Overkill

μπανταρα!!!μια απο τις καλυτερες στο θρας αλλα και γενικα τα feel the fire και the years of decay τα καλυτερα για μενα…οποιος δεν τους εχει ακουσει ακομα να παει αμεσως να ακουσει!!!

Είμαι με τον stef σ’αυτό,
αλλά μάλλον για συναισθηματικούς λόγους,
αφού είναι ο πρώτος δίσκος Overkill που άκουσα :roll:

http://www.youtube.com/watch?v=RlDw5VwDI6Q

Εν αναμονή του electric age…

Που το ξεθάψατε πάλι αυτό το thread…τρελό παραλήρημα με το The Years of Decay με είχε πιάσει…αφού είναι από τα ελάχιστα άλμπουμ που υπεραγαπάω…

@cynic: Είδες που έκανες και δηλώσεις? Never Say Never !!

ποιος ειπε οτι το Years of Decay ειναι το Master of Puppets των Overkill ? ποσες φορες τοχω σκεφτει και γω αυτο ! υπερτελειο αλμπουμ, με “αιχμη του δορατος” για μενα το I Hate… αλλα ειναι ολα κομματαρες, ειτε ειναι μικρα σε διαρκεια ειτε μεγαλα. που βασικα δεν εχει να κανει αν ενα κομματι ειναι μικρο η μεγαλο, αν μια μπαντα παιζει βαρετα, ακομα και δυομισι λεπτα να ειναι το κομματι, το βαριεσαι. προς τιμην τους λοιπον που σε οκταλεπτα κομματια δεν υπαρχει ουτε ενα βαρετο λεπτο… αλμπουμ-μεγαθηριο, απλα.

…και μην αρχισω για το Ironbound ! με μονο “μελανο” σημειο την παραγωγη που ειναι δυνατη μεν, αλλα μαλλον πιο μοντερνα αποτι θα ηθελα, τα κομματια ειναι ενα κ ενα! οτι καλυτερο εχει βγει απο παλια μπαντα τα τελευταια χρονια. “αναμασημα” ? not even kinda sorta…

Πάντως βλέποντας την συζήτηση με τον matia στην προηγούμενη σελίδα -ένα χρόνο πριν- δεν άλλαξε καθόλου η γνώμη μου για το Years of Decay. :\

Ξέθαψα τώρα πρόσφατα κιόλας, αλλά ακολούθησα τη γνωστή συνταγή 3πρώτα + horrorscope. ούτε που σκέφτηκα να το ακούσω

You Ignorant Pig! [B]I Hate[/B] You :slight_smile:

έλα ρε, δεν είπα ότι είναι κακός δίσκος.
έχει 3-4 μυθικά overkill κομμάτια, όπως αυτό που πόσταρες. γενικά σαν σύνολο υστερεί, πως να το κάνουμε :stuck_out_tongue:

[B]η αλήθεια[/B]

οχι. [B]Η ΑΛΗΘΙΝΗ ΑΛΗΘΕΙΑ[/B]

πάσο.:!:

τι μπαντάρα γαμώ

Εννοειται never say never!!! Tρελη κωλοτουμπα μου θα ελεγα, αλλα αυτο ειναι για καλο, ανακαλυψα ποσο γαμημενα τελεια ειναι τα τρια πρωτα αλμπουμ τους (το horrorscope ηταν το μονο που ακουγα πιο πριν). Για το years of decay παλι δεν αλλαζω γνωμη, αλλα νταξιε δε μπορω να ξαναπιασω την κουβεντα, γουστα ειναι αυτα, καταλαβαινω καποιον που του αρεσει πολυ ο δισκος!

To Feel The Fire δε γαμάει κώλους? Νομίζω πιο original δε γίνεται! Hammerhead και τα μυαλά στο μπλέντερ:p

οταν ειχαν παιξει εδω με destruction, ειχαν μπει με 2-3 “καινουρια” τοτε και ειχαμε κατσει λιγο ξενερωμενοι και χαζευαμε. μετα κανει ο Bobby “wanna hear something from feel the fire album?” “hammerheeeeeeeeeeeeeeead!” και ακολουθησε το ΧΑΟΣ! και οταν τελειωσε συνειδητοποιησα οτι εχασα το κινητο μου… ξενερωσα για κανα δυο κομματια αλλα οταν μπηκε το In union we stand το ηθικο επανηλθε ! α ρε κατι σουτια που πρεπει ναφαγε το κινητο…

Τεράστιοι, ελπίζω σε μια καλή συνέχεια μετά το πολύ καλό Ironbound.

Μια ερώτηση: μετά το Horroscope, αξίζει κανένα άλμπουμ τους? Έχω ακούσει τα 3 που ακολούθησαν, αλλά τα βρήκα από ελάχιστα έως καθόλου ενδιαφέροντα. Να προχωρήσω στα υπόλοιπα ή μπα?

Προχώρα, όλο και κάτι θα βρείς, τουλάχιστον ένα κομμάτι να γουστάρεις τρελά από κάθε άλμπουμ θα βρείς του πούστη δλδ…

W.F.O. ρεεεεεεεεεεεεεεεεεεε

[I][U]Καινούριο κομμάτι[/U][/I] με τίτλο Electric Rattlesnake.
Και χώσιμο, και ριφάρες και σόλο και κόψιμο και ξανά χώσιμο. Σα να μην πέρασε μια μέρα. Κομπλέ.

Πολύ καλό!!! Ειδικά μετά το τρίλεπτο που αλλάζει και οι ρυθμοί πέφτουν, δείχνουν για ακόμα μια φορά τη συνθετική τους ικανότητα. Ελπίζω σε ανάλογη ποιότητα και για τα υπόλοιπα κομμάτια. Αναμένουμε :slight_smile:

αει στο διαολο ρε overkill…μας καβλωσατε μεσημεριατικα! :smiley:

…γαμάτο:):!: