Ο Ozzy κατηγορεί την «πειρατεία» για τις χαμηλές πωλήσεις του ''Black Rain''

Τα μικρά γκρουπάκια λόγω χαμηλών πωλήσεων γενικά δεν θίγονται ιδιαίτερα από το κατέβασμα κομματιών, στα μεγάλα γκρουπ που πουλάνε εκατομμύρια υπάρχουν οι μεγάλες απώλειες σε τζίρο και για αυτό αντιδρούν αυτά. Βέβαια υπάρχουν και εξαιρέσεις όπως οι Radiohead αλλά αυτό είναι εξαίρεση στον κανόνα.
Ο OZZY είναι θεός αν και το Black Rain είναι ο δεύτερος χειρότερος δίσκος της καριέρας του μετά το Down the earth.

και οι RADIOHEAD που τόσο μας τα έπρηξαν ότι δινουν το άλμπουμ τους, από το internet, και ότι θέλει ο κάθένας να πλήρωνε… το έδιναν σε πολύ κακή ποιότητα mp3 (στα 160) και μάλιστα τώρα θα βγεί και σε cd κανονικά …και με το νόμο…
τρομάρα τους…

Ρε τους Εvraiohead…:lol:

:lol: :lol: ¨Οντως…Κρίμα τα καλά λόγια που έλεγα στο ανάλογο θρεντ…#-o

αυτη η καριολα η sharon φταιει ρε πουστη μου… αυτη στην αρχη των 80’s τον εσωσε ΑΛΛΑ μετα …
τον οδηγει εδω και χρονια αργα και σταθερα -με μαθηματικη ακριβεια- στον πατο …
γιατι δεν την στραγγαλιζει ο ozzy na τελιωνουμε ? ? ? :smiley:

ο ozzy ειναι θρυλος ή κακομοιρη μαριονετα??
αποφασίστε!

Θρυλική κακόμοιρη μαριονέτα! :lol:

Κατι σαν τον Ολυμπιακο επι Σαλιαρελη ενα πραμα…

ντακς.ο τυπος απλα μας δειχνει ποσο μαλακας μπορει να γινει καποιος με λεφτα και εξουσια.μεγαλωσε γενιες και γενιες με την μουσικη του αλλα δεν μπορεσε να μεγαλωσει τα ηδια του τα παιδια.ασ κοιταξει τα χαλια του και ας αφησει τις μαλακιες περι πειρατειας ο σκατογερος ο τσιφουταρος!ειχαμε τους μαλακες τους metallica εχουμε και τον κωλογερο τωρα! ΨΟΦΑ ΡΕ ΜΟΥΝΙ!

Νταξ ρε συ ειπαμε να σταματισει αλλα οχι και να ψοφισει .Επισης εχει(ειχε βασικα) ταλεντο στο να γραφει ωραιους στοιχους με νοημα και περιεχομενο .

α?:-s

βασικα τους περισσοτερους στιχους στους sabbath o geezer τους εγραφε…:slight_smile:

Μάλιστα… Το είδαμε και αυτό… Ε τι να πει και ο καημένος ο Ozzy; Αυτά του είπε η Sharon να λέει αυτά λεεί… Τολμάει να πάει κόντρα στο αφεντικό; :smiley:

Αντε αποσυρσου να ησυχασουμε.

Οταν καποιοι δεν καταλαβαινουν για το δικο τους καλο ποτε να αποσυρονται ειναι τραγικο…

Χωρίς να δικαιολογώ τον Ozzy και σίγουρα χωρίς να πιστεύω πως πρέπει να αποσυρθεί, απλά λυπάμαι για την αντιμετώπιση που έχουν μερικοί προς τους καλλιτέχνες. :-s

Είναι πολύ εύκολο το να κλέβεις μουσική και μετά να κάνεις τον καμπόσο λέγοντας «δεν πειράζει, τόσα λεφτά βγάζουν». Πιστεύω ακράδαντα πως οι διαρροές καταστρέφουν την ποιότητα των έργων και πως από το κατέβασμα υποφέρει η συντριπτική πλειοψηφία των δημιουργών και ειδικά οι “μικρές” μπάντες. Ας μην εθελοτυφλούμε… [-X

To Black Rain το εχω κατεβασει, και παραμενει στους φακελους του υπολογιστη μου…

Το Blizzard Of Ozz το εχω κατεβασει, αλλα κοσμει και τη δισκοθηκη μου…

εμενα μ’αρεσε το Black Rain και οσο καμμενος/φραγκοφονιας/Sharonοδουλος να ειναι ο Ozzy θα στενοχωρηθω οταν και αν αποσυρθει.

Το εγραψες σε cd δλδ ?

πιθανότατα ενωει πως το κατέβασε το άκουσε του άρεσε και μετά πήγε και το αγόρασε … :wink: :wink: