Old school retarted rockers!

Ποιός είπε οτι το AOR/Hard Rock/sleaze έχει σταματήσει στο 80?Εγώ ακούω το είδος να εξελίσσεται και γνώριζω group που εν έτη 2005 παίζουν hard rock και σημειώνουν μεγάλη επιτυχία π.χ. Darkness , Hurricane Party…Αλλά και πολλά απο τα παλιότερα group( κάποια που ξεκίνησαν και στα 90’s π.χ. Gotthard)που παίζουν ακόμα και βγάζουν αξιόλογα album.
Θέλω να πω οτι ακούω την μουσική που γουστάρω , βρίσκω ένα σωρό καινούργια album και αμα κάτσω σπίτι ανοίγω ΕΤ-1 και βλέπω και WIG WAM στην Eurovision.Είμαι καθυστερημένος?(ρητορική ερώτηση)
:smiley:

pwpw reeeeeeeeeeeee
xekolate…:stuck_out_tongue:
ta xete paixei!
DEN APOKALESA RETARTED AUTOUS POU AKOUNE H/R AOR
alla auotous tou krazoun ola t alla eidh
mono auto!!!dhl eleos!!!
oso gia thn erwtikh mou zwh pou sas endiaferei tooooooso polu einai mia xara…
lol an k emena toul. h ugiea mou dn exartatai ap to pouli mou…:wink:
mh pswfate me ena comment…lol

Με τα μούτρα πέσανε τα poserια να σε φάνε Lycanthroat!!
Έχεις μπει στη γιάφκα του AOR, sleeze, glam, hair και δεν ξέρω εγώ τι άλλο και φωνάζεις κάτω οι κλέφτες??
Εδώ έχουν μαζευτεί οι εναπομείναντες φίλοι αυτής της μουσικής, μην τους το χαλάς!! :lol: :lol: :lol: :lol:
Μη μασάς, χαβαλέ κάνουμε και με το χαμόγελο μπορείς να τα χώνεις σ’αυτά τα είδη κομψά και να ξεθυμαίνεις όπως κάνω κι εγώ!! :twisted: :twisted:

E ρε Ghideus που σου χρεαιζεται … :twisted:

Άσε κι ο Ghideus με καλοπιάνει τον τελευταίο καιρό, γιατί τον βλέπω συχνά “εντός έδρας”!
Άλλωστε δεν νομίζω να είναι κι ο ιδανικός υπερασπιστής της AOR ο συγκεκριμένος…! :wink: :lol: :lol:

Saki, saki eisai Poseraki…

εγω ειμαι αλλα δεν το ξερετε ακομα… :lol: :lol: :lol:

εγω ειμαι αλλα δεν το ξερετε ακομα… :lol: :lol: :lol:[/quote]

αυτα ειναι καλα νεα !!! :smiley:

only in your dreams :lol: :lol:

only in your dreams :lol: :lol:[/quote]

Το σωστό είναι In My Dreams … (Wig Wam)

Το σωστο ειναι Number one για να υποστηριζουμε και τα ελληνικα χρωματα… :lol: :lol: τωρα οσο για αυτους τους wig wam μου κανουν σε κακη αντιγραφη των kiss οποτε πασα αντιγραφη μπλιαχχχχχ :lol:

Eκει που πας να φτιαξεις , εκει παλι μου τα χαλας :frowning:

:lol: :lol: δεν φτιαχνομαι εγω…ειμαι απο παραξενο καλουπι :lol: :lol:

γιατι δεν συμφωνεις για τη κακη απομιμηση?

Ναι και εχουν και σαφεις επιρροες απο την τεχνικη μακιγιαρισματος των black metal συγκροτηματων, μια τεχνικη που την ξερουν καλα μονο η Loreal και οι Immortal…οι Kiss σε αυτο το θεμα ηταν φτηνιαρηδες…

1)kakos pou den tous apokaleses…einai oi kafroi…kathisterimenoi,aplitoi kai anideoi…to mono pou kseroun einai ta poser kai tipote allo…ououououst!
2)pes mas kati parapano gi aftin? ego psofao na matho an ektos apo tin xoufta sou xrisimopoieis kai donites…i kataliksi tou prostati einai sto kolosoufridaki sou…kakos pou den dexesai kai tis prokliseis tis piso portas!
3)synepos kata t alla eisai ygiestatos me ena mikro provlima stysis…den einai tipota!
4)eimaste oloi edo mesa 7psyxoi…an itan na psofousame toso efkola,tha eixe ginei idi apo tis toses malakies pou exoume akousei kata kairous!min masas…fortose tous kai allo.oso mas pligoneis toso mas poroneis!

Ξέρεις να κάνεις αισθητή την παρουσία σου!!! Παρατηρώ μια διακριτητκότητα στις εκφράσεις σου, χαχαχαχα!!!

ithela na eimai pio poiitiki…kai to katafera os fenetai!

Ρε συ chk_ άραξε λίγο… Μπορεί να είναι τέζα καμμένο το παλλικάρι, μην τον κολακεύεις και εσυ! :stuck_out_tongue:

νομιζω οτι ο συντακτης θεματος , κανει μια λογικη παρατηρηση η οποια ομως δεν
ισχυει γιατι το AΟR δεν σταματησε το 80 , εξελισεται μεχρι σημερα ,τοσο απο νεα
group ,οσο και απο τις νεες δουλειες των παλιων . Το συγχρονο ΑΟR ειναι πολυ πιο
τεχνικο απο παλαιοτερα , πιο πολυπλοκο , ενω υπαρχει σε πολλα ειδη σαν επηροη
απο pop μεχρι power metal ,

καπου ρωτησε καποιος γιατι θεωρουμε το AOR αδικημενο .
Οντως ειναι και θα απαντησω με ερωτηση

Την δεκαετια του 80 η 90,οσοι φυσικα την προλαβαν , ειδε κανεις στον Ελληνικο μουσικο τυπο ,AOR group ? Μηπως οι Bathory,Manowar,Slayer,Flames , (τυχαια παραδειγματα) παρουσιαστηκαν υπερπολλαπλασια απο του Journey,Toto,Foreigner και λοιπους ? Η απαντηση ερχεται απο μονη της , ενω ποιοι εμειναν στην ιστορια η θα μεινουν δεν νομιζω να χρειαζεται να πω

Αυτο δεν πτοει οσους τους αρεσει το ειδος βεβαια , αφου παντα η καλη μουσικη
‘διαρεει’ …

aor

Lycanthroat_ καθυστερημενος ειναι αυτος που δεν ακουει μουσικη.
Δικαιωμα του καθενος ειναι να ακουει οτι γουσταρει κ να λεει οτι θελει(τωρα αν εχει δικιο ειναι αλλο θεμα)