Opeth

Άκου το οπωσδήποτε.

ναι μου σπαει τα @ρχιδι@ χαχ :!:

E με το Damnation ήθελαν να βγάλουν κάτι σε στυλ Porcupine. Καλό δισκάκι αλλά τίποτα το ιδιαίτερο για μένα. Το deliverance έχει 2 κομματάρες (ομόνυμο και Master’s Apprentices), ενώ το Ghost Reveries είναι πολύ καλό σαν σύνολο, αρκεί να μην είχε το μέτριο “χιτάκι” The Grand Conjuration.

εγω το deliverance το βρισκω δισκαρα!!

ετσι οπως μπαινει ο δισκος με το wreath!!ουαου!!!

μολις διαβασα οτι ηχογραφησανε για το νεο δισκο διασκευες,και μια απο αυτες ειναι το would των alice in chains!?!?!?!? 8O 8O 8O

Οι Opeth ήταν ένας από τους λόγους που δεν ξανάκουσα τη ραδιοφωνική εκπομπή του Hammer :expressionless:

!!!

καλα ολοκληρος χρονοπουλος οι opeth σε πειραξανε??? :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

και στο κατω κατω,αν κρινω απο τα γουστα σου,ποτε δεν επαιζε αυτα που γουσταρεις!:slight_smile:

ρε το Bleak στο Black Water Park ειναι το καλυτερο τραγουδι τους απλα τα σπαει

Γιατί δεν ψηφίζει κανείς τον Μαρτάκη aka Bon Jovi ? :stuck_out_tongue:

Όλος ο δισκος τα σπαει…:metal:

ισχυει οτι ερχονται τον Ιουλιο οι opeth?

Ναιιιι

Λοιπόν τους Όπεθ τους λατρεύω για τρεις λόγους:
1.Blackwater Park
2.Deliverance
3.Still Life

Παίζουν αρκετά τεχνικά αλλά χώνουν κιόλας :wink:
Ειδικά το Deliverance, ξεκινά και σε αρπάζει απ’ τα μούτρα.
Πρόσφατα άκουσα το λάιβ που έβγαλαν, πάιζουν φοβερά ε. Ειδικά το Bleak μου έχει μείνει. Βασικά, μπορεί να ξενερώνω που θα παίξουν στο rockwave αλλά όπως και να 'χει, θα τους δω.

Συμφωναω, αν και ξεχνας το θεικο My arms, Your Hearse!

Kαι δεν γίνονται και βαρετοί, πράγμα αρκετά σημαντικό για τεχνικό υλικό. Ξεχειλίζουν από συναίσθημα…

Σωστός ο Σάρουμαν.
Φίλε και γιούζερ Βάκιλλε, δε το έχω ακούσει δυστυχώς :frowning:

Να το κανεις οπωσδηποτε στο αμεσο μελλον. Προκειται περι εξαιρετικης και χαρακτηριστικης δουλειας τους.
Ωστοσο το “γιουζερ” μου προκαλει συγχυση, θα σε παρακαλουσα να ανακαλεσεις.:stuck_out_tongue:

ενα πολυ αστειο σκηνικο εξεληχθηκε στο τελευταιο live στη θεσσαλονικη.

ανεβαινει πανω ενας ξανθομαλλης κ μενω μ…κας…που πηγε ο martin?? τι παιχτηκε?

και ηταν παρα πολλοι,σχεδον ολοι που χαμπαρι δεν πηραν…ουτε καταλαβαν.ουτε ο κολητος μου…
καμια διαφορα γι αυτους.χαχαχαχαχαχα

κ μετα που λες κακα σχολια για τη συναυλια σε κοιτανε σα χαζοι.
ουτε τα μισα απο οσα επαιζε ο martin δεν επαιξε ο καινουριος.
αντε να δουμε τον καινουριο δισκο τωρα τι drumms θα εχει.

εφυγε κ ο peter…

Τι Live θα δουμε ρε παιδια??? και κανενα 30λεπτο…πληρης απογοητευση.

ναι τοτε ηταν εμφανες οτι δεν ειχανε δεσει με τον καινουργιο (Martin Axenrot) και σοβαρη αμελεια του Akerfeldt να μην αναφερει το ονομα του , να μας πει πως ειναι ο Martin (Mendez)…
το Live δεν το χω πολυακουσει ακομη , ειναι με τον καινουργιο drummer αλλα και με τον Πετρο που επισης εφυγε
αναμενουμε να δουμε πως θα ναι ο καινουργιος δισκος και πως θα ακουστουν στις 9 ιουλιου
κανα 45λεπτο θα παιξουν μαζι με τις ηλιθιοτητες που λεει ο Mιχαλης…

o νεος κιθαριστας δεν ειναι και λιγος

Fredrik Akesson

εχει παιξει με talisman (genesis,humanimal,life,cats and dogs,7)
solo guitar στους krux
και αντικατεστησε για λιγο και τον chris ammot στους arch enemy

Η μπαντα τωρα θα δειξει το ποσο μεγαλη ειναι.Οταν ολα ειναι ροδινα δεν τρεχει μια,
τωρα με τις κακοτοπιες να δουμε.