Old school retarted rockers!

hello hello all…
Exw thn entupwsh pws opoio akouei apokleistika hard rock aor pozer ktl einai pragmatika kathustehrmenos sthn kaluterh periptwsh…?
Sumfwneite?
Giati dn einai dunaton h mousikh gia sas na xei stamathsei sto 80…
K eisaste k polloi edwmesa gmt…oi pantws eidous kollhmenou mousika…
kraxte eleuthera…lol…
i dont care…
:wink:

SYMFONOYME OTI EISAI MEGALOS MALAKAS

εσυ δεν εισαι κολλημενος δλδ με συγκροτηματα η’ με ενα ειδος μουσικης?τι ακους οταν εισαι σπιτι σου?δεν βαζεις ενα ειδος μουσικης να ακουσεις?για να εισαι δικαιος και να αναφερεις ολους τους υπολοιπους κολλημενους γιατι δεν μοιραζεσαι μαζι μας και τα δικα σου κολληματα…και δεν μπορεις να λες για τη συγκεκριμενη δεκαετια…αν ακους μουσικη αυτη τη στιγμη ισως κατα ενα μεγαλο ποσοστο να οφειλεται στα στγκροτηματα που εκαναν το μπαμ τη δεκαετια εκεινη οπως ειναι οι metallica και οι priest που σε αλλο topic ειναι τα χειροτερα σου…

Επειδη μάλλον εισαι τελειως ανενημερωτος , το Hard Rock / Aor και οτι αλλο θες συνεχιζει να επιβιωνει και να υπαρχει παντου , ισως οχι με την δημοτικοτητα που ειχε στα τελη του 80 αρχες 90, μπαντες υπαρχουν και μαλιστα πολυ καλες αλλα εσυ μαλλον κοιμασαι τον υπνο του δικαιου καθουμενος στο σπιτι σου και ακουγοντας τις Βlak μεταλ φολες που κυκλοφορουν οι οποιοι Cradle of filth , και οι λοιποι “τελειωμενοι” του ειδους , που κρυβοντε πισω απο το make up , και τη μασκαρα .
Δεν νομιζεις οτι πιο τελειωμενοι posers απο τα Βlak Metal δεν υπαρχουν ? γιατι μην μου πεις οτι κυκλοφορουν ετσι συνεχεια ? πανε στη φωτογραφηση η στο live που θα κανουν με το make up και το βαμμενο νυχακι , και μολις τελειωσουν το βγαζουν .
Γελα με τα μουτρα σου καραγκιοζακο και ξεκολα απο την κοροιδια του “Fuck The God and all the saints” που σου σερβιρουν περιτεχνα υπο τα καλοφτιαγμενα video clips τους και τους computerise ηχους … και βγαλε τις παρωπιδες . Τυχαρπαστοι και μοδα ειναι ολοι οι οποιοι μολις παρουν τον πουλο απο τις δισκογραφικες , θα εξαφανιστουν , και απο εδω πανε και οι αλλοι .
Τρανο παραδειγμα posers ειναι οι … Filth που καθοντε τωρα και επιστρατευουν μεχρι και γυμνες στα live τους μηπως πουλησουν κανα ticket παραπανω .
Ασε που μουσικοι του ειδους … ειχαν και εχουν σαν επιροες groups σαν τους Κιss και αλλους Hard Rock / Glam μουσικους και groups σαν επιροεες τους . και μιλαω για για μουσικους που εφευραν το Black Metal σαν ονομα και παρακλαδι , groups σαν τους Βathory , Possessed , Death κ.α. Μηπως ξερεις τον Mantas απο τους Venom ? τα προσωπικα που κυκλοφορησε τι στυλ επαιζε ?

Γυρνα λοιπον στην Fake make up πραγματικοτητα σου και open your ears and your mind , ισως καποια στιγμη σου ερθει η επιφοιτηση του αγιου πνευματος , ετσι και αλλοιως το πασχα κοντα ειναι .

Αναφερθηκα στο οτι ακους Black , λογω του οτι αναφερεις Cradle Of FIlth Greek Fan Club .

XAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXAXA
Μου θυμίζεις εμένα όταν πρωτομπήκα στο φορουμ!
Τσέκαρε στην κατηγορία Διάφορα το κλειδωμένο “Αν υπάρχει κάποιος που ν’ ακούει” και για να μην παιδεύεσαι :
http://rocking.gr/modules.php?name=Forums&file=viewtopic&t=879&sid=859bfc4a219fa157fcc3e1116c5ff06d

Όχι πάντως το καθυστερημένος είναι πολύ βαρύ, δεν συμφωνώ, γιατί τα άτομα που έχω γνωρίσει μέσα απο το φορουμ (γιατί μόνο αυτά ξέρω)που ακούνε αυτά που αναφέρεις είναι μια χαρά παιδιά!
Πάντως συμφωνώ απόλυτα στο ότι η μουσική γι’ αυτούς έχει σταματήσει κάπου στα 80. Κι εγώ αγοράζω δίσκους της δεκαετίας (όχι hard rock aor pozer βέβαια) γιατί υπάρχουν πολύ αξιόλογα πράγματα που δεν έχω γνωρίσει ακόμα, αλλά γενικότερα την ψάχνω και με σύγχρονα, καινούργια πράγματα γιατί στην μουσική, όπως και στη ζωή, πρέπει υπάρχει δυνατότητα εξέλιξης! Να φανταστείς, δεν γνώριζα καν ότι υπάρχουν ακόμα-ότι βγάζουν ακόμα δίσκους δηλαδη-πολλά συγκροτήματα από αυτά που ακούνε πολλά και αγαπητά παιδιά εδώ μεσα!
Αυτή είναι η ταπεινή μου άποψη!
Φιλάκια σ? όλα τα χαρντροκοποζεράκια :***

Εσύ ποιανού κλώνος είσαι? :twisted:

Όσο υπάρχει ο Slash και ο Norum το hard rock δεν πεθαίνει(λέμε και καμιά μλκια να περνάει η ώρα :stuck_out_tongue: )… Τεσπά, προσωπική σου άποψη lycanthroat για εμένα velvet revolver, scorpions κτλ κτλ σε “αδειάζουν” από επιχειρήματα :lol: Δεν πρέπει όμως να παραλείψουμε αυτό “opoio akouei apokleistika hard rock aor pozer”
Κανείς δεν ακούει αποκλειστικά κάτι εδώ μέσα, όλοι είναι ανοιχτά μυαλά και ακούνε και Britney spears, Backstree boys, Ναυσικά, στρουμφάκια κτλ κτλ

Έχω την εντύπωση ή έκανες κακή αρχή στο φόρουμ? :stuck_out_tongue: και η azza κάπως έτσι ξεκίνησε αλλά μετά από πολύωρες δωρεάν πλύσεις εγκεφάλου δε μπορεί να κοιμηθεί αν δεν ακούσει κάτι από scorpions :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: Ελπίζω να κολλήσεις μια και καλή στην αληθινή μουσική! Hard rock forever!!!

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

[quote=“azza”]

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol:[/quote]

Άσε που της έκανε καλό στην επιδερμίδα… Ομόρφυνε ξαφνικά… Από electrogothicoγαλώτσα λεγινε κύκνος…
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

  1. Δημήτρη χοντρό !!!
  1. Δημήτρη χοντρό !!![/quote]

Το καθυστερημένος είναι πολύ χειρότερο απο το μαλάκας…

  1. Δημήτρη χοντρό !!![/quote]

Oχι ρε , δεν εβαλε θαυμαστικα , οποτε ελαφρυ ηταν :smiley:

axaxaxaxaxaxaxaxaxaxaxa
loipon thanX gia to malakas…lol
siga re :stuck_out_tongue:
exw akousei xeirotera!
Re exw akousei tis xeiroteres atakes k mh mou peite oti oi perissoteroi dn pisteuoun oti DEN YPARXEI MOUSIKH META TA 80s!!!
eleos!
egw thelw na pisteuw oti dn eimai kollhmenos gt exw arketa eurh fasma akousmatwn…
apla dn antexw ta pshla fwnhtika k tous metallica!
lol
oti lew sto post k genika se oti post kanw einai sta plaisia xavale opote mhn tsitwneste!
:stuck_out_tongue:
apla spazomai polu me tou kollhmenous TRUE metallades k hard rockers or whatevah… :evil:

mmm kakh arxh?
lol egw se ola kakh arxh kanw…:stuck_out_tongue:
re seis t akougak t akouw auta pou lete…k scorpions k ac dc k europe k talisman(gamane/Sotto theos!) k malmsteen mexri k stryper!!lol
Prin viasteite na xwsete…lol…akouste prwta…
Oso gia Filth ok man exeis thn pleon pagiwmenh apopsh opote mallon allos foraei tis paropides…:stuck_out_tongue: K prwth fora mou ti leei pozeras gia ta pozerilikia twn Filth.
Dhl oi twisted sister pou elegan “Dress like a woman act like a man” htan k autoi gtp e?
Oso gia black dn akouw oute logw twn Death oute logw tou Mantas oute logw twn Bathory gt den mou aresoun (-plun twn death pou einai THEOI!)
Goustarw to black gia logous dikous mou k an mou zhththei sas tous analuw…
Alla oxi MONO black…ta patna…
Apla dn einai sth psuxologia mou olh auth h prozack xara twn scorpions h twn ac dc h twn priest…dn antexw toooooooosh thetikh energeia sth zwh mou lol
dn me noizei an auta pou goustarw einai kalutera h xeirotera ap auta pou akoute eseis giati t akouw gia mena k oxi gia sas…:wink:
Tespa opoiops exei ti muga pantws migiazete giati egw den ethixa KANENAN ap to forum)dn xerw k kanenan…)
Tespa to hard(rock) feeling abt anyone apla kanw kouventa
twra an kapoios stravwse th zwh tou m ena k mon post mou…lol
pou na me petuxete stis kales mou…
panta plaka k xavale kanoume…
autes einai oi apopseis mou one way or another…
:wink:

Mα ποιος σου ειπε , οτι ειμαι κολλημενος aor ας ή οτιδηποτε άλλο , τα ακουσματα μου απλως εχω αδυνμια στο συσκεκριμενο παρακλαδι , που πιστευω οτι ειναι πολυ παραγκωνισμενο στην Ελλαδα , ακουω σχεδον τα παντα απο pop μεχρι και death , gothic και μπλα μπλα μπλα , και ποιος σου ειπε οτι εχουμε κολλησει στην δεκαετια του 80 ? η μουσικη εχει παντα συνεχεια … και αν το παρεις ετσι , τοτε και το ευρυτερο Ηeavy Metal με εκπροσωπους Judas , Maiden , Saxon , κλπ κλπ ολα απο το 80 ξεκινησαν .

Kαι εγω έχω αδυναμια στο Ηard Rock / Aor δεν παει να πει οτι ειμαι τελειωμενος poseras και εγω ακουω το συγκεκριμενο ειδος για δικους μου λογους , δεν βγηκα να πω τιποτα για τους αλλους . Οποτε το εκανες μονο και μονο για να προκαλεσεις , σε προκαλεσα και γω λεγοντας την αποψη μου , για το αγαπημενο σου μαλλον group , και μου λες οτι εχω παγιωμενη αποψη ? χ αχ αχαχ αχαχ
Και ποιος σου ειπε οτι δεν υπαρχει μουσικη μετα το 80 , και δεν εννοω τις γνωστες και μη εξαιρετεες μπαντες , υπαρχουν δεκαδες group που γαμανε τοσο μουσικα οσο και συνθετικα .
Και γω οπως και εσυ συμφωνουμε σε κατι , οτι συχαινομαστε τους κολλημενους μεταλλαδες που κολλανε σε ενα group και φορωντας παρωπιδες δεν βλεπουν περα απο αυτο και μας τα πρηζουν συνεχεια .

Kαι τελειωνοντας οπως εσυ εχεις μια αποψη , εχω και εγω , τωρα αν δεν σου κανει ποιος απο τους δυο ειναι κολλημενος ?

ΒTw , σοβαρα θεωρω πολλα black metal groups να εχουν η να υιοθετουν με τον α η το β λογω την poser νοοτροπια . Αλλωστε poser δεν ειναι παρακλαδι μουσικης , αλλα χαρακτηρισμος additude . :wink:

Giati kathisterimenoi? Epedi goustaroun ena tromera adikimeno eidos tou rock / metal eidika stin xwra mas?

Fisika kai i mousiki den exei stamatisei sta 80’s, opios to leie kanei tromero lathos. Exoun vgei tromeres mpantes sta 90’s apla epeidi oi perissoteroi xekinisame tote, exoume mia megaliteri evesthisia stin sigkekrimeni periodo… alla opios leei oti den iparxoun megales mpantes tsin deaketia tou 90 kanei lathos…

Ωραια, οσοι ακουνε aor/hard rock ειναι καθυστερημενοι, οσοι ακουν true metal ειναι ακομα χειροτεροι.
Lycanthroat, ανεφερε ποιες μπαντες εννοεις true metal για να καταλαβαινουμε και εμεις και μην μας πεις και εσυ τους Manowar,πες κατι αλλο.
Το να αναφερεις οτι οι old school hard rockers ειναι καθυστερημενοι, σαφως προσβαλει καποιους στο φορουμ.
Οι CoF δες τι διασκευες κανουν…τους “καμμενους” Iron Maiden μηπως?

