Opeth 4/12 Θεσσαλονικη & 5/12 Αθηνα

Προχθές έπαιξαν το πρώτο headline show στο Ισραήλ μετά το Progressive Nation Tour. Βλέποντας το setlist χάρηκα για ένα τραγούδι ειδικότερα, αλλά σύμφωνα με άλλη πηγή του διαδικτύου, έπαιξαν το κομμάτι μισό Bleak…Τα γνωστά του Άκερφελντ, ελπίζω να μην το κάνουν και στην Ελλάδα.

support εχουν?:-s

τους ειδα τελευταια φορα Σαλονικα,δεν βρισκω λογο να ξαναπαω σε τοσο συντομο χρονικο διαστημα να ακουω 5 λεπτα καθε φορα τον Akerfeldt να μιλα αναμεσα στα κομματια :thumbdown:

Παιδιά support θα υπάρχει ή οχι?

Setlist απο Τελ Αβίβ στις 10 Νοεμβρίου…

1.Heir Apparent
2.Ghost of Perdition
3.The Leper Affinity
4.White Cluster
5.Windowpane
6.The Lotus Eater
7.Bleak
8.April Ethereal
9.Reverie/Harlequin Forest
10.Hex Omega
Encore:
11.Guitar Solo
12.Deliverance

Σαν να αλλάζουν λίγο οι σκέψεις μου για αυτό το live…Ελκυστικότατο σίγουρα!

Καλόοοοοοοοοοοοοο:):!:

πολυ καλο setlist!:smiley:

Οκ παμε σετλιστ ιαπωνιας:

Windowpane
Ghost of Perdition
The Lotus Eater
White Cluster
The Leper Affinity
Reverie/Harlequin Forest
April Ethereal
Hex Omega
Encore:
Burden
Guitar Solo(Frederik Akesson)
Deliverance

Παιδια,επειδη θα ανεβω απο Κρητη για το live και δεν ξερω την περιοχη που ειναι το fuzz,μπορει να μου πει καποιος ποσο μακρια εχει ηλεκτρικο ή μετρο;

http://www.rocking.gr/modules/forum/showthread.php?t=12707&page=11

81o ποστ

Α,ωραια.Σε ευχαριστω πολυ.:smiley:

Live το Reverie/Harlequin Forest ???

Μόνο και μόνο γιαυτό το κομμάτι θα τους ξαναδώ!!!

Για προπωλήσεις ξέρουμε τπτ; Δεν πιστεύω να γινει κανα sold-out;

Γάμω το κέρατο τους!

ξέθαψα μερικά κομμάτια διάσπαρτα απο δισκογραφία (και βλέποντας και λίγο τα πρόσφατα σετλιστ) και οι πούστηδες με έχουν ψήσει…μια φόρα τους έχω ξαναδεί και γαμώτο ήταν και το Fuzz στους Isis πολύ καλός χώρος όπως τον έκοψα…σε τι τριπάκι μπήκα πάλι…εντωμεταξύ διανύω την πιο ξηρή περίοδο απο φράγκα και πάω σε ρυθμό σε πιο πολλά live από ποτέ (ulver, isis, opeth & melvins αλλά αν δεν αλλάξει χώρος όχι) …βγαίνω ελάχιστα για να μπορώ να πηγαίνω…όυτε στα 18 μου τέτοιες γκαύλ…

νταξει παιδες opeth και ξερό ψωμι… απο τις καλυτερες live εκτελέσεις και παντα με εκπλήξεις… αξιζει να τους ξαναδεις…

Κάνα νέο από Opeth, πως πάνε τα εισητήρια ;
Έλα να ζεσταινόμαστε, λίγο…:slight_smile:

σχετικα καλα παει…εχουν φυγει γυρω στα 350 για αθηνα…τελευταια βδομαδα θα κορυφωθει λογικα η κινηση αρα θα ειναι σιγουρα πανω απο 800 ατομα…

εγω σημερα για θεσ/νικη π πηγα κ πηρα απο τικετχαους ειχα το 0058 και ο φιλος μ το 0059…:?
μαλλον δν παει και πολυ καλα…

Θα πάνε πολλοί τελευταία μέρα:wink::!:

Ξέρει κανείς τι merchandise φέρανε τον απριλιο ωστε να ξερω περιπου τι θα φερουν κ τωρα;