Outloud - Outloud [2009]

Daz & NC έκαναν την αρχή και ο φρίδομ ακολουθεί!8)

Αγαπάμε Κατσιώνη, αγαπάμε τη τύπισα στο εξώφυλλο, αγαπάμε 80’s hard rock.

Αποθεώστε!

Αν και δεν εχώ ακούσει το άλμπουμ, τελευταία τους βλέπω παντού μπροστά μου. Μία στο ραδιόφωνο στην εκπομπή του Rock Hard (νομίζω), μία στο TV WAR… Από τα κάτι λίγα που άκουσα συμπαθητικοί είναι πάντως.

Μπάντα του Κατσιώνη είναι;
Δώσε κάποια στοιχεία παραπάνω…

Οι Κατσιώνης και Mark Cross από Firewind δημιούργησαν αυτό το project μαζί με Jason Mercury, Chandler Mogel και Tony Kash.

80’s hard rock φόρμες, Jovi μελωδίες (η εισαγωγή στα πλήκτρα του “Tonight” φέρνει στο μυαλό τον David Bryan και την εισαγωγή του “Runaway”), “φρέσκος” ήχος.

http://www.myspace.com/outloudtheband

Με αδικεις!

Αν και ηταν ποσταρισμενο σε λαθος thread. :wink:

δαγκώνω τη γλώσσα και δε θα μιλήσω.
αλλά όταν λειτουργεί το σύστημα πρέπει να είμαστε όλοι χαρούμενοι. :slight_smile:
και να μην ξεχάσουμε να στηρίξουμε που είναι Έλληνες. :slight_smile:

Πφφ, χάρη να μάθεις να ποστάρεις στα σωστά τοπικς παρακαλώ.:stuck_out_tongue:

Πράγματι αυτό θυμίζει.
ΟΚ Ευχαριστώ.

όσο άκουσα, μ’άρεσε

Πφφ, καλή προσπάθεια αλλά μέχρι εκεί. 3-4 αρκετά ωραία κομματάκια αλλά τα υπόλοιπα αρκετά μέτρια. Ένα 6/10 το παίρνει.

:!::!:

Μετα λετε εμενα τσατσο.:stuck_out_tongue:

Σοβαρα τωρα,δεν νομιζω οτι ειναι κατι το ξεχωριστο και δεν εχω κανει τον κοπο να τους ψαξω.

Ε ντάξει, η πρώτη ακρόαση πάντα διαφέρει από τις υπόλοιπες:p

Πφφφφ…μπακαλης που ποσταρει εμπεριστατωμενες γνωμες ακουγοντας samples απο radio single editions. [-X

:stuck_out_tongue:

Μεταλε δεν προμηθεύω ποτέ samples:p

Οπως ειπαν και παραπανω,καλη προσπαθεια,εχει καποια καλα κομματια και μετα πεφτει καπως. Παντως ο κατσιωνης δεν καθεται στα αυγα του,προσπαθει να δημιουργει ειτε με τα σολο αλμπουμ του ειτε τωρα με τους outloud.

Λιγο μοιαζουν καποια riff σε firewind αλλα νταξ.

…Your review :stuck_out_tongue:

γιατί ρε παιδιά μιλάτε για τον Κατσιώνη;
αφού όλα προέρχονται από ιδέες του μαθητή του (να με συγχωρεί δεν ξέρω πως το λένε το παιδι).
τα λεφτά, ε συγγνώμη τις ιδέες ήθελα να πω, ποιός έσπρωξε, εεε πάλι μπερδεύτηκα με συγχωρείτε, ποιός είχε ήθελα να πω.

είμαι κουρασμένος και ένα βράδυ είδα (πιθανόν στον ύπνο μου) την εκπομπή του hammer να πηγαίνει στο πάρτι παρουσίασης του δίσκου να παίρνει συνένετευξη από τη μπάντα και να ρωτάει την άποψη μέχρι και συντακτών του rock hard που ήταν εκεί…

ρε να δείς για τον προσωπικό του δίσκο ο Κατσιώνης δεν πήρε για ντράμμερ τον Mark Cross…food for thought substitute που λένε και οι PC69 αλλά αυτοί δεν είναι τόσο καλοί, ούτε τόσο έλληνες…

Ναι, ο δίσκος μας αρέσει επειδή είναι Έλληνες. Μπίνγκο!

Παιδιά το άλμπουμ γαμάει και δέρνει, πιστεύω ότι δεν έχει να ζηλέψει κάτι από τισ ξένες κυκλοφορίες!!!