Outloud - Outloud [2009]

Παντως πολυ καλα οσα ακουγονται μεχρι στιγμης για την live αποδοση του σχηματος… Για να δουμε.

Kανενα video παιζει? Δεν βρηκα κατι στο youtube απο τη συναυλια…

εχω γω…βαριεμαι να ανεβαζω…στειλε σε πμ κανα μσν να στα στειλω απο κει.

έλα ΚΙΜΙ τσίμπα.Ανέβασα ένα βιντεάκι(αισχρό σε ποιότητα, κινητό γαρ)και την εμφάνιση στο ΡΑΔΙΟ ΑΡΒΥΛΑ.

Ρε παπαρδέλα ποιος είσαι; Σε όλα τα live είμαστε μαζί και μάλιστα σε live ‘3 και ο κούκος’.Δεν μπορεί θα σε ξέρω.Φυσιογνωμικά τουλάχιστον.

Πήγα χθες στο Κύτταρο και μου άρεσαν πάρα πολύ! :roll:

Κρίμα όμως που δεν είχε πολύ κόσμο, τα έδωσαν όλα και φάνηκαν πολύ δεμένο συγκρότημα.

Θα ήθελα πολύ να τους ξανάβλεπα live σύντομα:(

θυμήστε μου πόσο έκανε το τίκετ

18 εκανε.
Οντως ηταν αρκετα καλοι.Ελπιζω να συνεχισουν αυτο το εγχειρημα για να δουμε τι αλλο μπορουν να δωσουν.

αυτό λοιπόν είναι ένα καλό επιχείρημα γιατί δεν είχε τον αναμενόμενο ίσως κόσμο. κατά την ταπεινή μου γνώμη όταν ξεκινάς μιά μπάντα (η οποία έχει πολύ καλό υλικό και πολύ καλούς μουσικούς) δεν μπορείς να βγαίνεις με 18 ευρώ από τη στιγμή που μετράς δεν μετράς ένα χρόνο σαν όνομα και μόλις κυκλοφόρησες τον πρώτο δίσκο. ξεκινάς με 10-12 ευρουλάκια γιά να φέρεις κόσμο κοντά σου και να τον βοηθήσεις να σε γνωρίσει. με 18 ευρώ όμως τον απωθείς.

Δεν διαφωνώ, αλλά πολλές φορές η σχέση ποιότητας-τιμής δεν σε αφήνει να ακολουθήσεις την επιλογή που αναφέρεις. Το Κυτταρο δεν ειναι το πιο φτηνό μαγαζί για live, και μιας και ήξεραν ότι σαν νέο συγκρότημα δεν θα μπορούσαν να μαζέψουν πολύ κοσμο ώστε να επιμεριστεί το κόστος, προτίμησαν να ρισκάρουν με υψηλότερο κόστος κάνοντας μια διοργάνωση σαφώς καλυτερη από διάφορα live σε διάφορα καταγώγια με φτηνό εισιτήρο.

σε αυτο το λαιβ…καθομουν οπως μπαινεις απτην πορτα.δεξια…στηριζομουν βασικα στο τοιχακι…στην αρχη ημουν με μια ζακετα…μετα την εβγαλα και φορουσα ενα Destruction μπλουζακι…ενας πολυ ομορφος ειμαι.

Απο μια αποψη ειναι σωστο αυτο που λες,αλλα να σου πω την αληθεια,δεν ξερω ποσο περισσοτερος κοσμος θα ερχοταν αν το εισητηριο ηταν 6ευρω φτηνοτερο.Εισαι σιγουρος πως καποιος που δεν εχει ακουσει το cd τους,θα ερχοταν με 12ευρω μονο κ μονο απο περιεργια??Εγω δεν ειμαι σιγουρος γι αυτο,αλλα μπορει κ να συνεβαινε,δεν αντιλεγω.
Παντως για οποιον εχει ακουσει τη δουλεια τους,κ του αρεσει αυτο το ειδος μουσικης,πιστευω πως τα 18ευρω τα δινει χαλαρα.

είμαι απόλυτα σίγουρος. όσο γιά το κύτταρο το ξέρουμε όλοι πως πιάνει κώλους αλλά έχω κάνει λάηβ εκεί με 10 ευρώ. απλά δεν βγάζεις το τρελό το κέρδος. η άποψή μου είναι πως πρέπει να χτίσεις σιγά σιγά το όνομά σου. στη χώρα μας τα πράγματα δεν μετρούνται με την ποιότητα (την οποία οι Outloud έχουν και με το παραπάνω) και ο κόσμος κρίνει κατά κύριο λόγο με βάση πολύ πιό απλά κριτήρια όπως είναι το χρήμα.

έλα ρε εγώ ήμουν ακριβώς στο στύλο μποστά στον Κατσιώνη και φορούσα ένα μαύρο μπουφάν.επειδή είχα πιεί όλα τα Jack Daniels είχα μπρστά μου 2 μπλουζάκια και 2 καπελάκια Jack Daniels…:smiley: Μπορείς να καταλάβεις και από τα βιντεάκια που στεκόμουν

Με 10 ευρώ εγω σίγουρα θα πηγαινα πάντως. Και ο δίσκος μου άρεσε κι όλας.

Aπό τις φορές που συμφωνώ ολοκληρωτικά με το χρήστη (και συντάκτη πλέον) Οutshined.

καλά μην λέμε και ό,τι θέμε! στο κύτταρο έχουν παίξει και συναυλίες με 10 euro… εδώ οι last drive πριν λίγες βδομάδες παίξανε με 15! Και μιλάμε για ένα από τα πιο ιστορικά ελληνικά γκρουπς! και μου βγάινουν οι άλλοι με 18 ευρώ επειδή τρώνε σπρώξιμο, μπας και ψαρώσουν κανέναν νέοπα? [-X

Kαι στην Πατρα 15 ηταν, παντως.

και φαντάζομαι δεν έφταιγε πάλι το μαγαζί, ε?

Σε μενα αναφερεσαι (επειδη …που και που γκρινιαζω :D) ή στους Outloud;;;