πιες εκεί όσες μπορείς! :stuck_out_tongue:

Α, για σε παρακαλώ! Μια χαρά είναι η σύνδεση! Τώρα τις είδα, πριν δεν υπήρχαν links!

Όντως ήμουνα μόνιμα Ελλάδα την περίοδο που λες… Αλλά δεν ξέρω, μάλλον πάλι με είχε βαρέσει το διάβασμα, ή έχω μείνει στο παρελθόν! Είναι ο τρίτος χρόνος που είμαι Ελλάδα! Και δεν του φαίνεται! :? Όπως επίσης για κάποιο περίεργο λόγο δε μπορώ να διανοηθώ ότι βρισκόμαστε στο 2007!! Έχω κολλήσει στην αλλαγή της χιλιετίας και όταν ακούω πχ. 1996 σκέφτομαι ότι ήταν 4-5 χρόνια πριν! Πάει, γέρασα κι εγώ! :frowning: Χεχε! Το ξέρω, ξύνω πληγές τώρα! :stuck_out_tongue:

Ώπα, τι σχέση έχεις εσύ με τη Σπερχειάδα; :-k
Εγώ πάντως καμία, αν και εκεί δίπλα, στη Μακρακώμη, έμενε παλιά ο ξαδερφός μου, οπότε κατά τα παιδικά μου χρόνια πήγαινα πολύ συχνά! :slight_smile:

Αμάν! Δεν το πιστεύω ρε φίλε! (Γιάννη, αν δεν κάνω λάθος…) :o
Έχω πέσει κάτω από τα γέλια! :lol3:

Τον Πήχα και τον Κιούση αν ξέρω!!! :smiley:
Μιά μεταλλοπαρέα είμασταν στη Λαμία, (στα μέσα των '90s) 20 - 25 άτομα, όλοι γνωστοί μεταξύ μας!
Αν και εγώ (λόγω ηλικίας) ανήκα στη δεύτερη γενιά μεταλλάδων της πόλης, που αρχίσαμε να ακούμε το 1991 και μετά, ενώ αυτοί στην πρώτη γενιά!
Ειδικά με τον Μήτσο κάθε φορά που βρισκόμαστε ρίχνουμε το άπειρο γέλιο!!! :lol:
Πράγματι, είναι τουλάχιστον 5 χρόνια μεγαλύτεροι μου (ποιά 30, τουλάχιστον 33 είναι!), είναι και αυτοί Αθήνα εδώ και πολλά χρόνια, αλλά το ειρωνικό είναι ότι βρισκόμαστε κυρίως εκεί!
Και γίνεται χαμός όπως καταλαβαίνεις!
Για τον Ηλία δεν είμαι σίγουρος ποιόν εννοείς (αν και υποθέτω κάποιον), γιατί έτσι και αλλιώς όλη αυτή η “φουρνιά” έβγαλε πολύ παραδοσιακούς metalheads!
Fifth Angel, Gargoyle, Titan Force, Stormwith, Stryper κ.τ.λ. τα ακούγαμε από 15 χρονών!
Έπαιζε το 1993 στο ραδιόφωνο σε μια τοπική metal εκπομπή Blind Guardian (όταν το rock city δεν τους ήξερε καν σαν όνομα), Iced Earth (όταν τους ξέρανε 100 άτομα το πολύ στην Ελλάδα), Solitude Aeturnus και Viper (όταν δεν είχαν καν διανομή στην Ελλάδα)!!! :metal:
Το πιστεύεις; Το 1993!
Την έχω την κασέτα! 8)
Μεταλλομάνα ήταν τότε η Λαμία!
Πώς νομίζεις ότι εγώ έγινα έτσι! :oops:
Ο ένας ήταν πιο ψαγμένος από τον άλλον! :stuck_out_tongue:
Τώρα, δυστυχώς έχουν μείνει λίγοι και αυτοί ακούνε κυρίως death, black, gothic κ.τ.λ. :frowning:

Αλόη, θα σου απαντήσω κάποια στιγμή αύριο, δεν μπορώ αυτή την στιγμή! :-s

[SIZE=“1”]Γέρασες και εσύ ε;
Καλά, καλά! Θα τα πούμε αύριο…[/SIZE] :x

:wink: :lol: :slight_smile: :smiley: