Ozzy Osbourne - Scream

Λοιπόν αν και με κάθε ευκαιρία κράζω τον Ozzy έχω να πώ ότι το τραγούδι μου άρεσε,ωραίο ρυθμός,γαμάτο κουπλέ μόνο να μην γκάριζε σε σημεία θα έπαιρνε άρισται! :smiley:

Το ακουσα…

Καυλιαρικο θα μπορουσα να πω και ελπιδοφορο αν σκεφτουμε οτι ο Οζζυς ειναι 61 πλεον.

Αρκετα καλο το κομματι, δυνατο, δεν τρελαθηκα κιολας, αλλα ελπιδοφορο γενικα.

Δεν μου έκανε καθόλου εντύπωση το κομμάτι. Καλα η φωνή του Ozzy είναι στα τελευταία της όμως. Αν δεν τραβάει στο άλμπουμ να δω πως θα βγει και σε περιοδεία.

Γαμώτο,περίμενα λόγω Gus κάτι λιγότερο μοντέρνο.

oπως ειπα και παραπανω δεν θα μπορουσε να το κανει αυτο o gus καθως ολες οι συνθεσεις ηταν πριν μπει στην μπαντα…
οποτε απλα πατησε καπου…
δεν ηταν “δικες” του οι κιθαρες…

Α,ιδέα δεν είχα…Όπως και να 'εχει αυτό είναι για μένα το μεγάλο πρόβλημα στη μουσική του πλέον.

Το Let Me Hear You Scream ειναι γαμω τα κομματια.

Αμα εχει κι αλλα τετοια τοτε οκ.:slight_smile:

Ούτε για σήμα εκπομπής, τύπου osbournes. Tο κομμάτι συνεχίζει εκεί που σταμάτησαν τα δύο προηγούμενα πατατοάλμπουμ.
Και με “σύγχρονο” ήχο και με κομματάρες, ήταν το Ozzmosis. Από κει και μετά, άρχισαν τα show και τα γνωστά.

+1000
Το κομμάτι δεν μου άρεσε καθόλου. Σύγχρονο Pop-Metal. Μάλλον πως θα μείνουμε με το Ozzmosis ως τελευταία καλή ανάμνηση από τον double-O

Επιμένω, πως το κομμάτι με Slash ήταν ότι καλύτερο έχει παρουσιάσει ο Ozzy μετά το φοβερό Ozzmosis.

Μάλλον αναδεικνύει το πρόβλημα του Ozzy, που είναι ένας καλός songwriter.

Δε μου άρεσε και από ότι καταλαβαίνω το managment του Ozzy επιμένει σε μια συνθετική ομάδα που δύσκολα θα αποδώσει.

Συμφωνώ για το Crucify The Dead…Εξάλλου σε 15-20 μέρες που έχει βγει το έχω ακούσει περισσότερες φορές από οποιοδήποτε των Down To Earth και Black Rain.

Tracklist:

  1. Let It Die
  2. Let Me Hear You Scream
  3. Soul Sucker
  4. Life Won’t Wait
  5. Diggin? Me Down
  6. Crucify
  7. Fearless
  8. Time
  9. I Want It More
  10. Latimer?s Mercy
  11. I Love You All

Ημερομηνία κυκλοφορίας: 15/6

Εξώφυλλο:

Ωραίο εξώφυλλο, έχουμε και το live, μια χαρά:):!:

Το μόνο που μου άρεσε από το εξώφυλλο είναι η επιστροφή του logo του Οzzy για πρώτη φορά από το Ultimate Sin.

το ξερω οτι σπαμαρω,οτι δεν με αφορα το τοπικ,αλλα δεν μπορω να αντισταθω και σχ’ωρατε με:
:lol3::lol3::lol3::lol3: ειναι τοσο γελοιο γμτ,:lol::lol::lol::lol:

Lupin θες δηλαδη να μας πεις οτι μοιαζει με εξωφυλλο του μαρτακη…??
καλα δεν ντρεπεσαι ??

[-X

[SPOILER]

καλα δεν ντρεπεσαι που εχεις δικιο…?? [/SPOILER]

Ρε Lupin λίγο ΣΕΒΑΣΜΟ στον μεγάλο OZZY…
Δηλαδή κάτι γελοία εξώφυλλα των Manowar δεν είναι για απίστευτο γέλοιο.

ΥΓ
Άκουσα το album και πραγματικά τα ΣΠΑΕΙ!!!

you what…!!!

ναι, εχει μπει σε πλεηλιστ μαζι με το μεηντεν.