Only for posers

Δεν υπαρχει κλιμα εχθρας τουλαχιστον και μιλαω βεβαια παντα υποκειμενικα … Μελωδικο hard rock ακουω εδω και 14 χρονια περιπου … οποτε εχω και ενα παραπονο , πιστευω πως ολοι οσοι ακουν αυτο το συγκεκριμενο “παρακλαδι” το εχουν … ενω ειναι μεσα στη ζωη μας και ειναι υπαρκτο … τα περιοδικα , οι μουσικες εκπομπες , τα club το αποφυεγουν οπως ο διαλος το λιβανι …
Υπαρχουν βεβαια 2 εξαιρεσεις … ενα ειναι στο τεξας που βαζει Δευτέρες aor / hard rock οσο αφορα την αθηνα και ενα ειναι το harley που βαζει Πέμπτες στη θεσσαλονίκη … το revenge κοιματε ακομα τον υπνο του δικαίου , προτιμαει να πεταει Τζιμη Πανουση παρα καποια μπαντα του συγκεκριμένου ιδιωματος , να μην πω για το hard rock στο πειραια που δεν ξερουν καν τι ειναι αυτο το είδος .
το θεωρειτε σωστο ? εγω παλι οχι .
Υπηρχαν τα bobby’s στη γλυφαδα , η ompre stι κιφησιας , και το ηχοχρωμα στο αιγαλεω … αλλα πανα αυτα … κλεισανε .
γιατι αναφερω τα μαγαζια αυτα … ? εκει μαθαμε ολοι να ακουμε aor / hard rock … γιατι κακα τα ψεματα … βγαινεις εξω να διασκεδασεις , αλλα να ακους και κατι καινουργιο κατι που δεν το ξερεις . π.χ τους pink cream 69 τους tnt , τους danger danger τους εμαθα απο αυτα τα μαγαζια … δεν τους ηξερα , τωρα τι γινεται , εχουν αρκεστει ολοι και οπου και να πας ακους maiden , motorhead , ozzy … δεν ειναι κακο αλλα ρε π…η μου ειναι το γαμωτο … οσο για την τηλεοραση … τι να πω … προτιμανε να βαζουν black metal παρα mainstream … ετσι δεν ειναι κυριε χακο … ?
στο εξωτερικο αυτη τη στιγμη απο το 2001 και μετα , ξαναδημιουργειτε αυτο το κινημα … αλλα εδω κανουν σαν να μην υπαρχει … το αγνοουν παντελως … και μεις τους ανεχομαστε … !!! δεν εχθρευομαι το metal ολοι απο εκει ξεκινησαμε … αλλα εξελιχθηκαμε δεν μειναμε στασιμοι … και ολους εμας που εξελιχθηκαμε μας κατηγορησανε για poserades…

Σοβαρά τώρα, θέμα έχθρας δεν υπήρξε ποτέ ουσιαστικά, απλά μας κοροϊδευαν για το στυλ μουσικής που μας άρεσε. Ε, και τι έγινε τελικά; Μήπως δεν άκουγαν κάποτε όλοι TWISTED SISTER;;; Μήπως όταν βγήκε το πρώτο BON JOVI δεν το γούσταραν όλοι οι μεταλλάδες; 'Η μήπως και σε εμάς που μας αρέσει το μελωδικό hard δεν μας αρέσουν και άλλα πράγματα;
Καλή μουσική υπάρχει παντού σε όλα τα είδη, ακόμα και στην pop και στην jazz παντού (με εξαίρεση τις λαΙκούρες και καρικατούρες τύπου Πανταζή!!).

Όσον αφορά τους MANOWAR δεν τουυς φταίει κανείς παρά μόνο το μυαλό τους… το “Kings of metal” ήταν το τελευταίο καλό τους album…

SIRJIM , θα διαφωνησω μαζι σου , το jujuka του πανταζη μαμει και δερνει … ιδιως οταν το λεει με το ναζι … χε χε χε χε χε :lol:

ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΕΝΔΙΑΦΕΡΕΤΑΙ :

1.ΕΧΩ ΕΝΑ ΕΝΑ CD ME DEMOS TΩΝ EUROPE : OTAN AKOMA ONOMAZONTAN FORCE KAI ΗΤΑΝ ΠΙΤΣΙΡΙΚΑΔΕΣ ΑΚΟΜΑ . ΦΑΝΤΑΣΤΕΙΤΕ ΤΟΝ ΤΕΜPEST ME MOYΣΤΑΚΙ . ΔΕΝ ΚΑΝΩ ΠΛΑΚΑ . Ο ΗΧΟΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΡΙΟΣ ΩΣ ΚΑΚΟΣ.
ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ:
01.HOLD ON
02.STRANGE
03.THE ROSES
04.BLACK ROSE
05.GIVE ME A BREAK
06.ROCK ON
07.MYSTERY
08.MIDNIGHT SHOW
09.ENDLESS VOYAGE OF DREAMS
10.CAN’T WORK IT OUT
11.POWER OF ROCK .

ΞΕΧΑΣΑ ΝΑ ΠΩ ΟΤΙ ΣΤΗ ΚΙΘΑΡΑ ΕΙΝΑΙ Ο NORUM.

ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΜΟΥ ΣΤΕΛΝΕΙ ΜAIL ΣΤΗ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ
Angel_In_Black@hotmail.com

  1. BOOTLEG SE CD MOTLEY CRUE ME ΗΧΟΓΡΑΦΗΣΗ ΑΠΟ ΤΙΣ ΠΡΟΒΕΣ ΤΟΥ GROUP ΜΕ ΤΗΝ ΣΥΝΘΕΣΗ (ΝΕΙL, SIXX, LEE, MARS). O HXΟΣ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΠΟΛΥ ΜΕΤΡΙΟΣ ΩΣ ΚΑΚΟΣ. ΤΑ ΚΟΜΜΑΤΙΑ ΕΙΝΑΙ ΤΑ ΕΞΗΣ.

  2. ΤΟ YOUNG FALL IN LOVE

  3. SHOUT AT THE DEVIL

  4. RUN FOR YOUR LIFE

  5. I WILL SURVIVE

  6. GOD SAVE THE CHILDREN OF THE BEAST

  7. BLACK WIDOW

  8. LOOKS THAT KILL

  9. RED HOT

  10. RUNNING WILD IN THE NIGHT

  11. BLACK WIDOW (DIFERENT TAKE)

  12. KNOCK 'EM DEAD KID

  13. HOTTER THAN HELL.

ΣΤΟ EUROPE ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ CD COVERS , ΣΤΟ MOTLEY ΔΥΣΤΥΧΩΣ ΟΧΙ.

ΓΙΑΤΙ ΤΟ ΚΑΝΩ ΑΥΤΟ ? ΓΙΑΤΙ ΕΤΣΙ Μ’ΑΡΕΣΕΙ . ΚΑΙ ΟΠΩΣ ΛΕΕΙ ΚΑΙ Ο ΑΡΧΙΕΠΙΣΚΟΠΟΣ ΣΑΣ ΠΑΩ. ( ΜΗΝ ΜΕ ΡΩΤΗΣΕΤΑΙ ΤΟ ΟΝΟΜΑ ΤΟΥ ΔΕΝ ΤΟ ΘΥΜΑΜΑΙ) :wink:

