Omar Rodriguez Lopez (The Mars Volta) 14/3

βγηκαν τα εισητηρια για τον ομαρ

εχει στο tickethouse πηρα τηλ πριν 10 λεπτα

6 + σημερα

Επειδη σκοπευω να παω στο επερχομενο λαιβ(λογω αγαπης σε μαρς βολτα και ατ δε ντραιβ ιν)χωρις να εχω ακουσει τπτ απο τις προσωπικες δουλειες του Omar.Μπορει κανενας να μου προτεινει καποιο αλμπουμ του γιατι ειδα την δισκογραφια του και με επιασε ταρακουλο…(ειναι λιγο οφ τοπικ αλλα που να ανοιγεις τωρα θρεντ)

Είναι τεράστια αλλά βάρα κατά βούληση ό,τι βρεις! Αφού σ’ αρέσουν οι Mars Volta, υποθέτω δε θα χεις πρόβλημα με τα προσωπικά του. Μάγκες σ’ αυτό το λάιβ θα παιχτεί μουσική (γι αυτό και θα το τιμήσω). Σπεύσατε!

μου εκατσε τζοκερ και παιζει να του κανω συνεντευξη αν δεν στραβωσει κατι

αν εχετε καμια ερωτηση που πιστευετε οτι αξιζει να ερωτηθει στειλτε μου pm για να μην το πηξουμε εδω περα το θεματακι

awake που γράφεις φίλε? Και με τι όνομα? :country:

δε γραφω καπου μονιμα φιλε zouglau

απλα μου εσκασε μια one-off συνεντευξη και ειπα μηπως σκασει καμια σωστη ερωτηση

αμα δημοσιευθει η συνεντευξη θα ποσταρω link…

Όμορφα , αναμένουμε λινκ 8)

Ξερει κανείς αν θα παίξει τίποτα από τους βόλτες?

Mπορει κ να πηγαινα αν επαιζε Mars Volta, αλλα τωρα κ να παιξει εχει κατι πιο ενδιαφερον λιγο πιο κατω

δειτε βιντεο στο youtube απο βρυξελλες και θα καταλαβεται τι παιζουν τα ατομα!
αν παιξει και το power of myth θα γουσταρω τρελα!!!
επιτελους μια καλη συναυλια!!

13 ώρες απομένουν.

Αλήθεια, το support το ξέρει κανένας? Λέει τίποτα?

δεν εχει support αποψε.ειναι μοναχα ο ομαρ.

αμα δεν ανεβει στη σκηνη δεν πιστευω τπτ.

Και στη σκηνή να τον δεις υπάρχει η πιθανότητα να είναι κλώνος.

Και μετά σου λέει ότι δεν υπάρχει καλή μουσική πια και ότι τα πάντα έχουν παιχτεί.

Τα λόγια περιττεύουν γι’ αυτό που είδαμε. Ένας από τους σημαντικότερους κιθαρίστες των 00s πλαισιωμένος με 4 ακόμα υπερμουσικούς σε ένα εξωγήινο τζαμάρισμα επί σκηνής. (μμ σαν ανακοίνωση τύπου της ντίντι για λωρεν χάρις ακούστηκα)

Δε θα πω λεπτομέρειες, ας το κάνει κάποιος άλλος. Απλά ο ντράμερ και μόνο πατάει το μπιλινγκ της μαλακάσας σαν μισοτελειωμένο αποτσίγαρο =)

μαζι σου μανο.

συναυλια της χρονιας.αφηνω ενα περιθωριο για τη συναυλια των mars volta τον ιουλιο στο αμστερνταμ(αν παω)

ο ντραμμερ δεν υπαρχει.απλα.τρομακτικος.οσοι ντραμερ ηταν στη συναυλια πρεπει να νιωθουν λιγο ευνουχισμενοι με αυτα που ειδαν.

ο ομαρ γαμωωωωωωωωωωωωω τα ατομα

και οι 4 επαιζαν παπαδες.το μπασο στο τελευταιο 15λεπτο κομματι μας εστειλε δτο διαστημα.

πηρα αφισα,πηρα tshirt,επιασα πενα,μιλησα 10 λεπτα χυμα με ομαρ σαν να μιλαγα με κολλητο,τι αλλο να ζητησω ?

σημερα ημασταν βερολινο,λονδινο,παρισι.σημερα ημασταν πολιτισμενη χωρα.

να βαλουν στο κωλο τους ολα τα β’ ονοματα που μας πασαρουν ως μουσικες.

ΤΕΡΑΣΤΙΟ ΜΠΡΑΒΟ ΣΤΗΝ VENERATE ΠΟΥ ΕΦΕΡΕ ΑΥΤΟΥς ΤΟΥΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΕΣ ΣΤΟ ΕΛΛΑΔΙΣΤΑΝ.

συναυλια της χρονιας.οσοι δεν ηρθατε δεν θα μαθετε ποτε τι χασατε…:!::!::!:

Ακόμα δε μπορώ να πιστέψω τι ήταν αυτό που είδαμε χθες.

Τα λόγια είναι περιττά και έτσι κι αλλιώς δε μπορούν να περιγράψουν το τι έγινε.

Από τους καλύτερους μουσικούς που έχω δει και έχω ακούσει. Όλοι τους.

Πήρα την πετσέτα του δεξιού πληκτρά, υπογραφές από όλους στην πετσέτα αυτή (:lol:), πένα και όταν με είδε ο ντραμερ με τη μπλούζα Stolen Babies άρχισε να φώναζει ότι “He’s got Gil’s band’s shirt on! Gil’s my man!”, και με πήρε φωτογραφία μαζί του με την ψηφιακή του να την δείξει στον Gil γιατί λέει δεν θα το πιστέψει. :lol::lol:

Πληρώσαμε 20 euro για μία απο τις καλύτερες συναυλίες που έχουμε δει (για μένα, όχι συναυλία της χρονιάς αλλά συναυλία των 00’s, για τον ελληνικό χώρο βέβαια), και το καλοκαίρι θα έρθουν όσοι έρχονται κάθε 1, άντε 2 χρόνια με 60.

x2.

Και, ΤΙ ΗΤΑΝ ΑΥΤΟ ΤΟ BASS SOLO?

Α, έχω το playlist:

[ul]
[li]Boiling Death
[/li][li]Victimas Del Cielo
[/li][li]Dynasark Arches
[/li][li]Las Flores Con Limon
[/li][li]La Hysteria
[/li][li]Locomocion Capilar
[/li][li]Here The Tame Go By
[/li][li]Population Council
[/li][li]Builderberg Group
[/li][li]Jacob Van Leppkade
[/li][li]New York City
[/li][/ul]

H κοπελιά που τραγούδαγε ξέρουμε ποια ήταν?

Είπε όνομα αλλά δεν τό 'πιασα…

Για τη συναυλία τα λόγια είναι περιττά. Τώρα πάμε για volta! :wink: