Oscar ποζεριας

Λεω κατι μλκιες οταν πινω… :stuck_out_tongue:

[size=1]Αλλα μην βγαινουμε εκτος θεματος…[/size][/quote]

Συνήθως όταν πίνει ο κόσμος ξελαμπικάρει ο εγκέφαλος, αποδεσμέυεται από τα ΜΗ και τα ΠΡΕΠΕΙ που τον καταδυναστεύουν, χαλαρώνει και γίνεται ο εαυτός του…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Όσκαρ φροϋδικής ποζεριάς

Κυριε κυριε, εχω αγνωστες λεξεις!
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[size=2]Οσκαρ αυτοσαρκασμου…[/size]

Κυριε κυριε, εχω αγνωστες λεξεις!
:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

[size=2]Οσκαρ αυτοσαρκασμου…[/size][/quote]

Όσκαρ αλκοολισμού χωρίς να πίνεις

pios egrafe tin mousiki kai to stixous sta komatia tou cooper???

exo tin entiposi pos ti mousiki tin egrafe o idios o cooper…
(den eimai kai sigouros)

xwris polla logia… oi EUROPE

Αν η ομορφιά είναι ποζεριά όντως…

Έρχεται τσουνάμι…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Συνήθως ο ίδιος μαζί με μέλη ή και ολόκληρη την μπάντα του. Co written είναι όλα

oscar stous kiss
xryso vatomouro stous manowar kai manson…gia ta mpaza…

Ο Cooper κακώς είναι στο poll γιατί δεν είναι ποζέρι. Άλλο η θεατρική απόδοση των κομματιών επί σκηνής και άλλο τα καραγκιοζιλίκια. Και μουσικά είναι κλάσεις ανώτερος από τους άλλους τρεις.
Οι Kiss και ο Manson, τι να πω, είναι τα τυπικά ποζέρια. Άθλιοι μουσικά, άθλιοι σκηνικά. Ειδικά αυτό το goth image που προβάλλει ο Manson είναι γελοίο.
Οι Manowar απ την άλλη (ξεκαθαρίζω απ την αρχή ότι δεν μου αρέσουν) μουσικά είναι μετριότατοι και το χειρότερο, επαναλαμβάνουν εαυτούς διαρκώς. Από τον πρώτο τους δίσκο μέχρι σήμερα, 20 χρόνια μετά όλα ίδια είναι. Εγώ τα κομμάτια τους δεν μπορώ να τα ξεχωρίσω. Παρ όλα αυτά δεν θα τους έλεγα ποζεράδες. Ναι η σκηνική παρουσία τους και το όλο image είναι ελεεινό. Αλλά το μεγάλο πρόβλημα τους είναι ότι το πιστεύουν το ζουν αυτό το πράγμα. Δεν είναι απλά μαλακίες που κάνουν πάνω στη σκηνή για να τραβάνε κόσμο (δεν το χουν ανάγκη άλλωστε!) απλά έτσι σκέφτονται. Αυτό αποδυκνείει πόσο καθηστερημένοι είναι και πόσο ανάγκη έχουν την ομαδική ψυχοθεραπεία (Metallica φάση).

Έχεις αναλογιστεί ποτέ ότι η καθυστέρηση μπορεί να γίνει προτέρημα, αν συνυπολογίσεις τι μουσική μας προσφέρουν οι σύγχρονες μπάντες…; Χωρίς να είμαι κολλημένος θα σου πω ότι διαφωνώ ριζικά στις κρίσεις σου για την μουσική των Manowar… Πιστεύω ότι στα πρώτα τους album βγάζουν φοβερό λυρισμό… Όσο για το ποζεράδες, προσωπικά πλέον το θεωρώ τίτλο τιμής, σε ευτύτερο επίπεδο… Όποιος “ποζάρει” έχει να δείξει κάτι… Όποιος είναι αφανής είτε το κάνει επιτηδευμένα, είτε όχι, είναι μέτριος κι ανασφαλής…

Κι εσύ λες παπαριές!! :x
Όποιος ποζάρει είναι κενός περιεχομένου και κάνει καραγκιοζιλίκια τύπου Kiss και Manowar για να τραβήξει την προσοχή με τα σχέδιά του, αφού δεν έχει να προβάλει κάτι άλλο. Το ότι κάποιος είναι πιο μαζεμένος και πιο προσγειωμένος δεν έχει να κάνει πάντα με ανασφάλεια…αλλά με συνειδητοποίηση! :wink:

Κι εσύ λες παπαριές!! :x
Όποιος ποζάρει είναι κενός περιεχομένου και κάνει καραγκιοζιλίκια τύπου Kiss και Manowar για να τραβήξει την προσοχή με τα σχέδιά του, αφού δεν έχει να προβάλει κάτι άλλο. Το ότι κάποιος είναι πιο μαζεμένος και πιο προσγειωμένος δεν έχει να κάνει πάντα με ανασφάλεια…αλλά με συνειδητοποίηση! :wink:[/quote]