AN KAI TA EΧΩ ΑΥΤΑ ΠΟΥ ΓΡΑΦΕΙΣ ΕΙΣΑΙ ΜΕΓΑΛΟΣ ΑΓΟΡΙ ΜΟΥ. ΓΙΑ ΠΕΣ ΣΤΑ ΠΑΙΔΙΑ ΤΙ ΠΑΙΖΑΝΕ ΟΙ ΕUROPE ΣΕ ΗΛΙΚΙΑ 18 ΕΤΩΝ; ΤΥΧΑΙΝΕΙ ΝΑ ΕΧΩ ΣΕ VIDEO KAI ΟΛΟ ΤΟ ROCK SM TOY 83’ ΟΠΟΥ ΚΕΡΔΙΖΟΥΝ ΕΝΑΝ ROCK ΔΙΕΘΝΗ ΔΙΑΓΩΝΙΣΜΟ, ΣΤΟ ΟΠΟΙΟ ΒΛΕΠΕΙΣ ΤΟΝ TEMPEST ΜΕ ΜΟΥΣΤΑΚΙ KAI TON NORUM NA ΠΑΙΖΕΙ ΤΟ ΙΔΙΟ ΓΡΗΓΟΡΑ ΜΕ ΤΟΝ MALMSTEEN. ΠΡΩΤΟ ΒΡΑΒΕΙΟ ΗΤΑΝ ΕΝΑ ΔΙΣΚΟΓΡΑΦΙΚΟ ΣΥΜΒΟΛΑΙΟ ΜΕ ΤΗΝ ΗΟΤ RECORDS. ΒΛΕΠΕΤΕ ΟΙ EUROPE ΠΡΙΝ ΤΟ THE FINAL COUNTDOWN ΗΤΑΝ ΠΟΛΥ ΕΠΙΤΥΧΗΜΕΝΟ UNDERGROUND ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ ΤΗΣ ΣΟΥΗΔΙΑΣ. ΤΕΛΟΣ ΠΑΝΤΩΝ ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΟΠΑΔΟΣ ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΑ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΙΚΟΣ, ΤΕΛΙΚΑ ΟΛΑ ΕΙΝΑΙ ΘΕΜΑ ΑΠΟΨΗΣ.
ΓΙΑ ΟΠΟΙΟΝ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ ΑΠΟ EUROPE ΕΧΩ ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ, ΟΠΩΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΔΕΙΓΜΑ ΤΟ LEBARONBOYS DEMO, ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΠΕΡΙΕΧΕΙ ΤΑ ΤΡΑΓΟΥΔΙΑ ΠΟΥ ΗΘΕΛΑΝ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ ΣΤΟ PRISONERS IN PARADISE ΚΑΙ ΤΑ ΟΠΟΙΑ Η SONY ΔΕΝ ΤΟΥΣ ΑΦΗΣΕ ΝΑ ΒΑΛΟΥΝ… ΑΝ ΑΚΟΥΣΕΤΕ ΤΙΣ ΚΟΜΜΑΤΑΡΕΣ ΕΜΕΙΝΑΝ ΕΞΩ ΘΑ ΤΡΑΒΑΤΕ ΤΙΣ ΤΡΙΧΕΣ ΣΑΣ… Η ΤΟΝ JOEY TEMPEST ΝΑ ΤΡΑΓΟΥΔΑΕΙ ΜΑΖΙ ΜΕ ΤΟΝ JON BON JOVI ΤΟ GET BACK ΤΩΝ BEATLES ΣΤΟ MILTON KEYNES TOY 1989… ΚΙ ΑΛΛΑ ΠΟΛΛΑ
ΟΠΟΙΟΣ ΘΕΛΕΙ ΚΑΤΙ… ΑΣ ΣΤΕΙΛΕΙ ΕΝΑ email στο telisvas@hotmail.com, μαζι με διευθυνση, να του το στειλω εντελως δωρεαν… Αλλωστε δε νομιζω να ειμαστε τοσοι πολλοι, οποτε δεν θα ξοδευτω πολυ ΧΑΧΑΧΑ

ααα… αρχίσατε τις βρωμιές βλέπω!!! έχω και εγώ πολύ πράμα και δεν έχω πρόβλημα να γραψω cd-ακια!!
Αν ψάχνετε τίποτα συγκεκριμένο ρίξτε mail στο e-mail του ROCK ON που είναι στο site του περιοδικού… Αν έχω κάτι που ψάχνετε να το …“κάψουμε” βρε παιδί μου… Αρκει να έχετε λίγο υπομονή γιατι έχουμε και άλλες δουλειές, αλλά γενικά δεν τρεχει και τίποτα… για καλό σκοπό το κάνουμε!
Μα καλά, τα demo των EUROPE που στα κομμάτια τα βρήκες;; Συγγενής του Tempest είσαι??

telisvas … το εχω και εγω το lebaron boys … υπαρχει το vol 1 και το vol 2 .
ολα αυτα τα βρηκα απο καποιον ισπανο , που γνωρισα μεσα στο filetopia .
δυστυχως , τον εχω χασει τους τελευταιους μηνες … ειχε τα εντερα του απο europe , ειτε σαν group ειτε τα projects .
εγω αντιθετως μαζευω οτιδηποτε απο bon jovi και εχω παρα πολλα … και demos kai bootlegs.

