Opeth live 10 Απριλίου Αθήνα, 11 Απριλίου Θεσσαλονίκη

Ε αφου είναι! (εδώ και μια δεκαετία ναι, αλλά είναι:p)
Αμα κάποιος τους έχει ξαναδεί, τότε το σκέφτεται να δωσει 33 ευρώ.Κατανοητό. Αν δεν τους έχει ξαναδεί, νομίζω τα δίνει πιο εύκολα κι ας είναι μόνοι τους. Φυσικά και είναι καλύτερο να είναι και οι Cynic μαζί, αλλά προσωπικά δε με χαλάει και μόνοι τους να είναι. Αρκεί βεβαια να είναι καλό το setlist.

Ημμ τους ειδα στο ροκγουειβ αλλα αλλη χαρη εχει σε κλειστο.
αμα θα ειναι μαζι με Cynic δαγκωτο!!

[P.S ΑΑΑΑ ρε να βλεπαμε τπτ Bloodbath…]

δεν τους χάνω τελευταίο Live (όπως όλα δείχνουν) πριν τον στρατό…
δεν τους έχω ξαναδεί και οι συνθέσεις τους τα σπάνε…
lotus eater…

12 Απριλιου πεφτει Κυριακη και οχι Σαββατο… μια εβδομαδα ακριβως πριν το Πασχα. Ας το διορθωσει κανας mod:wink:

Θα’θελα να τους ξαναδώ γιατί στο Ροκγουέιβ δεν τους ευχαριστήθηκα όσο έπρεπε… Αλλά σκέφτομαι τα 33 ευρώ γμτ…


Listening to: Wintersun - Sleeping Stars
via FoxyTunes

ΝΑΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ!!! Επιτέλους σε full setlist!!! Τι να σου κάνουν 5 τραγούδια στο rockwave?
:vibrate::vibrate::vibrate:

Άμα κάποιος τους έχει ξαναδεί δεν είναι κατανοητό να μην θέλει να τους ΞΑΝΑΔΕΙ!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:
τέλεια νέα!!!ότι πρέπει μετά την επιστροφή από ac/dc και metallica στα εξωτερικά!!! :smiley: :smiley:
μέσα χωρίς πολλές σκέψεις!!!

υγ… 12 είναι Κυριακή… :-k

[SIZE=“7”]FUCK YEAH.[/SIZE]

Εντάξει εννοείται θα μαι μέσα.
Από το νέο παίζουν (δυστυχώς) μόνο τα Heir, Lotus.
Το κακό είναι ότι παίζουν τα του Rockwave + 4-5 ακόμη κομμάτια.
Δεν βλέπω καμιά αλλαγή δηλαδή.

Και Παρασκευή, μια χαρούλα.

όσο για τον Μιχάλη, ναι λέει μαλακίτσες και θα τις υποστούμε.
Το καταλάβαμε στο ωραίο live του 2006.

Ωχ!!! Δηλαδή δεν παίζει να ακούσω harvest live???:frowning:

Τι να σου πω, μακάρι.
Στην περιοδεία χώσανε αρκετές εκπλήξεις, πχ Godhead’s Lament.
Θα θελα τρελά ένα Karma, Advent, Funeral Portrait.
Να βγάλουν το Night & The Silent Water.
Ας χώνανε βασικά ένα Black Rose Immortal και ας βγάζανε 2-3.:stuck_out_tongue:

Από μπαλάντες το Harvest ή το In My Time Of Need.

Θα ανοίξουν τη συναυλία με ένα The Moor. Στη συνέχεια θα ακολουθήσουν Bleak και Drapery Falls, μετά θα γυρίσουν στο Still Life παίζοντας το Moonlapse Vertigo και ακόμα πιο πίσω με ένα Demon of the Fall. Στο καπάκι θα παίξουν και Deliverance και Master’s Apprentices, ακολουθούμενο από Heir Apparent, The Lotus Eater αλλά και Harvest, για να μείνουν όλοι ευχαριστημένοι. Encore θα είναι φυσικά ολόκληρο το Black Rose Immortal. Και καθώς κάνουν ότι φεύγουν, θα εμφανιστούν μέλη των Katatonia και θα παιχτεί επιπλέον συναυλία Bloodbath.

Standard πράγματα! :-s

An Ειναι με Cynic εγω δεν παω…

Ημαρτον πια με τους Opeth

Παντως 11-4 peftei Σαββατο

λατρεμενο… αλλα απιθανο… κατα τα αλλα…

[SIZE=“7”]Opeth re m**niaaaaaaaa[/SIZE]

Παιδια,καλησπερα.Εγω δεν ειμαι fan του ακραιου ηχου και οι Opeth δεν μου αρεσουν,πλην μιας εξαιρεσης:το υπερτατο ‘‘Damnation’’,το οποιο το λατρευω κυριολεκτικα.Γνωριζει κανεις αν παιζουν πλεον κομματια απο αυτο.Μονο και μονο για να ακουσω κανα-δυο κομματια απο αυτο το δισκο τους θα πηγαινα.

Ρε φιλε 33 γιανα ακουσεις 1-2 κομματια μην τα δωσεις πραγματικα…

Ω ΧΡΗΣΤΕ ΚΑΙ Η ΠΑΝΑΓΙΑ!!! ΑΥΤΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑΙ!!! ΙΣΩΣ ΤΟ ΑΓΑΠΗΜΕΝΟ ΜΟΥ ΣΥΓΚΡΟΤΗΜΑ!!! υγ. ρε παιδια μην κανετε αρνητικα σχολεια για την συναυλια σαν πο παλι opeth και τετοια…δεν αναγκασαν κανεναν να παει…χαλαρωστε…ουτως ι αλλως στην ελλαδα (και οχι μονο ) γουσταρονται πολυ και γινετε πανικος συνεχεια οποτε…relax φιλικα παντα :slight_smile:

[QUOTE=cynic;540773]Ρε φιλε 33 γιανα ακουσεις 1-2 κομματια μην τα δωσεις πραγματικα…[/QUD

Nαι,δικιο εχεις,το ξερω,δεν ειναι και λιγα.Και αν παιζουν και τιποτα απο ‘‘Damnation’’ βεβαια.