Είναι προφανές ότι υπάρχει προσέγγιση του θέματος από διαφορετική οπτική γωνία… Αν σου πω ότι για μένα ο όρος συνειδητοποίηση είναι συνώνυμος της μετριότητας, προφανώς θα διαφωνήσεις… Το rock n’ roll ανέκαθεν είχε μια θεατρικότητα… Κατά μία έννοια κι αυτό που κάνουν οι Manowar είναι τέχνη… Λίγο υπερβολική… Σίγουρα… Κάποτε ο Ozzy έτρωγε νυχτερίδες… Ήταν τέχνη ή καταγκιοζιλίκι; Ο Eddie των Maiden είναι τέχνη ή καραγκιοζιλίκι…; H περμανάντ του Plant και η μαύρη μαγεία του Page είναι τέχνη ή καραγκιοζιλίκι…; Τα ουράνια τόξα και οι δράκοι του Blackmore και του Dio είναι καραγκιοζιλίκια ή τέχνη; Όλα εξαρτώνται από το κατα πόσο σε γεμίζει η μουσική τους… Εμένα η μουσική των Manowar μ’ αρέσει, γιατί γενικότερα μ’ αρέσει η επική μουσική, ενώ ο τραγουδιστής τους αντικειμενικά έχει φωνάρα… Βασική προυπόθεση για να μ’ αρέσει μια μπάντα είναι να έχουν καλό τραγουδιστή και άρτιες κιθάρες… Οι Kiss ούτε εμένα μου αρέσουν, ενώ ο Alice Cooper είναι γίγαντας… Κριτήριο πάντως γι’ αυτά που γράφω είναι αν μ’ αρέσει η μουσική…
ΥΓ. Ακόμα και οι Metallica και οι Pink Floyd έχουν βρεθεί στην λεπτή γραμμή “καραγκιοζιλίκι - τέχνη”

emena.

o coop ki o mansonas einai shock rockers - o enas theos - o allos diaskeuasths kai petaei ka ikana drugs na ton grapsoun se tpt news. paizei epishsh me thn wra -syneidhtopoihmenos “kalllitexnhs”. toso 1 wra ki alla tosa 2 wres.

oi manowar einai ta adiafilonikita pozeria - sthn poza- kai sto baby oil. einai i pio pozerades - alla paizoun metal kai den tous kaigetai karfi gia to ti lene kati fols paidakia se florums.

oi de kiss - einai parastash. psycho tsirko.

auta nomizw- opote peran ths mousikhs kai goustou ta kalytera xeirotera pozeria ein oi womanowar gia mena.

Αυτό που είναι προφανές, είναι ότι είσαι καλός χειριστής του λόγου και προσπαθείς να γυρίσεις την κουβέντα έτσι όπως σε βολεύει!
Υπάρχουν ουσιώδεις διαφορές μεταξύ “καραγκιοζιάς”, θεατρικότητας και πρόκλησης!!
Όταν ο Ozzy αποκεφάλιζε δαγκώνοντας νυχτερίδες το έκανε καθαρά για να προκαλέσει (και γιατί είχε και ψυχολογικές διαταραχές). Αυτό συγκαταλέγεται στον γενικό όρο της ποζας. Για μένα είναι κι αυτό καραγκιοζιλίκι…
Όταν οι Floyd σου χτίζουν ολόκληρο τοίχο σε live τους και στο τέλος τον γκρεμίζουν θεαματικά, γι’αυτούς (και για μένα) παρήγαγαν τέχνη μέσω του θεατρικού, της αναπαράστασης των στίχων τους. Αυτό δεν είναι ποζεριά. Αυτό είναι εμπειρία ζωής!!
Όταν οι Manowar μου ανεβάζουν ηλίθιες γκόμενες στη σκηνή και τις χαμουρεύουν προσπαθώντας να μας δείξουν πόσο γαμιάδες είναι και πώς γαμάει το true metal, είναι καραγκιόζιδες…πώς να το κάνουμε!! Κι εμένα μ’αρέσει το epic metal κι εγώ πιστεύω ότι ο Adams έχει και γαμώ τις φωνές κι εγώ πιστεύω ότι έχουν γράψει πολύ καλά κομμάτια κι εγώ θα πήγαινα την 25 Μαρτίου να τους δω (γιατί έχω ακούσει ότι έχουν κόψει τις πολλές μαλακίες επί σκηνής), αλλά δεν μπορώ να μην τους χαρακτηρίσω καραγκόζηδες, απ’τη στιγμή που τους είχα δει το '93 (αν θυμάμαι καλά) στο Αγκάθι!!
Ακόμα δεν μπορώ να ξεπεράσω την πατάτα που είχαμε φάει και την απογοήτευση που ένιωσα βλέποντας την αγαπημένη μου μπάντα τότε (και πολλών άλλων πιτσιρίκάδων…θα καταλάβουν αυτοί) να ξεφτιλίζει την μουσική και την αξιοπρέπειά της!

Για μένα τόσο το γκρέμισμα του τείχος του Βερολίνου, όσο και το γκρέμισμα του τείχους των Floyd δεν είναι τέχνη… Ήταν κάτι προδιαγεγραμμένο από την πρώτη ημέρα που χτίστηκε… Ο υπαρκτός σοσιαλισμός κατά την ταπεινή μου άποψη ήταν ελεγχόμενος από την πρώτη μέρα της πρακτικής εφαρμογής του στην πρώην ΕΣΣΔ, άρα μια πολύ καλά κεκαλυμμένη πόζα των ηγετών των Μπολσεβίκων που έκαναν την επανάσταση του 1917 (οι οποίοι όλως τυχαίως ήταν Εβραικής καταγωγής).
Για τον Eddie ή τους Zeppelin δεν απάντησες Σπυράκο… Eίναι πανεύκολο και safe να λες καραγκιόζηδες τους Manowar… Για να σε δω πόσο εύκολο είναι να πεις καραγκιόζη τον Plant…
OEO και οι Pink Floyd καραγκίοζηδες είναι, αφού κονομάνε κάνοντας αναπαράσταση σε μια μούφα…

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Σπάστα κολλητέ

Δεν ξεκινάμε τώρα πολιτική συζήτηση, γιατί ο κύριος admin το έχει απαγορεύσει!
Εγώ πάντως θα συμφωνήσω σε κάποια από τα παραπάνω΄και σε πολλά περισσότερα θα διαφωνήσω!

Τι να απαντήσω ρε αγόρι για την μπούκλα του Plant και για τις φήμες της μαύρης μαγείας του Page? Είναι ένας τρόπος να προμοτάρεις τη δουλειά σου, δεν είναι ποζεριά! Ξεκόλλα και μην παίζεις με τις λέξεις! :wink:

Εδώ κάνω τουμπεκί…γιατί θα μυρίσει ban!! :lol: :lol: :lol:

ΠΑΙΔΕΣ ΕΙΡΗΝΗ!

ΝΑ ΠΩ ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΗΝ ΑΠΟΨΗ ΜΟΥ.

ΟΠΟΙΟΣ ΚΑΛΛΙΤΕΧΝΗΣ ΒΓΑΙΝΕΙ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΣΤΗ ΣΚΗΝΗ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ ΝΑ ΤΟΝ ΒΛΕΠΟΥΝ ΚΑΙ ΝΑ ΤΟΝ ΧΕΙΡΟΚΡΟΤΟΥΝ (ΕΚΤΟΣ ΑΠΟ ΕΛΑΧΙΣΤΟΥΣ ΑΝΩΜΑΛΟΥΣ ΠΟΥ ΔΕΝ ΘΑ ΑΝΑΦΕΡΩ)
ΚΑΠΟΙΟΙ “ΠΟΖΑΡΟΥΝ” ΠΙΟ ΠΟΛΥ, ΚΑΠΟΙΟΙ ΛΙΓΟΤΕΡΟ. Ολοι γουστάρουν να προκαλούν ή καλυτερα να στρέφονται τα μάτια του κόσμου πάνω τους. Αλλιώς θα καθόντουσαν σπίτι τους και θα έβγαζαν δίσκους χωρίς τις φάτσες τους να φαίνονται πουθενά και δεν θα περιόδευαν ποτέ. (Έχετε δει ποτέ πως έιναι φατσικώς ο Αρκάς; Τον έχετε δει σε καμία εκδήλωση - βράβευση; Γράφει τα βιβλία του και εμείς ξέρουμε μόνο τη δουλειά του. Έχετε δει κανένα ροκ σταρ να κάνει κάτι τέτοιο;) Οι περισσότεροι από αυτούς έχουν περάσει τη μισή τους ζωή να μαθαίνουν-γράφουν-παίζουν μουσική και την άλλη μισή μπροστά στον καθρέφτη να παίρνουν πόζες (όπως όλοι μας στην παιδική μας ηλικία)

Μπορεί οι manowar να φοράνε γούνινα και οι Pink Floyd να είναι πιο σοβαροί και πολιτικοποιημένοι αλλά και οι 2 είναι σημαντικοί γιατί η ζωή δεν είναι μονόπλευρη (αλλιώς θα ήταν βαρετή) Σε άλλες στιγμές θες διακέδαση - ψυχαγωγία αλά manowar και άλλες φορές αλα Pink Floyd. Άλλες φορές θες Μέγαρο , άλλες παίδαρο! Φανταστείτε να ακούγαμε ο καθένας μόνο ένα συγκρότημα ή είδος μουσικής…

Μην αφορίζετε ότι είναι μακριά από τα δικά σας γούστα

Το ίδιο ακριβώς λέμε Αντώνιε και οι 3 με διαφορετικό τρόπο

vre koritsia,vre koritsia…gia onoma tou theou…aftoi pou proothoun sygrotimata nomizete oti einai toso vlakes?kseroun ti poulaei…an ego pao me mia kali idea,mousika kai emfanisiaka, tha me dialeksoun…giati tha vgaloun lefta apo mena…den yparxoun siniditopoiimenoi mousikoi i gelioi mousikoi…o kathenas apo aftous exei vrei afto pou poulaei.eite einai i eksoteriki emfanisi, eite einai o koinonikos i politikos stixos, whatever…pali ta idia tha leme?wasted time…oi pink floyd einai sovaroi, o manson einai karagiozis,blah,blah,blah…get a grip!