Οποιος εχει το MILTON KEYNES του 89’ BON JOVI, EUROPE, SKID ROW, VIXEN, ειτε σε VIDEO, ειτε σε CD πληρωνω οσα οσα… Οσον αφορα τον TEMPEST Sirjim, νομιζω οτι αν ημουν ξαδερφος του, σιγουρα οι EUROPE θα ηταν πολυ μεγαλυτεροι… Εκαναν τοσες βλεκειες την εποχη που ηταν στα πανω του, που ο μαγκας ο JON BON JOVI δεν θα εκανε και δεν εκανε ποτε… Και απο BON JOVI εχω καποια σπανια πραγματα… SIRJIM προτεινω οσοι γουσταρουν ν’ ανοιξουμε fanclub στα δυο groups να συναντηθουμε καποια στιγμη μηπως μπορεσουμε και τ’ οργανωσουμε. Τα παιδια απο GUNS N’ ROSES και DREAM THEATER (και μην πεις οτι με πληρωσε ο Φραγκος, για μενα ειναι οι συγχρονοι Θεοι του metal) τα καταφεραν και μαλιστα πολυ καλα…

ναι, ναι δεν ξέρω τι βρωμιάρης είναι ο Φράγκος και η συμμορία των DREAM THEATER που έχει οργανώσει εδώ στην Ελλάδα!! Λέγε άτιμε πόσα σου έδωσε αυτός???

Ασε τ’ αστεια Sirjim γιατι στη μαχη, τους proggsters τους χρειαζομαστε για συμμαχους… (Πρωτα ξαδερφακια). Αν διαφωνεις σε στελνω καταναγκαστικα εργα ν’ ακους αλυσοδεμενος για μια ολοκληρη ημερα το TRAIN OF THOUGHT…

Ε ναι ρε παιδια παρτε με το μαλακο τους progsters, αυτοι ειναι τα εξυπνα οπλα, ξερετε οπως τα χρησιμοποιησε και ο κυριος Θαμνος στο Ιρακ (τα εξυπνα οπλα εννοω).

Σοβαρά τώρα, υπάρχει κανείς που πιστεύει ότι δεν μου αρέσουν οι THEATER?? Είναι απίστευο σχήμα…
Απλά είναι το τελευταίο ΜΕΓΑΛΟ metal συγκρότημα…

συμφωνω με τον προηγουμενο κυριο .

Κι εγω με τον προηγουμενο και τον προπροηγουμενο… ΙΝ ΤΗΕ ΝΑΜΕ OF GOD, γαμωτο μου…

ΣΤΟ DEMO ΤΩΝ EUROPE ΓΡΑΦΕΙΣ ΑΝΔΡΕΑ ΟΤΙ ΠΑΙΖΟΥΝ ΚΑΙ CD COVERS… ΓΙΑ ΛΕΓΕ ΑΘΛΙΕ ΤΙ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΑ; ΤΕΛΙΚΑ ΜΟΥ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΟΤΙ ΤΑ ΣΟΥΒΛΑΚΙΑ ΜΕΓΑΛΟΒΔΟΜΑΔΙΑΤΙΚΑ ΔΕΝ ΘΑ ΤΑ ΓΛΙΤΩΣΟΥΜΕ

Cd Covers - > Eξωφυλα Του cd

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

ΑΑΑΑΑΑΑΑΑ Πως σχολιαζεις τα κομματιά; Kαι στα FORCE και στα LEBARONBOYS… Νομιζω οτι RAINBOW WARRIOR δεν εχουν γραψει πολλες μπαντες…

sto force demo den moy aresei emena exei mapa ixo kai o tempest den exei kamia sxesi toso poy amfivalo an einai aytoi .ta le baron boys demos gamane!!!an kai protimo europe me norum

Αν θελεις να παρεις τα dvd σου και τα cd σου πισω … θα συμφωνεις παντα μαζι μου … στο κατω κατω δημοκρατια εχουμε … :lol:

Εννοειται οτι κι εγω προτιμω EUROPE με NORUM. Ειδικα τα δυο πρωτα alboum κατα την αποψη μου ειναι φοβερα ποιοτικου επιπεδου και πολυ επιδραστικα… Ομως στο lebaronboys demo υπαρχουν ψυγματα των πρωιμων EUROPE, δηλαδη για οσους δεν γνωριζουν, κατι αναμεσα σε RAINBOW, RUSH και λιγο MAIDEN…