Overkill 12 Ιουνιου Αθηνα Gagarin- 13 Ιουνιου Θεσσαλονικη Principal [2012]

Πάνω από 2 ώρες θα κρατήσει; πόση ώρα παίζουν συνήθως; Αν βγουν στις 10 κ παίξουν 1:30 ώρα (έστω κ κάτι παραπάνω) το μετρό το προλαβαίνουμε

κατι τετοια λογικα θα γινει.

αυτο που ξερω ειναι οτι θα ακουσουμε [SPOILER][SIZE=“5”]ELIMINATION[/SIZE][/SPOILER] και στο καπακι [SPOILER][SIZE=“5”]IT LIVES[/SIZE][/SPOILER] και αντε γεια!!!

μακαρι παντος να παιξουν και τα [SPOILER][SIZE=“5”]HORRORSCOPE-FEAR HIS NAME.[/SIZE][/SPOILER] ΤΑ ΕΠΗ!!!

θα παει κανεις αυριο για να δει και τον αγωνα;θα εχει οθονη σινεμα,καλη φαση.εγω παιζει να παω νωρις.εχω ετοιμασει και ενα πανο ‘‘overkill the electric age’’.

Θα πάω εγω 99% γιατί αν παω μετα δεν ξερω αν θα προλάβω κάγκελο οπότε θα πάω από πριν.

ποιος τον γ@μαει τον αγωνα…

Ποτε δε καταλαβα τι βρισκετε στο καγκελο

οντως, αφου ουτως η αλλως, θα σας σπρωξουμε και θα πιασουμε εμεις καγκελο ! :smiley:

υπηρχε γυρω στο 1999-2000 μια “καγκελομανια”, λεγαμε ειδα τους Χ κ ημουν σε ολο το λαιβ στο καγκελο, φακ γιεα, θεωρουσαμε τους εαυτους μας πολυ πιο γαματους που ειμασταν εναμιση μετρο απο τον κιθαριστα… τι μαλακισμενα που ημασταν ! :stuck_out_tongue:

Ακριβώς, παπαριές. Οι ματαιοδοξίες του χεβυμεταλλά. Όπου και να μαστε, γαμώ θα περάσουμε. Άντε, έφτασε η μέρα! :stuck_out_tongue:

η δικια μου γνωμη ειναι οτι καλυτερα μπροστα,παρα πισω που αντι για το live να βλεπεις τις οθονες απο τα κινητα.ενταξη νομιζω εχει παραγινει το κακο.

αυτο!!!

η καλυτερη θεση σε τετοια λαιβ ειναι μακραν ακριβως πισω απο το πιτ…!!!
πρωτον γιατι μπαινεις οποτε γουσταρεις και δευτερον βλεπεις καλυτερα γτ εχει κενο μπροστα λογω του πιτ και νιωθεις καλυτερα τον παλμο της συναυλειας…:wink:

ειμαι και γω ενας απο αυτους που ποτε δν καταλαβα γτ γινετε τοση ‘‘μαχη’’ για το καγκελο σε πολλες συναυλειες…

αν και δεν εχει σημασια ιδιαιτερη…το θεμα ειναι οτι θα ειναι γαματα…περιμενω σχολια απο τους αθηναιους…!!!

μολις γυρισα απ’το πεδιο της μαχης.θεση καγγελο στη δεξια κιθαρα.απο ηχο δεν ακουγα καλα τη φωνη.δε ξερω τι παιχτηκα.ενω σε αλλα λαιβ απο την ιδια θεση,ακουγα καμπανα.γενικα οι μαγκες τα εδωσαν ολα,τρομεροι.τωρα ολο το gagarin μετατραπηκε σε ενα mosh pit.o χαμος μιλαμε.τι ξυλο τι crowd surfing τι σπροξιδι,σε μια φαση ανεβαινει ενασ στη σκηνη και παει να τραγουδισει απ’το μικροφωνο.τι stage diving.θυμισε sanctuary η ολη φαση.γενικα για καποιον που ειχε αραξει πισω η πανω με την ανεση του ηταν γαμο τα λαιβ.εγω επρεπε καθε λιγο να σπροχνω αυτους που εκαναν crowdsurfing.

Ακριβώς έτσι!

Στα της συναυλίας. Απλά και με εμπάθεια, όποιος δεν έχει δει λαιβ τους Overkill δεν έχει δει μέταλ συναυλία…λέμε τώρα:). Πραγματικά οι τύποι δεν παίζονται! Τέτοια ενέργεια και πώρωση πουθενά αλλού! Ευλογημένοι, αγαπημένοι Overkill και πάνω από όλους ο μέταλ θεός πραγματικά Bobby Blitz! Υπερκαύλα για άλλη μια φορά! Εγγύηση λέμε!

p.s: πίσω από το πιτ ακριβώς, ο ήχος ήταν φοβερός! η μπάντα είναι άκρως επαγγελματική με φοβερό δέσιμο. Οδοστρωτήρας!

KΑΥΛΩΣΤΕ ΜΕ ΚΙΑΛΟΟΟΟΟΟ!!!

Τρομερα ητανε, ηθελα λιγο καλυτερο setlist, anyway.

πηρα και σετ λιστ απο Bobby.χερι χερι.επιτελους μετα απο τοσα live.καιρος ηταν.γενικα δε χανετε το λαιβ.[SIZE=“6”]HEAVY METAL ΡΕΕΕΕΕΕ[/SIZE].καλα στο elimination,ποοο.δεν εμεινε τπτ ορθιο.ουτε στους metallica ετσι.

Καλά ναι το σετλιστ μπορεί και καλύτερα, όχι ότι δεν είχε ύμνους μέσα! Το καλό όμως με την μπάντα είναι ότι παίζει τόσο καυλωμένα που ακόμα και τραγούδια που μπορεί να μην κατέχεις θα σε παρασύρει να τα σπάσεις! Άσε και το άλλο…σκεφτόμουνα ότι άμα παίζανε 2-3 ακόμα κλάσικ, ονόματα δεν λέμε, μπορεί και να μην έμενε τίποτα όρθιο!

Καλό γενικά το live, αλλά από αυτή την υπερμπάντα περίμενα κάτι παραπάνω. Όχι σε απόδοση, η οποία ήταν μια χαρά, αλλά όσον αφορά το setlist και τη χρονική διάρκεια. Δεν είναι δυνατόν να μην υπάρχει μέσα ένας από τους μεγαλύτερους thrash ύμνους που γράφτηκε ποτέ (για το Feel the fire μιλάω) και να υπάρχει το Old Schoo. Έλεος. Πιστεύω ότι θα μπορούσαν να κάνουν κάποια αλλαγή, ιδίως από τη στιγμή που είχαν να έρθουν τόοοοοσα χρόνια (για να είμαι δίκαιος, καλή η προσθήκη του In Union We Stand, αλλά και πάλι η έλλειψη του Feel the Fire για μένα ήταν χτυπητή).
Για τον ήχο τώρα δεν έχω να πω και τα καλύτερα, ιδίως στην αρχή ακουγόταν μια βαβούρα (δηλαδή το Bring me the Night κατέβαλα προσπάθεια να το αναγνωρίσω) και η φωνή κάποιες στιγμές χανόταν.
Καλή βραδιά γενικά, αλλά όχι και κάτι που θα θυμάμαι για πάντα. Έχω παρακολουθήσει καλύτερες thrash συναυλίες.