Off Topic

μεγαλη κουβενυα ειπες!!!

eilikrina den ksero giati nomizete oti sas theoro gelious kai xamhlu epipedu, kati tetoio tha itan poli snob kai den einai ths fhshs mou. afto to topic to ekana pio poli gia na katalavete oti den einai anagh oloi na anoiksete topic sthn Off Topic kathgoria kai na lete arlumbes pou einai aparaithtes alla me metro. tora merikoi(chk_chaka h opos se lene) to piran se teleios prosopiko epipedo kai arxisan kai lene pragmata se teleios prosopiko epipedo, kati pou den maresei katholu. telos panton, fainetai oti to topic perissotero sas tsantise para sas ekane na katalavete ti ennousa, den peirazei. pantos pote mu den sas apokalesa geleius kai xamilu epipedu.

Παιδιά χαλαρώστε…Εννοείται οτι σ΄αυτό τον χώρο δεν έχει θέση η σοβαροφάνεια κ΄οτι δεν μανιπουλάρεται κανείς απο τα “πρέπει” μιας αποστειρωμένης ενημέρωσης κ΄μιας πλαστικοποιημένης αλληλεπίδρασης… Φίλε Socrates απλά ήσουν υπερβολικός στον τρόπο που εξέφρασες την σκέψη σου,γι΄αυτό κ΄υπήρξαν αντιδράσεις.Κατά την άποψή μου η Chk με την ανεξάρτητη κ΄καλλιεργημένη αντίληψή της αναφέρθηκε με χαρακτηρισμούς στην γενικότερη υποκρισία που συχνά παρατηρείται κ΄δεν άφησε καμμία σοβαρή προσωπική αιχμή για σένα…Κ΄τα δικά σου topics είναι πολύ αξιόλογα,αλλά ακολούθως κ΄ όλων των παιδιών,εφόσον ο καθένας είναι ο εαυτός του κ΄βρίσκει αποδέκτες! Η αισθητική δεν κατατάσσεται σε υψίπεδα,με βάση τον σύνδεσμο κ΄την επικοινωνία των ανθρώπων… One love one heart let’s get together and feel allright…!!

socrates, love…me lene chk_chillin…an sou einai dyskolo na to grapseis, aplos lege me christina…an me ikseres prosopika, tote eimai sigouri pos tha isoun sigouros pos eimai i teleftaia edo mesa pou pareksigitai…alla den me gnorizeis, gia afto kai sou sygxoro tin eironeia sou…kati akoma pou prepei na gnorizeis, einai oti pragmatika i don t give a shit…gia tipota!!! filakia polla ki elpizo na mi xreiastei na ta ksanaeksigiso afta!
tora file vasili…kseroume kai oi dyo pos o coverdale einai theos…alla gia diaforetikous logous o kathenas…sigoura de tha tsantizomoun an kapoios ekrine kalytero ton gillan apo ton david, alla tha eknevrizomoun an mou tin epefte o gillan anti tou coverdale i an kapoios me anagkaze na kano sex me ton gillan anti tou coverdale… :lol: :lol:

Ρε γκαζμά socrates άραξε λίγο… Τι σε έπιασε τώρα με το Off-Topic? Άμα δεν γουστάρεις μην γράφεις στο Off-Topic! Μην μας ζαλίζεις τα @@ με τις μ@λ@κίες σου…
Χρόνια σου πολλά!

epishs, kai s’ena ama zalizodai ta @@ su me tis m@l@kies mu, min tis diavazeis…

Ξέρεις όλως τυχαίως είμαι mod… όποτε…

Ομαδα Ιαπώνων: Κοινοβουλευτική ομαδα στη Βουλή 1906 επτα επιλεκτων βουλευτών υπό την ηγεσία του εξ Αττικής πολιτευτη, Στεφανου Δραγούμη. Η ομαδα ονομαστηκε ετσι απο τον διευθυντη της εφημερίδας ‘Ακρόπολις’ Β.Γαβριηλίδη, λόγω της αντιπολιτευτικής προς την κυβερνηση Γεωργίου Θεοτοκη ορμητικότητας του, που παρομοιαστηκε με την προσφατη, τοτε, μαχητικότητα των Ιαπώνων κατα τον ΡωσοΙαπωνικό Πολεμο του 1904-1905.
Η ομαδα διαλύθηκε τον Ιουνιο του 1908 οταν ο Δ.Γουναρης ανελαβε το Υπ. Οικονομικών στην ανασχηματισθείσα κυβερνηση του Γ.Θεοτοκη

Η Συμβαση της Λοζάνης και η ανταλλαγη πληθυσμών
Στις 24 Ιουλιου 1923 υπογραφηκε η Συνθηκη ειρηνης της Λοζανης.
Εξι μηνες πριν, στις 30 Ιανουαριου 1923, ειχε υπογραφει η Ελληνοτουρκικη Συμβαση, η οποια ρυθμιζε την αναταλλαγη πληθυσμών μεταξύ των Ελληνων Ορθοδοξων κατοικων της Τουρκίας και των Μουσουλμανων κατοικων της Ελλαδας.
Οι ανταλλαξιμοι συμφωνα με τη Συμβαση ανταλλαγης:

  1. Θα απεβαλαν την παλια ιθαγενεια και θ’αοκτουσαν την ιθαγενεια της χωρας στην οποια εγκαθισταντο.
  2. Ειχαν δικαιωμα να μεταφερουν τη κινητη περιουσια τους.
  3. Ειχαν δικαιωμα να παρουν απο το κρατος στο οποιο μεταναστευαν ως αποζημιωση περιουσια ισης αξιας με την ακινητη περιουσια που εγκατελειπαν φευγοντας
  4. Θα διευκολυνονταν στη μετακινηση τους απο τη Μικτη Επιτροπη Ανταλλαγης*.

*Με βαση το αρθρο 11 της Συμβασης της Λοζανης ιδρυθηκε η Μικτη Επιτροπη Ανταλλαγης με εδρα την Κωσταντινουπολη. Την αποτελουσαν 11 μελη (4 Ελληνες, 4 Τουρκοι και 3 μελη-πολιτες ουδετερων κατα τον Α’ Παγκοσμιο Πολεμο κρατών)

μην χασεις ευκαιρια να δειξεις τα γαλονια σου … :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
Ψωναρααααααααα! :smiley: :smiley: :smiley:

Ελα ρε Ιστορια Θεωριτικης Κατευθυνσης Γ Λυκειου, κωλο συνθηκη δεν επεσε φετος στις πανελληνιες και ολοι το ελεγαν sos γαμωτο, δεν πειραζει ομως 11, εγραψα καα στα @@ μου γιατι μπαινω εκει που θελω. Την ομαδα ιαπωνων τι την εγραψες? αφου ειναι Γ.Τ.Π.!!!

τσεκαρω την ωρα που εμφανιζεται το μηνυμα μου

για να δουμε τωρα

Χθες μου συνεβη κατι ασυνηθιστο.
Μια κυρια εβγαινε βιαστικα απο το τρενο, και της επεσαν γυρω στα 200 ευρω χωρις να το αντιληφθει.
Τα μαζεψα.
Οι πιο πολλοι γνωριζετε την οικονομικη μου κατασταση.
Η κυρια αυτη, μιας καποιας ηλικιας, εκανε μπαμ πως ηταν μεγαλοαστη μονο και μονο απο αυτα που φορουσε. Ημουν σιγουρος πως τα 200 ευρω δεν θα της ελειπαν, που σε μενα λειπουν καργα.
Ηταν διλημμα. Ουτε την ηξερα ουτε με ηξερε.
Δεν ειμαι ο τυπος που θα απλωσει το χερι να σουφρωσει παρολο που ιδεολογικα συμφωνω με το τραγουδι του Παυλου Σιδηροπουλου “αντε και καλη τυχη μαγκες” που μιλαει για μια παρεα που ληστεψε μια τραπεζα, αλλα εδω δε μιλαμε για τραπεζα.
Τελικα την εψαξα και της τα εδωσα παιρνοντας ενα ξερο ευχαριστω. Εφυγε με το αυτοκινητο της που ειχε αφησει εξω απο τον σταθμο.
Δεν περιμενα καμια ανταποδοση και δε με ενοιαξε καθολου αν θα μου ελεγε ευχαριστω η οχι.
Απλα με προβληματισε η φαση.

Γιατί;

μαλακια εκανες

Έκανε αυτό που κατά την κρίση του έπρεπε (ή ήθελε) να πράξει εκείνη τη στιγμή

Στάλθηκε από το Nexus 5 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

την οποια πραξη αξιολογω ως μαλακια, νομιζω ειναι αυτονοητο

Η αγγελια αυτη που βλεπετε ειναι ενεργη, εν ισχυ.
Αυτο δεν ειναι τιποτα ομως. Δεν θυμαμαι ποτε ακριβως ηταν (πανε χρονια) οταν ειχα διαβασει στην γνωστη εφημεριδα αγγελιων πως καποιος [B]ζηταγε να του χαρισουν σπιτι, και το οικοπεδο ζητουσε ναναι εντος σχεδιου πολης (για Αθηνα).[/B]

Σκεφτομαι να βαλω κ γω μια παρομοια αγγελια αφου δεν υπαρχει ουτε πατρικο ουτε τιποτα. Τι λετε?
Αλλα μετα δεν θα εχω να δωσω τον ενφια. Εκει κολλαω…

…θα πάρει καμιά αγροκατοικία…και θα τρέχει:):!: