Οι Opeth τον μάρτιο!

Για τριτη φορα θα τους δω!!! αν και αυτη τη φορα εχω καποιους ενδοιασμους γιατο αν θα ειναι καλο το Live.θυμαμαι στην αθηνα το 2002 στο ροδον ηταν που ειχε πυρετο ο Μichael αλλα ειπε θα παιξω και ΕΠΑΙΞΕ,και μετα βγηκε και για αυτογραφα παρ’ολο που ηταν αρρωστος.Παλικαρι!!!

Και Το Damnation ειναι δισκαρος!!! επρεπε να βγει και ενας τετοιος.
Και θυμαμαι θεσ/νικη ειχαν παιξει και το Tο Βid Yoy Farewell!!! δεν ηθελα τπτ αλλο…
Και λιγω με κουρασε το Ghost Reveries…Καλο!!! αλλα καπου με χανει.μηπως γιατι δεν αλλαξαν το στιλ οσο περιμενα αν και εχει καινουρια στοιχεια.C ya in Thessaloniki!!!

setlist?

ΘΕΛΩ ΚΙ ΕΓΩ!!! (πάρτε με μαζί σας :cry: :cry: :cry: )

setlist δεν θυμαμαι καθολου.Αλλα Ηταν καλυτερα απο την τελευταια φορα!!!

Τη Δευτέρα θα γνωρίζουμε που ακριβώς θα γίνει η συναυλία των OPETH, λόγω του γνωστού προβλήματος με την πυρασφάλεια τoυ club 22. Κατά 90% θα γίνει κανονικά στο club 22, αλλά για καλό και για κακό, είναι stand by και το Gagarin… Άς ευχηθούμε να πάνε όλα καλά για να μην ταλαιπωρείται ο κόσμος που θέλει να τους δει σαν τρελός. Ας μην ξεχνάμε ότι οι NEVERMORE και οι OPETH είναι τα πιο “καυτά” σύγχρονα ονόματα!!!
“Harlequin forest” ρεεεεεε!!!

Δε βάζεις και ένα deliverance…

popo elpizw na mhn gini sto gagarin gt an gini ekeinh th mera 8a pernaw ap e3w gia na paw sto fronthstirio kai 8a einai martyrio :evil:

Για μια ακομη φορα η Υδρογειος δεν ηταν ο καταλληλος χωρος για συναυλια.

1.Ο πληκτρας τους δυστυχως δεν ακουγοτανκαι δεν εκανε την διαφορα με τις προηγουμενες συναυλιες τους εκτως απο τα 70’ς σημεια τα ψυχεδελικα.(ευτυχως που ακουγοταν εκει τουλ.)

2.Ο Peter Lindgren ηταν ΤΟΣΟ χαμηλα που και οταν επαιζε μπνος του παλι με το ζπρι τον ακουγες.Και τον εκανα και νοημα και μου λεει δεν φταιω εγω,ο ηχοληπτης…και μλκιες ενω το ιδιο εγινε και με το μπασο στην αρχη αλλα ο τυπος εκανε νοημα 1-2 φορες και το φταξανε.

3.Οι μποτες του ντραμερ δεν ηταν οσο δυνατα επρεπε και καπου εχανε στα δυνατα σημεια.
4.Η φωνη του Mike ηταν αρκετρα χαμηλη σε σχεση με την κιθαρα.Θα μπορουσε να ηταν καπως πιο πανω.Αφου ζοριζομουν καμια φορα να καταλαβω τι λεει κι ας ξερω τους στιχους.

Και μετα εχουμε και λεμε…ηρθαν με αλλο ντραμερ.ωραια…γιατι γ*μω δεν μας λενε κοιταξτε ο αλλος εφυγε ή δεν μπορεσε να ερθει σημερα η κατι τεσπα.Το μονο που ειπε ειναι : γεια σας ειμαστε οι Οpeth.και λες Οχι δεν ειστε…ο ντραμερ ειναι αλλος.Αλλα ενταξυ σεβασμος προς αυτους που πηγαν εικει??μπα δεν το νομιζω.
Και δεν ηταν ουτε κατα 50% ανταξιος του Μartin!!!

Εναξει για την ωρα δεν θα μιλησω.αν και θυμαμαι το 2000 στο Ροδον να ειχαν παιξει παραπανω αλλα τι να κανουμε.Τουλ. τους ειδα απο το καγκελο μεση και ουτε σμπροξημι ουτε πατημα εφαγα.

Εγώ, είχα ξενυκτήσει τη Δευτέρα. Ξάπλωσα χθες στις 7:30 το απόγευμα, για μια ωρίτσα ύπνο και ξύπνησα σήμερα στις 5:30!

Από ότι κατάλαβα, καλύτερα που κοιμήθηκα και έχασα τη συναυλία… (ήταν μούφα και το Champions League…)

Δε πειράζει, θα πάρουμε τη δόση κατάθλιψης μας την επόμενη φορά…

Πολύ ωραία συναυλία! Καλός ήχος και παίξανε καλά τα παλλικάρια!

Η λούγκρα ο Λουκιανός δεν φάνηκε…

για που λες Powerslave?? για αθηνα??
και παλι και να ταν καλα, παιξανε με αλλο ντραμερ.Δεν ξερω αν το καταλαβες…αυτο ειναι πολυ αρνητικο απο μονο του.εγω για θεσ/νικη μιλουσα πιο πανω.

Τί λες ρε άμπαλε Θανασάκη… Ήμουν στο pitch A, ακριβώς μπροστά από την κολώνα. Πέτυχα και τον ανχόλη στο μετρό…

Για την συναυλία δεν θα πω γιατί δεν θέλω να επιρρεάσω το συνάδελφο Άλκη που θα κάνει την κριτική. Θα επανέλθω πάντως…

Τί λες ρε άμπαλε Θανασάκη… Ήμουν στο pitch A, ακριβώς μπροστά από την κολώνα. Πέτυχα και τον ανχόλη στο μετρό…

Για την συναυλία δεν θα πω γιατί δεν θέλω να επιρρεάσω το συνάδελφο Άλκη που θα κάνει την κριτική. Θα επανέλθω πάντως…[/quote]

Τι λέ ρε μάου μάου? Βασικά εγώ ήμουν πίσω απο την κολώνα! Χαχαχα!
Ναι πέτυχα και εγώ τον Ανχολάκο! Βασικά ήμουν πίσω στο περισσότερο μέρος της συναυλίας και θάβαμε τους νέους mods με το φίλο Sirjim!

Ναι φίλε camelspoter για Αθήνα λέω… Βασικά όλοι στο κοινό λέγανε οτι ήταν άθλιος ο drummer, άμπαλος κλπ κλπ… Σαν τον Cozy!

Ωραία ήταν αλλά κάποια στιγμή βαρέθηκα/κουράστηκα.

Επίσης, ώρες ώρες παρακαλούσα να σκάσει ο Άκερφελντ και να παίξει κανά κομμάτι. Κατά τ’άλλα, δυο φορές είναι αρκετές. Καλά περάσαμε πάντως. Είδα και δυο μεγάλες αγάπες μου από δω μέσα και τέτοια.

Nαι η αληθεια ειναι πως και θεσ/νικη ο Mike μιλουσε πολυ…
Αλλα ο ντραμερ τουλ επαιζε οτι ειχαν τα κομματια.δεν ελειπε κατι.ο αλλος ειναι που εβαζε παραπανω και γουσταρες.Ρε συ ανχολι…α,αμα βαρεθηκες τι πηγες εξαρχης??υποτιθετε παμε οταν γουσταρουμε μονο…ενας ακομα λογος που δεν γουσταρω συναυλιες ειναι αυτος.τα ατομα ετσι ειχαν λεφτα και πηγαν.

Χμ το ότι ήμουν άυπνος και πήγα στο λάιβ κατευθείαν μετά από τη δουλειά, μου στερεί το δικαίωμα να πάω; Ή μήπως έπρεπε να ξέρω ότι θα με κουράσουν και να μην παρευρεθώ; Επίσης, σου έπιασα το χώρο ή κάτι τέτοιο; Απλά πήγα ν’ακούσω μουσική και να πιω καμμιά μπύρα εκεί, αντί να βγω. Ποιο ακριβώς είναι το σκεπτικό σου;

δεν εχω κανενα προβλημα με σενα.απλα δε μ’αρεσει να πηγαινει κοσμος που δε γουσταρει την μπαντα.αν γουσταρεις οπεθ δεν σε κουραζουν…ετσι απλα…

Απλά πήγα ν’ακούσω μουσική και να πιω καμμιά μπύρα εκεί, αντί να βγω. Ποιο ακριβώς είναι το σκεπτικό σου;

αυτο ειναι που λεω οτι απλα εχουν λεφτα καποιοι και πανε…
ουτε χωρω πιανεις ουτε με ενοχλεις εσυ και ο καθε ανχολι προσωπικα αλλα δεν μ’αρεσει…

Σκεψου το αλλιως…αν ειχα μπαντα δεν θα θελα να ξερω οτι εκει κατω υπαρχουν ατομα που δε γουσταρουν τη μουσικη μου ή τους ειναι καπως αδιαφορη…ξενερωνω…και σαν οπαδος το ιδιο νιωθω…

  1. Μου αρέσει η μουσική των Όπεθ.
  2. Επειδή μου αρέσει η μουσική τους, ποιος με υποχρεώνει να πάω πρώτη σειρά και να ουρλιάζω και να τραγουδάω τους στίχους και να κάνω κολασμένο και καυτό χεντμπάνγκινγκ;
  3. Δε με ενδιαφέρει ούτε τόσο δα το αν ξενερώνεις που ερχόμαστε και “εμείς” στις συναυλίες των συγκροτημάτων “σας”. Δεν κλέψαμε και τους καλούς Όπεθ σας δα.
  4. Δεν έχω λεφτά. Καθόλου όμως.
  5. Λες κουταμάρες γενικά.

Όντως camelspotter, είσαι λίγο off. 8)

Ουχουχου!! Κρίμα, κρίμα…πάνω που έλεγα να ερχόμουν στο group σου για να σας ανέβαζα το επίπεδο… 8)

Λιγάκι off-topic αλλά ο Άκερφελντ θα συνεργαστεί με τον Portnoy και τον Wilson (των Porcupine…) :wink: