Ο Ozzy κατηγορεί την «πειρατεία» για τις χαμηλές πωλήσεις του ''Black Rain''

Απο κεντρικη σελιδα rocking.gr:

…Υποστηρίζοντας παράλληλα πως «υποφέρει φρικτά» από τα αποτελέσματα της διαδικτυακής πειρατείας, τόσο που θα χρειαστεί να δώσει 90 παραστάσεις προκειμένου να καλύψει τις οικονομικές απώλειες που έχει υποστεί! Παροτρύνει δε και τους άμεσα εμπλεκόμενους να βρουν τρόπο καταστολής του φαινομένου αυτού, προκειμένου να συνεχίσουν στο μέλλον μπάντες και καλλιτέχνες να κυκλοφορούν δίσκους.

Τώρα αν τα λόγια αυτά σας φέρνουν στο μυαλό την «αξιαγάπητη» Sharon, μην εκπλαγείτε εάν ανακοινωθεί τηλεοπτικός μαραθώνιος υπέρ του άπορου Ozzy!

Μαλιστα…

Να ποιος φταιει για τις χαμηλες πωλησεις. Οχι οτι ο δισκος ειναι μετριος εως κακος, και ως εκ τουτου οι φανς θελουν δωσουν τα (οχι πολλα) λεφτα τους αλλου.

Το προβλημα ειναι οτι οταν καλλιτεχνες του μεγεθους Metallica/Ozzy κανουν τετοιες κινησεις, αφενος τι να που οι μικροτερες μπαντες αφετερου οι νομικες διαδικασιες ειναι πιο πιθανο να φερουν αποτελεσματα εναντιον της ελευθερης διαδοσης των κομματιων…

Ειδε κανεις το σπιτι του ozzy???
Φανταζομαι το εχετε δει σε καποιο καναλι Vh1,Mtv…
Δεν νομιζω πως το προβλημα του ειναι τα λεφτα αλλα καθαρα ο εγωισμος του. Ελεος, μα ειναι τοσο βλακες, τι αλλο θελουνε δηλαδη :-k

Η Sharon ειναι το προβλημα. Επρεπε να δικαιολογηθουν καπως οι χαμηλες πωλησεις, αρα τι να πουμε, χμ, ας πουμε οτι φταιει το Ιντερνετ που κανεις δεν μπορει να το αντικρουσει ως επιχειρημα…

Καπού εδώ θυμάμαι μια παροιμία που λέει για έναν στραβό γιαλό…

Και για μια κοντη ψωλη

Δεν μας λετε πια ειναι ? Εγω δεν τη γνωρίζω …

XAXAXAXAXXAXAXAX…εγραψες…

καιρος ειναι να αποσυρθει μου φαινεται ο οζι…νταξ…το παλικαρι εχει καει εδω και χρονια, η σαρον με τις μπιζνες τον σωζει καθε 3 και λιγο…προσωπικα ποτε δεν τον γουσταρα, μου τη σπαει απεριγραπτα η δυσλεξια του, και απο τοτε που η σαρον του εκανε τη ζωη ριαλιτι τον σιχαθηκα ακομα περισσοτερο…μερικα πραγματα δεν πρεπει να απομυθοποιουνται…

ενα ελληνικο τραγουδακι του αφιερωνω…

για τα λεφτα τα κανεις ολα…

Ελεος, τι αλλο θα δουμε. Οπως ειπε ο ChrisP αν εχουν προβλημα τετοιοι καλλιτεχνες τι να πουν και τα μικροτερα συγκροτηματα. Και στην τελικη αποψη μου ειναι πως το ιντερνετ βοηθαει στην προωθηση δισκων διοτι αν καποιος δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα δε θα ρισκαρει να αγορασει ενα CD που δεν εχει ακουσει, εκτος κι αν προκειται για τον αγαπημενο του καλλιτεχνη, ενω αν το εχει κατεβασει και του αρεσει θα παει να αγορασει και το CD. Και αφου ξεκινησαμε και τις παροιμιες… εδω κολλαει και το οσα δε φτανει η αλεπου τα κανει κρεμασταρια.

Ποσα ένσημα θέλει πια ο Ozzy για να βγει στην σύνταξη?:lol: (Ατιμο ΙΚΑ…)

:stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :lol: :lol:

μη γελατε με τον θεο θα σας φαω…ειστε ασεβεις και βλασφημοι…το μπλακ ρειν ηταν καλος δισκος…

της κοντης ψωλης οι τριχες τις φταινε!:lol:

ον τοπικ!
αντε οζζακο μαστα

πάντως μετά από κάτι τύπους ονόματι rotting cock και τον δίσκο τους My sister is dead and i fuck her corpse everyday, το black rain είναι χαλαρά η χειρότερη κυκλοφορία που έχω ακούσει φέτος.

:blink:

δε σου αρεσε αυτη η δισκαρα;

μου το περιεγραφε ο ζαφειρης οταν το ακουγε. σε πιστευω. :lol:

νταξ,αυτό για τη Σάρον είναι πλέον χαζό,τι θα πει φταίει η Σάρον κι αυτή είναι πίσω απ’όλα?
Κάνα παιδάκι είναι ο Ozzy?Έχει το 100% της ευθύνης των όσων λέει και κάνει

παιδακι δεν ειναι, καμμενος ειναι

ε,καμμένος ξεκαμμένος,έχει ευθύνη σε αυτά.
με τσαντίζει να μένει μόνο η εικόνα του παρελθόντος και για τις τωρινές μ@λ@κίες να φταίει μόνο η Σάρον…

O Ozzy φταιει που καταντησε ετσι. Κι ομως τωρα ειναι απλα ενα puppet μπροστα στη Σαρον…

δεν κοιτάει να γράψει κάνα καλό τραγούδι λέω εγώ… και να αφήσει τις μπούρδες… μια βλακεία άλμπουμ έβγαλε και θέλει να πουλήσει κιόλας…

το πρόβλημα της πειρατείας είναι δεδομένο… αλλά αν δεν κάνεις καλή μουσική… τι βγαίνεις και γκρινιάζεις; κάστε στα αβγά σου καλύτερα…