Outloud - Outloud [2009]

oι Outloud θα παιξουν live στο ραδιο αρβυλα στις 16 του μηνος…:!:

καλή φάση!

πολύ promotion για το τίποτα

Τι εννοεις για το τιποτα? Νεα μπαντα ειναι,βγαλανε ενα δισκακι ψιλοκαλο και θελουν να τραβηξουν την προσοχη,λογικο δεν ειναι?:-k

Κατα τη γνωμη μου ειναι καλο το δισκακι.
Οντως θυμιζει Jovi,ειδικα στο tonight που μοιαζει αρκετα με το I’d die for you,αλλα κ firewind οπως ειναι φυσικο.
Δε θα κατσω να ακουσω ολο to cd μονο κ μονο για να ανακαλυψω τι μοιαζει με τι…
Αυτο που με νοιαζει ειναι οτι ακουω μερικα τραγουδια απ αυτα κ περναει ευχαριστα η ωρα…

Kαι εμένα μου αρέσει ο δίσκος τους… Πήγα στο Warm up show που έκαναν στο Revenge of Rock προχθές και θα πάω και στο Κύτταρο στις 20/12 που θα παίξουν full. :roll: :slight_smile: :slight_smile:

Εγω το πηρα να το ακουσω και αν μου αρεσει θα παω και εγω να τους δω. Για να δουμε…

αρκετα καλο cd ,

οντως το ενα κομματι στην εισαγωγη μοιαζει παρα πολυ με το i’d die for you, πραγμα για μενα αχρειαστο και δεν πρεπει να γινεται οταν μιλαμε για κατι τοσο γνωστο . Καποιος επρεπε να επεμβει γιατι η ‘μικροαλλαγη’ που επιχειρηθηκε δεν εκανε και πολλα .

ομως στο συνολο ειναι ευχαριστο με ωραιες στιγμες .

αραγε τι μπορει να κανει μια μπαντα σημερα ?
να πουλησει cd ? οχι
να δωσει καποια live ? ποσες φορες και σε ποιο κοινο ? και σε ποιο χωρο ? στα καταγωγια ?

Αύριο νομίζω(ή σήμερα) εμφανίζονται στο ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ.

Σήμερα τελικά 16/12

Το ειδε κανεις? Εγω δεν μπορεσα…

χθες εμφανιστηκαν στο ραδιο αρβυλα…ειπαν το we run…το χιτακι τους…σημερα θα τους δουμε live στο eightball…

Το είδα το Ράδιο Αρβύλα από περιέργεια, και έχω να πω ότι αν ο τραγουδιάρης ΔΕΝ ήταν κρυωμένος, είναι απαράδεκτος live. Ο Βασίλης Καρράς μπορεί να τραγουδήσει πιό ψηλά.

Όλο το κομμάτι έναν τόνο κάτω το είπε :S

Το ειδα και εγω και θα συμφωνησω με τον shaman αλλα νταξει στο ραδιο αρβυλα το ειπαν,σε συναυλια μαλλον θα ειναι καλυτερα τα πραγματα.

Να δουμε, μαλλον θα παω την Κυριακη, αν και δεν ειναι σιγουρο ακομα…

Θα τους δουμε κ live την κυριακη για να κρινουμε…
Παντως τον τραγουδιστη τον περιμενα πολυ καλυτερο.Αυτος εχει <,ανεβασει>> τον πηχη αλλωστε με την καταπληκτικη του φωνη στο cd.Ελπιζω να ηταν <<προβληματικος>> ο ηχος στο ραδιο αρβυλα κ την κυριακη να ειναι καλυτερα τα πραγματα…

Ναι, δώστε 17 ευρώ, ο Κατσιώνης τα χρειάζεται.

20 ευρω δεν ηταν?

Λοιπον…πηγα χθες στο live τους…και γω οταν τους ειδα στο ραδιο αρβυλα σκεφτηκα το ιδιο…παιδια ο τυπος στην συναυλια ομως δεν παιζοταν…δεν εχασε ουτε νοτα…πατε δειτε τους οταν θα παιξουν …

Απο κοσμο ηταν χαλαρα τα πραματα…για το επιπεδο της μουσικης που παιξαν το 1/6 του κοσμου που θα πρεπε να ταν εκει…

@KIMI 15 ευρω ηταν…στα σαπορτ ηταν οι Wanted αρχικα που μου σταθηκαν αδιαφοροι…και επειτα οι Blank Inverse…που δεν εχουν να ζηλεψουν τιποτα απο rhcp ξερω γω…γαμησαν.

Το άλμπουμ είναι απλά ένα καλό άλμπουμ και με αυτή τη διάθεση πήγα προχθές στο 8ball…

Τα άτομα όμως δεν παίζονται! Εκτός από μουσικάρες(θα χάσετε τη μπάλα αν τους δείτε), αποδίδουν εκπληκτικά συναυλιακά το υλικό τους, στηρίζουν καλά τις διασκευές(White Lion - Broken Heart & Thin Lizzy - Jailbreak), τρομερή χημεία, δέσιμο και απίστευτη ΕΝΕΡΓΕΙΑ!

Έχουν τον αέρα worldclass μπάντας.Και γω εξεπλάγην.Ήταν πολύ ανώτεροι αυτοό που περίμενα.Τους περίμενα καλούτσικους και αυτοί με εντυπωσίασαν.Αξίζει τον κόπο να τους δέιτε.

Παραδοσιακοχαρντοροκάδες και τραντίσιοναλ μέταλχεντς ενωθείτε! :smiley:

Μετά το τέλος είχα την ευκαιρία να βγω φωτογραφίες με όλους τους.Πολύ φιλικοί και σεμνοί.Μεγάλη υπόθεση η σεμνότητα.Σου δίνει τροφή και πείσμα για να συνεχίσεις και να γίνεσαι ΟΛΟ ΚΑΙ ΚΑΛΥΤΕΡΟΣ…

Μακάρι να συνεχίσει αυτή η φάση(το ζήτησα και από τον ίδιο τον Κατσιώνη).Πιστεύω πως έχει μέλλον το όνομα Outloud στα μουσικά δρώμενα του hard rock/traditional heavy metal στερεώματος…