Operation Mindcrime II

ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΣΕΛΙΔΑ ΤΟΥ ROCKING

Στις 14 Μαρτίου του 2006 θα κυκλοφορήσει το “Operation: Mindcrime II” των Queensryche. Η συνέχεια του ιστορικού -και πλατινένιου- “Operation: Mindcrime” (1988) θα βγει σε κυκλοφορία από το νέο label της μπάντας, την Rhino Entertainment. Δύο κομμάτια, μάλιστα, από τον επερχόμενο δίσκο (“Hostage” και “I’m American”) μπορείτε να βρείτε σε ποιότητα bootleg στο http://www.queensryche.com/releases/operation-mindcrime-2/paraphernalia.html Αξίζει, τέλος, να σημειωθεί ότι το συγκρότημα ανέθεσε το όλο artwork της νέας δουλειάς στην Reiner Design Concepts, εταιρεία που είχε αναλάβει το γραφιστικό κομμάτι και του πρώτου “Operation: Mindcrime”.

Το Hostage ειναι τυπικό Queensryche κομμάτι… Το I’m American το βρίσκω αρκετά πειραματικό…

Είμαι πολύ επιφυλακτικός.
όσο και να μ’άρεσε το Tribe η επιλογή που έκαναν να κυκλοφορήσουν δίσκο με αυτόν τον τίτλο είναι επικίνδυνη.
ή θα επιστρέψουν με έναν (ακόμα) δίσκο σταθμό ή μου φαίνεται ότι θα πιάσουν πάτο.
Δεν πειράζει ότι και να γίνει. Μέχρι το 94 και το Promised Land αυτά που προσέφεραν είναι υπεραρκετά.

Ας ελπίσουμε πάντως να βγάλουν δισκάρα (αν και ο Degarmo λείπει…).

__Ναι να πάρει… όταν έμαθα ότι υπήρχε μεγάλη πιθανότητα να επιστρέψει για αυτόν τον δίσκο, χάρηκα τόσο πολύ… :cry: και μετά… Το θέλω πάρα πολύ, αλλά αμφιβάλω ότι χωρίς αυτόν στην μπάντα θα βάλω το Operation 2 στο player και θα πω, “ΝΑΙ, αυτό είναι το Mindcrime 2, ΕΠΟΣ!”… :cry:

ti tha ginei re paidia me autes tis sunexeies, hollywood to katanthsan! apo th mia oi helloween apo thn allh oi queensryche kai den xero go posoi dekades alloi, vgazoun sunexies epityxhmenon doulion tous ,oxi ‘fusika’ gia to kerdos ee?.. :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

exei xeftilistei to pragma :cry:

http://www.queensryche.com/

Έχει το νέο εξώφυλλο, το οποίο δεν μπορώ να πώ ότι με ενθουσίασε κιόλας…
Επίσης ανακοινώθηκε ποιός θα κάνει τον dr. X.
Ο DIO 8O 8O 8O 8O 8O 8O

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Sorry αλλά εγώ το βρίσκω θεϊκό…

Μ’ αρέσει.

Συγγνώμη αλλά τα εξώφυλλα των Queensryche δεν ήταν ποτέ συγκλονιστικά.
Για να πω την αλήθεια είναι ένα κλασικό εξώφυλλο του συγκροτήματος.
Όσο για το δίσκο, δύσκολα θα είναι αντάξιο του πρώτου -εύχομαι να βγώ ψεύτης-
Χωρίς De Garmo είναι σαν να λείπει κάτι…ι

Και εμένα μου αρέσει το εξώφυλλο.Το βρίσκω καλύτερο του πρώτου. Έχω την αίσθηση ότι μόνο το εξώφυλλο θα μου αρέσει περισσότερο :slight_smile:
Ας είμαστε ρεαλιστές. Πόσες πιθανότητες έχουν οι ryche να βγάλουν δίσκο στο ίδιο επίπεδο (στιχουργικά/μουσικά) με το πρώτο Operation???

Cheers !!!

Ελάχιστες, ετσι ειναι οταν εχεις αγγιξει το τελειο. Πάντως δεν με χαλαει να ακουσω την προσπαθεια τους και προσωπικά θα προσπαθήσω να μην το συγκρίνω για να μην το αδικησω. Εν αναμονή λοιπόν αλλα μεχρι τοτε, take this number and welcome…

Να πω κι εγώ λοιπόν τη βλακεία μου!!!
Τους QUEENSRYCHE τους περιμένω με το τουφέκι να βγάλουν τη μπαρούφα του αιώνα! Είναι πολυλατρεμένο μου σχήμα, αλλά ήμαρτον με τις μετριότητες πλέον… Έχοντας ακούσαει τα δύο κομμάτια που πόσταραν στο site τους πριν καιρό, έλεγα ότι δυστυχώς δεν έχουμε να περιμένουμε κάτι. Κι όμως!!! Ακούγοντας το πρώτο single του δίσκου, το “The hands”, έπαθα ΣΟΚ!!! Μιλάμε για τρομερό κομμάτι βγαλμένο μέσα από την περίοδο του “Operation pt1” και του “Empire”, με εισαγωγή που είναι σχεδόν αυτούσια με το ομώνυμο τραγούδι από το πρώτο sequel και αρκετά εντυπωσιακό ρεφρέν!!! Πόσο καιρό είχαμε να ακούσουμε κάτι τέτοιο από το σχήμα;;; Περιμένοντας τις επόμενες μέρες να ακούσω όλο το δίσκο, να είστε σίγουροι ότι θα βγω να γράψω τη γνώμη μου. Αρχίζω και αποκτώ πλέον βάσιμες ελπίδες ότι κάτι καλό έχουμε να ακούσουμε. Λίγες μέρες απλά υπομονή…

Και μια κόπια Please… Ορκίζομαι να δηλώνω καθημερινά ότι είσαι ο πιο ωραίος, ο πιο έξυπνος, ο πιο αθλητικός και ότι άλλο “ο πιο” γουστάρεις άνδρας της υδρογείου, παρόλο που δεν σε γνωρίζω…
:roll: :roll: :roll: :roll: :roll:

mms://media.metalexpress.no/metalexpress/sound/jukebox/Queensryche%20-%20The%20Hands.wma

ΔΕΟΣ. ΑΝΑΤΡΙΧΙΛΑ. ΚΟΥΙΝΣΡΑΙΧ ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΑΚΙ.

El grafico γουστάρεις τρελά τα 3 από τα 5 αγαπημένα μου group

ΜΑΙΝΤΚΡΑΙΜ!!!

Τέλη, δεν έχω ακόμη το ολοκληρωμένο δείγμα ρε φίλε… Αν πέσει στα χέρια μου, πολύ ευχαρίστως (αρκεί να μην έχει υδατογράφημα, γιατί την πατήσαμε. Όλες οι εταιρίες, έτσι τα δίνουν πλέον…) Πήγαινε στο blabbermouth και κοίτα το βέο για τους QUEENSRYCHE. Έχει ένα link και ακούς πολύ ωραίο κομμάτι, το “The hands”.
Στο μεταξύ μπορείς να λες ότι είμαι ο πιο ωραίος, ο πιο έξυπνος και ο πιο αθλητικός άντρας της υδρογείου ακόμα κι αν είναι το πιο χοντρό ψέμα που μπορείς να πεις!!! :smiley:

Πωπω. Κομματάρα!!! Άντε να βγεί ο δίσκος. Μου άνοιξε την όρεξη.

got it !

Ρόκαβλε βρήκες το δίσκο;

Όχι, του Breaking The Silence είναι.