Opeth live 10 Απριλίου Αθήνα, 11 Απριλίου Θεσσαλονίκη

Όσο πιο πολλά από το Blackwater Park τόσο το καλύτερο!!! Ας ακούσω Bleak [-o< και δεν με νοιάζει τπτ άλλο!!! Μόνο μην αρχίσει ο πάλι ο Mikael να μας μιλάει για το πουλί του γιατί θα ξημερώσουμε!!! Πολύ πολυλογία αυτό το παιδί!!!

Λέμε θα πάμε μόνο αν είναι με Cynic. Μέχρι να ανακοινωθεί κάτι τέτοιο, κλειδώστε το.

Χιχι πανάθεμά με, πώς τα λέω ο σατανάς!

δεν τους εχω δει ποτε και ειναι απο τις αγαπημενες μου μπαντες οποτε θα παω χαλαρα…:D:D

με cynic η χωρις, δεν το χανω…8)

[SPOILER][SIZE=“6”]ΜΙΧΑΑΑΛΗ ΠΑΙΞΕ BLACK ROSE IMMORTAL ΡΕΕΕΕΕ[/SIZE]

[SIZE=“1”]καμια μαλακια πεταμε να περασει η ωρα…[/SIZE][/SPOILER]

Πάααααλι Opeth? (Πλάκα κάνω :stuck_out_tongue: )

Πάντως έρχονται παραμονή μεγαλοβδομάδας όπως και οι σίστερς. Πλάκα θά χει να δούμε τίποτα ρασοφόρους να διαδηλώνουν κατά της μουσικής του σατανά και λοιπά… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Πλάκα πλάκα δεν πρόκειται να μείνει φράγκο φέτος… Moonspell, Opeth, Amon Amarth, AC/DC μέχρι τώρα για μένα, αν πάω σε όλες θα πρέπει να πάρω κάνα δάνειο.

Εμαθα σετ λιστ και μαλιστα προσφατο…!!! 1 heir apparent 2 the grand conjuration 3 godheads lament 4 the lotus eater 5 hope leaves 6 deliverance 7 demon of the fall 8 the drapery falls ΛΙΓΑ ΑΛΛΑ ΚΑΛΑ!!! ΤΗΑ ΓΙΝΕΙ ΠΑΝΙΚΟΣ ΚΑΙ ΟΛΕΘΡΟΣ!!!8O8O:):):p:p

Και γω βρήκα ένα ακόμη πιο πρόσφατο:

01.Heir Apparent
02.The Baying Of The Hounds
03.Serenity Painted Death
04.The Lotus Eater
05.To Rid The Disease
06.Wreath
07.The Night And The Silent Water

Encore:
08.BLEAK!!!

Κάτω τα χέρια από το Bleak!!!

Δηλαδή περί τη μία ώρα και κάτι το σετλιστ. Χμμ :-s

OK, ειναι απο τις πιο αγαπημενες μου μπαντες αλλα 33 ευρω για τοσο λιγο το θεωρω τραγικα μεγαλη κοροϊδια… Sorry κιολας. Αν μου περισσευουν εκεινη την περιοδο εννοειται πως θα παω αλλα δεν ξερω ποσο ευκολο ειναι αυτο το σεναριο.:frowning:

ε δεν νομιζω να ερθουν χωρις cynic…ειναι και μικρο το setlist…ιδωμεν

Το σετλιστ ειναι τραγικα μικρο.Στο RW παιξανε 5-6 τραγουδια και σε headline εμφανιση παιζουν 2 παραπανω ?
Αν ερθουν και οι Cynic μαζι αλλαζει το πραμα!

Μαγκες, φολς αλαρμ (οσον αφορα τους Cynic).

Το ψαχτηρι λεει οτι οι Cynic παιζουν στις ΗΠΑ μεχρι τελη φεβρουαριου, ενω επαιζαν μεχρι και Δεκεμβρη με Οπεθ Ευρωπη.

Κατοπιν αυτου μαλλον θεωρω οτι ειναι δυσκολο να ξαναρθουν πισω για την ιδια περιοδεια…

Ε τα τετοια μου θα παρουν οι Opeth αφου δεν ειναι με Κυνικους

Τι λες τώρα!
Αλλά και πάλι, δεν ξέρω αν θα πάω! Πρέπει να βρω παρέα πρώτα!

Να παίζανε ένα Karma, ένα Black Rose Immortal, ένα Leper Affinity και αυτά που’χω με bold στο spoiler και θα με παίρνανε με ασθενοφόρο από’κει μέσα!

το δευτερο σετ λιστ μου φαινεται ψιλο απιθανο να το παιξουν… του ποτε? και που το παιξαν??
αν οντως παιξουν αυτα τα κομματια… δε με χαλαει καθοοοοολου… αν και ενα deliverance θα ηθελα να το ακουσω η αληθεια… τεσπα… μαλλον το τικετ μου θα γραφει οοο1 …

Φίλε Neikos το setlist είναι από 18 Δεκεμβρίου 2008 στην περιοδία του Watershed στη Στοκχόλμη.
Χτες μιλούσα με ένα φίλο που τους έχει δει σε κλαμπ πριν χρόνια και μου είπε ότι όσοι δεν τους έχουν απολαύσει σε κλειστό χώρο δεν ξέρουν τι χάνουν!!! Δημιουργούν εκπληκτική ατμόσφαιρα και έχουν λέει από τα μεγαλύτερα setlist οπότε μάλλον άκυρα είναι αύτα που διαρκούν 1 ώρα και κάτι. Τι να πω δεν ξέρω… και μένα άκυρο μου φαίνεται να παίξουν σε κλαμπ τόσο λίγο… εγώ περιμένω ένα 2ωρο σίγουρα!!! Κοντά είναι τα Σάββατα θα το διαπιστώσουμε…

Μιαμιση ωρα ειχαν παιξει την τελευταια φορα στο Fuzz οι Opeth. Τα δυωρα σετς ηταν μεχρι την εποχη του Deliverance. Μην πιανεστε κοροιδα.

θα το μαθουμε παιδια τον απριλη… δεν ειναι και πολυ μακρια…

Αυτό θα ναι το setlist,που παίξανε μόνοι στην Ινδία.

Heir Apparent
The Grand Conjuration
Godheads Lament
The Night And The Silent Water
Wreath
The Lotus Eater
Deliverance
Bleak
Baying Of The Hounds
Demon Of The Fall
The Drapery Falls