Ο Ozzy Osbourne σε ατύχημα

Πλάκα πλάκα έχουν περάσει 1-2 μήνες από τότε που είχε το ατύχημα και όλο φήμες ακούγονται. Δεν έχει βγει ακόμα κάποια επίσημη ανακοίνωση από τον ίδιο ή κάποιον σχετικό ότι ο Ozzy θα μπορέσει να τραγουδήσει από εδώ και στο εξής. Το να σταματήσει βέβαια το βρίσκω κάπως παρατραβηγμένο, αλλά και αυτοί τα παρουσιάζουν πολύ τραγικά τα πράγματα.

Ούτως ή άλλως δεν έχει τίποτα πια να προσφέρει στη μουσική, αλλά αν όντως σταματήσει δε θα τον δούμε ποτέ live…
Περαστικά του ενιγουέι… Ίδωμεν…

Ακόμα και τώρα να τον έβλεπα δε θα με χαλούσε καθόλου! Αλλά είναι ο πλέον γκαντέμικος τρόπος να σταματάς την καριέρα σου. Θα μου πεις κάποια στιγμή στο άμεσο μέλλον θα γινόταν κι’ αυτό.

Ή από πέσιμο, ή από χέσιμο…

ΠΙΣΤΕΥΩ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΠΟΛΛΑ ΝΑ ΔΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ, ΟΧΙ ΜΟΝΟΣ ΤΟΥ ΑΛΛΑ ΣΤΟΝ ΕΠΕΡΧΟΜΕΝΟ ΔΙΣΚΟ ΤΩΝ BLACK SABBATH.
ΚΑΤΕΒΑΣΕ ΑΠΟ WINMX H’ KAZAA TO ΤΡΑΓΟΥΔΙ SCARY DREAMS ΚΑΙ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΜΙΑ ΙΔΕΑ ΓΙΑ ΤΟ ΤΙ ΜΠΟΡΟΥΝ ΑΥΤΟΙ ΟΙ 4 ΤΥΠΟΙ ΝΑ ΚΑΤΑΦΕΡΟΥΝ.

Υ.Γ. ΕΙΔΑ ΤΟΥΣ SABBATH ΜΕ ΤΟΝ ΟΖΖΥ ΤΟ 2001 ΣΤΗΝ ΑΓΓΛΙΑ ΚΑΙ ΠΙΣΤΕΨΕ ΜΕ ΔΕΝ ΕΧΟΥΝ ΤΕΛΕΙΩΣΕΙ ΑΚΟΜΑ

Sorry αλλα ο γερος εχει γινει ρομπα. Αυτα που κανει σημερα δεν τα εκαναν ουτε στο 1/100 οι poserαδες στα 80’s και τους ειχαμε “σταυρωσει”. Κριμα το χρημα εχει αλλωσει τα παντα. Και μην μου πειτε οτι δεν ξερει τι του γινεται. Ο ανθρωπος εχει πληρη επιγνωση και απλα πουλαει τρελα…

Γιατί πρέπει απαραίτητα να είναι κακό όμως αυτό;
Εγώ συνεχίζω να εκτιμώ τον Ozzy, γιατί πολύ απλά έχει πλάκα!
Είναι ντροπή τύπους σαν τον Ozzy να τους “σταυρώνουμε” επειδή κάνουν κάτι καλά (έστω εκμετάλλευση της δημοσιότητας τους) και βγάζουν λεφτά;
Μακάρι να το έκανα και εγώ…

PS. Παρόμοιο παράδειγμα αποτελεί ο -μισητός σήμερα από πάμπολλους- Dani Filth…

Μπορει να εχεις και δικιο, αλλα ο OZZY ειναι μια διαφορετικη περιπτωση απο τον DANI FILTH. Ειναι ενας απο τους πατεραδες του metal και οπωσδηποτε περιμενουμε απο τον ιδιο να δειχνει μεγαλυτερο σεβασμο στην ιστορια του. Δεν εχω προβλημα με τους μουσικους που κανουν τα παντα για να γινουν πλουσιοι. Αλλωστε και τα reunion των MAIDEN και PRIEST δεν εγιναν επειδη ξαφνικα “αγαπηθηκαν” μεταξυ τους… Ο τροπος μ’ ενοχλει. Ε οχι και reality ρε παιδια…

Whatever…
Καλή του ανάρρωση :roll:

Καταρχην ο OzzY ειναι ενας απο την αγια τετραδα που δημιουργησε το METAL γενικοτερα και αυτο και μονο ειναι αρκετο για να μπει στο πανθεον της σκληρης μουσικης.
Το οτι γινεται ρομπα ειναι δικαιωμα του εγω απλα δεν παρακολουθω το show.
Aλλα το οτι δεν εχει να προσφερει τιποτα στο χωρο???Μην λεμε και οτι θελουμε!!!Για σκεφτειτε ενα συγκροτημα που να εχει ξεκινησει μαζι με τους Sabbath και κρινετε την αντοχη του στο χρονο.
Priest???Ξεχνατε τις δηλωσεις του Halford περι σκληρης μουσικης??Ξεχνατε τα αλμπουμς μετα το Painkiller??
Μaiden???Μη μου πειτε οτι δεν εχουνε τελματωθει.Η συνταγη ειναι πλεον κλασσικη.Τα ιδια και τα ιδια και τα ιδια…Τα μεγαλεια του Seventh son of a Seventh son εχουνε περασει ανεπιστρεπτι.

O OzzY εχει μια πορεια μεσα στο χρονο,δεν αποκυρηξε ποτε την μουσικη που παιζει και πολλες φορες εγινε ο αποδιπομπαιος τραγος για παρτη της.Πολλοι τον ειπανε τρελο,και αλλα διαφορα.Αλλα ο τυπος ειναι εδω και δεν προκειται να φυγει ποτε.

Να δω οταν θα σταματησει να παιζει μουσικη ο OzzY ποιος θα τον αντικαταστησει…
Ευχομαι καλη αναρρωση στον OzzY γιατι στο κατω κατω αν δε ητανε αυτος εγω(οπως και πολλοι αλλοι πιστευω)θα την εβρισκα σημερα σε κανα trendy club ακουγαντας drum machine ανυσηχωντας γιατι δεν εβαλλα το κυριλε ασπρο πουκαμισο και εβαλλα το μαυρο…

Εδώ θα διαφωνήσω εγώ. Οι Maiden μπορεί να μένουν τόσο καιρό πιστοί στον ήχο τους (το έχουμε χιλιοπεί αυτό), αλλά τουλάχιστον συνεχίζουν να βγάζουν δισκάρες με κομμάτια-διαμάντια. Και το “Brave New World” και το “Dance Of Death” έχουν κομματάρες μέσα.

Ο Ozzy πόσο καιρό έχει να βγάλει κάτι καλό; Κάτι που να μείνει (και να μείνει δεν εννοώ εμπορικό, αλλά ποιοτικό). Το μόνο σχετικά πρόσφατο του που μου άρεσε είναι το “Dreamer”. Και μην μου πείτε ότι οι Maiden είναι τώρα εμπορικοί, πριν μερικά χρόνια ίσως.

Όπως και να 'χει, δε τίθεται θέμα σύγκρισης του Ozzy με τους Maiden σε οποιοδήποτε τομέα, δεν είναι αυτός ο σκοπός του μηνύματος. Και φυσικά δεν υποτιμώ τα όσα έχει κάνει ο Ozzy, αλλά δυστυχώς πιστεύω ότι από εδώ και στο εξής δεν έχει κάτι να επιδείξει, ή τουλάχιστον δε μου έχει αποδείξει το αντίθετο. Εννοείται πως αν έρθει Ελλάδα θα τρέξω σαν τρελός να το δω, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα.

gia mena to thema einai polu aplo.kapoioi an8rwpoi einai polu psila gia na tous krinoume emeis.egw proswpika k noiw8w k eimai polu ligos gia na krinw ton ozzy.mesa apo thn mousiki tou exei afhsei to stigma tou se genies oloklires.
sizitiseis tou stul 'o ozzy den exei na prosferei kati ’ kai ‘exei ginei rompa’ einai apla xoris bash.to mono sigouro einai pws an o ozzy den eixe piasei to mic na sinodepsei tous allous 3 sabbath oloi emeis den tha akougame thn mousiki pou goustaroume.
sebasmos loipon …