Ασε ρε φιλε, θεωρεις οτι ολοι αυτοι ειναι μαλακες…στα @@ μας και τελειωσε.
Αν ακους τα παντα οπως γραφεις και θεωρεις το εαυτο σου ανοιχτομυαλο, οφειλεις να σεβεσαι την μουσικη στο συνολο, και οχι να λες οι ταδε ειναι καθυστερημενοι και οι αλλοι μαλακες. Γιατι αυτο σημαινει οτι ειμαι ανοιχτομυαλος…ειμαι ανοιχτος σε ολα τα ακουσματα και πανω απο ολα σεβομαι.
Αλλα ολοι την εχουν δει ανοιχτομυαλοι μου φαινεται, οτι μαλακια κυκλοφορει την αυτοβαφτιζομαστε ανοιχτομυαλοι και μετα κρινουμε και σχολιαζουμε με τροπο που να μειωνουμε και να ξεφτυλιζουμε καποια πραγματα.

Ρε τι κανει η αγαμια…

Lycanthroat_ κανε κατι για αυτο. Βρες ταιρι…

:twisted: :twisted: :twisted:

Ντάξει ρε παίδες μια κουβέντα είπε το παλικάρι. Χαλαρώστε. Από την άλλη βέβαια ούτε εγώ γουστάρω το Aor/poser σαν είδος αλλά δεν θεωρώ καθυστερημένους όσους το γουστάρουν κάργα. Cheers

εγω παλι δεν καταλαβα γιατι το Poser ειναι αδικημενο στην Ελλαδα…λιγο κακομοιρια μου κανει αυτο ρε παιδια…η μουσικη ειναι μουσικη ασχετα αν ειναι αδικημενο η’ οχι ειδος…ετσι και αλλιως οποιοδηποτε αλλο ειδος μουσικης περα απο σκυλαδικα και mainstream στην Ελλαδα ειναι απο την αρχη ‘‘αδικημενο’’ απο την αποψη οτι δεν ακουγεται και πολυ…το τι ακουει ο καθενας ειναι προσωπικο γουστο αλλα αυτα που ακουγονται περι αδικημενου ειδους τα θεωρω πολυ μεμψιμοιρα…βεβαια ας μου εξηγησει καποιος γιατι το poser ειναι αδικημενο ειδος

Exw thn entupwsh pws opoio akouei apokleistika hard rock aor pozer ktl einai pragmatika kathustehrmenos sthn kaluterh periptwsh…?
Sumfwneite?

Γουστάρω!!!
Άλλος ένας τρόμπας!
Μήπως σε έκλασε καμμιά γκόμενα που γούστερε Bon Jovi,Europe και γενικά μπάντες 80’s? Πρέπει να αρχίσουμε ν’ ακούμε όλοι black metal μπαντούλες, σχετικής επιτυχίας, που το logo του ονόματός τους είναι γραμμένο με gothic γραμματοσειρά, και οι στίχοι γράφονται με τη χρήση λεξικού (όσο πιο άγνωστη τόσο κλύτερα), και στηρίζονται σε βιβλία τσέπης??? Έχουμε καταλήξει να ξέρουμε όλους τους διάβολους και τρίβολους της κάθε μυθολογίας που υπάρχει στον πλανήτη, και θα έρθεις να μας κατηγορήσεις και από πάνω για κολλημένους. Στην τελική το aor μπήκε πλέον στην 3η δεκαετία από την εμφάνισή του.Να δούμε αν θα θυμάται κανείς τους καραγκιόζηδες cof μετά από τριάντα χρόνια (γιατί για να υπάρχουν και να παίζουν δε γίνεται λόγος).
Από αυτά που γράφεις εγώ καταλαβαίνω ότι δεν ξέρεις τι σου γίνεται μουσικά (ειδικά στο συγκεκριμμένο είδος που κατηγορείς) οπότε το μαλάκας του jim_lick είναι πολύ λίγο.

Goustarw to black gia logous dikous mou k an mou zhththei sas tous analuw…

Εάν θες να ακούς black, άκου και ξεφόρτωσέ μας. Και μην αναλύσεις το γιατί. Δεν μας ενδιαφέρει άλλο ένα δράμα ή μια εμπειρία που σε έκανε να δεις τα πράγματα διαφορετικά. Αρκετούς βλάκες έχω ακούσει να μιλάνε γι’αυτά. Δεν θα κάνεις εσύ τη διαφορά.

dn antexw toooooooosh thetikh energeia sth zwh mou

Μήπως νοικιάζεις σε dvd τούρκικα δράματα γιατί ο υπόλοιπος κινηματογράφος είναι πολύ χαρωπός για την ψυχολογία σου?