OPETH-LEPROUS @Θεατρο Λυκαβηττού 03/07/2024

X LALALA & Rockwave Nights present
OPETH + LEPROUS

3 Ioυλίου 2024
Δημοτικό Θέατρο Λυκαβηττού
Αθήνα

Εννιά χρόνια μετά την τελευταία τους εμφάνιση στην Αθήνα, οι σημαντικότεροι Σουηδοί εκφραστές του progressive metal, Opeth, θα μοιραστούν την σκηνή του Δημοτικού Θεάτρου Λυκαβηττού στις 3 Ιουλίου 2024 με τους πρωτοπόρους του σύγχρονου progressive Leprous, στα Rockwave Nights!

H προπώληση εισιτηρίων μόλις ξεκίνησε!
https://www.more.com/music/rockwave-nights-opeth/

11 Likes

Είμαι ήδη εκεί

1 Like

Να μια καλή ευκαιρία να ξαναπροσπαθήσω με τους Leprous γιατί όπως έγραψε και ο @kbil αλλού, ακόμα δεν μπορώ να βρω τι είναι αυτό που τους κάνει τόσο ξεχωριστούς για σημαντικό κοινό. Μόνο το The Sky is Red με είχε πιάσει για τα καλά…

1 Like

Και εσύ δεν ακούς και ντάρκθρον, είναι μυστήριο όντως.

9 Likes

Δεν ακούω είναι η αλήθεια.

Είχε γράψει και ο @Leper_Jesus ένα αποθεωτικό κείμενο για το Pitfalls οπότε είμαι πολύ μπερδεμένος.

Ποια και ποια έχεις ακούσει από Leprous?

49,50 € :smiling_face_with_tear:

Λυκαβηττος και Opeth ειναι αχαστος συνδυασμος.Τους leprous δυστυχως δεν τους μπορω αλλα δεν ειναι και λογος για να μην παω.

1 Like

Μπορείς απλά να προσπεράσεις. Αν εχεις προβλήματα αϋπνίας, σίγουρα υπάρχουν πιο οικονομικές λύσεις, άσε που στον λυκαβηττο θα ναι άβολα :stuck_out_tongue_closed_eyes:

2 Likes

Σωωωωπα , αυτό είναι όντως λαιβαρα

Με το Pitfalls είχα ασχοληθεί σοβαρά, εννοώ να του δώσω προσεκτικές ακροάσεις.

1 Like

Οκ, μιλάμε για μπάντα που έχει πολύ περίεργα πρόσωπα… Εγώ θα πρότεινα να κάνεις μία δοκιμή με το “Coal” του ‘13. Αν σ’ αρέσει το πιο κοφτό riffing, με φουλ ρυθμικά παιχνίδια, πας μετά στο αμέσως επόμενο, το “Congregation”.

Αν σου αρέσουν τα πιο prog περίπλοκα περάσματα, πας στο αμέσως προηγούμενο, το “Bilateral”.

Αν σου αρέσουν οι pop μελωδίες θα γούσταρες ήδη το Pitfalls.

Και στις τρεις περιπτώσεις, το “Contaminate Me” με Ihsahn είναι αριστούργημα, και το “Valley” ανυπέρβλητο.

Λαϊβάρα-φάρμακο για την αϋπνία. Βαλεριάνα και μ@λακίες.

2 Likes

Φανταστικό τσούξιμο, για κάτι τέτοια ζω!

Αν είμαι Ελλάδα εκείνη την περίοδο , ψηνομαι να μοιραστώ με κάποιον το εισιτήριο. Θα βγω έξω όταν τελειώσουν οι Leprous και έχω ολοκληρωθεί ως άνθρωπος αφού θα τους έχω δει στον Λυκαβηττό, και κάποιος άλλος μπορεί να πάει να δει τους Opeth με το εισιτήριο/βραχιόλι που θα του δώσω, όσο εγώ απολαμβάνω κάνα πιτογυρο με ραντλερακια

1 Like

Όταν λες “τσούξιμο”;

τι σε προβληματιζει στο εισιτηριο?

1 Like

:raising_hand_man:

6 Likes

Νομίζω άχαστο live και για τις δυο μπάντες.

2 Likes

alla-autoi-eiste-autoi-eiste

2 Likes

Τον Παντελή δουλεύω, εγώ δεν πίνω ραντλερ :stuck_out_tongue_closed_eyes:

1 Like