Πιστεύω πως ο καθένας μπορεί να κρίνει και να κρίνεται. Συνέβαινε και θα συμβαίνει πάντα αυτό. Αν το δούμε από τη δική σου πλευρά zouglas, τότε θα ήταν πάρα πολλοί αυτοί που δεν έπρεπε να σχολιάζουμε λόγω της προσφοράς τους. Τα όσα λέγονται δεν αποτελούν τίποτα παραπάνω από προσωπικές απόψεις και στο κάτω κάτω γι’ αυτό και γίνεται κουβέντα εδώ. Ούτως ή άλλως όλοι ξέρουμε τη συμβολή του Ozzy στη μουσική και δε νομίζω να το αμφισβητεί κανείς αυτό. Και επίσης κανείς δεν έκρινε τη μουσική του, τότε θα άλλαζε το πράγμα. Τα όσα κάνει όμως με το reality δε νομίζω να μην είναι άξια κριτικής, έτσι;

Φιλικά πάντα 8) .

kala ta les filtate kourou.apla den thelw na sigxew thn mousiki me thn proswpiki zwh tou ka8enos.den krinw ton ozzy ws an8rwpo(giati den exw to dikaiwma) alla ws mousiko.elaxistoi einai oi mousikoi pou tous apodexomai k tous sevomai k ws proswpikothtes.megali sizitisi bebaia h sigekrimenh.ayta. flame on!

Σε αυτό έχεις δίκιο. Δε νομίζω να είναι κανείς σε θέση να μπορεί να κρίνει σωστά τη προσωπική ζωή κάποιου, από τη στιγμή που τον βλέπει μόνο από τις τηλεοράσεις και μέσω του τύπου. Την άποψη μας λέμε. Πάντως για τη μουσική είναι όπως τα λες. Εκεί μπορεί να κριθεί, αλλά δε γίνεται γιατί όλοι έχουνε δει πόσα έχει προσφέρει.

Ιδού και το video του ατυχήματος:

Πάντως απ’ότι άκουσα ο Ozzy τιμήθηκε από κάποιο επικοινωνιακό δίκτυο (νομίζω) με τα βραβείο της θεϊκής ιδιοφυίας!Ο ίδιος πάντως δήλωσε πως δεν νομίζει ότι του αξίζει αυτό το βραβείο καθώς όπως είπε αυτό που του συνέβη πριν τα Χριστούγεννα δεν ήταν και πολύ ιδιοφυές…

o ozzy ine antikatastatos ke monadikos…
trellaras apo to kero pou itan mikros ke orosimo stin istoria tou metal xari stous Black Sabbath… isos na min ixe o idios tpt na prosferi sto sigrotima parapano apo tin “froggy” foni tou, ka8os den ixe ka8olou mousikes gnosis, ke giafto na min ton ektimousan ke toso sto band, alla anamfisvitita i foni tou ozzy exi kani tous sabbath akoma pio 3exoristous, afou kanis allos den exi tetia foni…!

oloi ANIPOMONOUME gia to kenourio tous album!!!:stuck_out_tongue:

[… kapoios ipe kati gia “scary dreams”???"]

Nαι είναι ένα κομμάτι που κυκλοφορεί στο διαδίκτυο,με τον OzzY τα φωνητικά. :lol: :lol: :lol:

Αρχικά,ποιοι είναι οι άλλοι 2 τις metal τριάδας…
Έπειτα,αν θέλεις να συγκρίνουμ τους sabbath με άλλα συγκροτήματα που άντεξαν στο χρόνο τότε πρέπει να ρωτήσω:τι σε κάνει να πιστεύεις ότι οι sabbath δεν χάλασαν ενώ οι maiden ξόφλησαν???Και τέλος να πω ότι oi Bad religion συνεχίζουν ακόμα να βγάζουν κομματάρες,όπως και οι Offspring!!!(Τι?δεν είναι metal και δεν είναι τόσο ετών??ε ρε παιδιά…αισθάνομαι λίγο άβολα που όλοι σας είστε μέταλλα και εγώ προτιμώ το κλασσικό και το εναλακτικό…(άντε και ατμοσφαιρικό)αλλά ότι ξέρει ο καθένας…αυτό ξέρω αυτό εμπιστεύομαι :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: )