PAIN OF SALVATION live in Greece!

λοιπόν… 31-3-2007 στο ξυλουργείο στην Θεσσαλονική 25 ευρώ
και …01-4-2007 στο gagarin 205 στην Αθήνα φαντάζομαι με την ίδια τιμή! αν και κάτι ακούστηκε για 31!

πάμε όλοι μαζί…

Στο ξυλουργείο;; Τι κατάντια είναι αυτή; Αίσχος

Στην Υδρόγειο παίζουν στη Θεσσαλονίκη.
Αθήνα κοστίζει 28/30 το εισιτήριο.

28 ευρω προπωληση. Τσεκαρετε στο youtube βιντεακια απο συναυλια τους στην Bαρσοβια και ετοιμαστειτε!!!

:bow: Τι χαρά!! Έφυγα για εισιτήρια!!!
Ξέρουμε ποιος μπασίστας θα παίξει μαζί τους εδώ; :-k

Τα support θα είναι οι Wastefall και οι Poem.

Α και στο μπασο θα ειναι καποιος Simon Andersson κατα πασα πιθανοτητα. Μεχρι στιγμης παντως αυτος παιζει στα live.

Ναι, απλά νομίζω στο site αυτού του τύπου δεν αναφέρει την Ελλάδα… Θα δούμε! :slight_smile:
Wastefall support? Not bad!! #-o

Θα ναι και στη Θεσ/νικη οι Wastefall support?

Ελπιζω να μην παιξουν πολλα απ το Scarsick,αν και ειμαι περιεργος για το πως θα ακουγονται μερικα απο αυτα ζωντανα.

2 μαρτιου οι Pain of salvation τραβηξαν το νεο τους live dvd. το set list ειναι στο spoiler για να μη χαλασουμε εκπληξεις…

οσοι δε θελετε να μαθετε το πιθανο σετ λιστ μη πατησετε τα spoiler

[SPOILER]01. Scarsick (Scarsick)
02. America (Scarsick)
03. ! (Entropia)
04. Nightmist (Entropia)
05. Handful of Nothing (One Hour By The Concrete Lake)
06. New Year’s Eve (One Hour By The Concrete Lake)
07. Ashes (The Perfect Element Part I)
08. Undertow (Remedy Lane)
09. This Heart of Mine/Song for the Innocent (Remedy Lane/The Perfect Element Part I)
10. Chain Sling (Remedy Lane)
11. Diffidentia (Be)
12. Flame to the Moth (Scarsick)
13. Disco Queen (Scarsick)

  1. Hallelujah (Leonard Cohen)
  2. Cribcaged (Scarsick)
  3. Used (The Perfect Element Part I)[/SPOILER]

χμ. αν λογω νεου μπασσιστα δεν εχουν προλαβει να προβαρουν πολλα κομματια το set list πανω κατω ιδιο θα ειναι.

και σαν σετ λιστ ειναι λιγο ελεος εχουν κομματια σαν τα (δειτε το σποιλερ):

The Perfect Element, Beyond The Pale, Morning On Earth

και αντι να βαλουν κατι τετοιο, παλι μια απ τα ιδια απο τα παλια. και κομματια σαν αυτα που ειπα τα παιζουν σε κατι ολλανδιες πχ, και μου ρχονται εδω και…

αι σιχτιρ. ντακσ, ρισπεκτ οι σαλβέισιον, αλλα λιγο ελεος. στα κομματια και στο σετ λιστ οσον αφορα τα παλια πιστευω ακομα και η witch θα συμφωνησει μαζι μου…

Δεν καταλαβαινω ποιο ειναι το προβλημα με το setlist. Εμενα μια χαρα μου φενεται. Βεβαια αν υπηρχαν και κομματια οπως τα Beyond the pale, Idioglossia θα ηταν ακομα καλυτερο. Το σιγουρο με τους POS ειναι οτι οποιο και να ειναι το setlist, ελλειψεις παντα θα υπαρχουν.

Just RESPECT…

Αν παίξουν και το A trace of blood…:slight_smile:

το set είναι περίπου στις 2 ώρες.
Ήταν λίγο δύσκολο ο νέος μπασίστας να μάθει όλο το ρεπερτόριο και παίζουν με αλλαγές 1-2 τραγουδιών το ίδιο set σε όλη την περιοδία.

Αυτό θα είναι το κυρίως πιάτο, αλλά θα έχει πολύ περισσότερο υλικό. Δε νομίζω ο Daniel να κάνει κάτι απλά συμβατικό. Το έδειξε με το Be DVD. That’s just not him…

Ας μην ξεχνάμε οτι ο simons ειναι πολύ καινουργιος και (ακόμα δεν είναι σίγουροι αν θα τον κρατήσουν…) είναι πολυ δυσκολο να παιξει όλα τους τα κομμάτια! το σετ λίστ θα μπορούσε να είναι όταν καλύτερο! αλλά τι να κάνουμε? επίσης την Ελλάδα από οτι έχω καταλάβει την γουστάρουν σαν χώρα [SIZE=“1”](γιαύτο και έρχονται ξάνα, ίσως υπάρχουν και άλλοι λόγοι χαχαχαχαχαχαχα)[/SIZE] και μπορεί αυτό που θα παρακολουθήσουμε να είναι κατι καλύτερο από τα υπόλοιπα σόου! είδωμεν!

ΥΓ. όσο για το οτι δεν το γράφει στο site tou simons το έχω σαν comment sto myspace!8)

οντως ομως…ενα trace of blood ρε γαμ*το. το πιθανο σετ λιστ ειναι βασισμενο στο τελευταιο μεν, που ειναι δεκτο και λογικο, αλλα και στα δυο πρωτα. ελεος, επειδη και τις δυο αλλες φορες που ηρθαν, παλι στα δυο πρωτα εστιασανε…βεβαια εχουν δωσει λιγοτερη εμφαση αυτη τη φορα…αλλα ντακσ…

edit. μολις ξαναδα το σετ λιστ και ειδα οτι ειπα βλακεια…παντως εχω πικρα για αρκετα κομματια…ενιγουει…

Έρχονται οι POS??? Είναι άνετα μέσα στα 4-5 αγαπημένα μου συγκροτήματα και το BE μέσα στα 2-3 αγαπημένα μου άλμπουμς!! Το scarsick ήταν πολύ ωραίο αλλά δεν έφτανε το επίπεδο των παλιότερων δίσκων…
:-s Γαμώτο, το μόνο πρόβλημα είναι ότι αποκλείεται να βρω κάποιον να έρθει μαζί μου… Βλέπεις δεν είναι οι scorpions ή οι Rolling stones… Τι να πω…

Hail to PoS, το ποιοτικότερο γκρουπ αυτήν τη στιγμή!!!

Μεγάλη ξενέρα για τελευταίο το κομμάτι που έχουν στο συγκεκριμένο σετ λιστ… :frowning: κρίμα!

τόσοι θα είμαστε! :wink:
φώναξε witch! και θα γυρίσω και μάλλον θα είμαι και στις 2 συναυλίες!:dance: :vibrate: :yahoo:

το τσίμπησα το εισητηριακί μου! οεοεοοοοοοοοοοοοοοοοο:yahoo: :yahoo: :yahoo:

Τι νούμερο είναι; Για να δω την εξέλιξη, επειδή μια φίλη μου δεν έχει πάρει ακόμα και αρχίζω να ανησυχώ! #-o :-s
Εγώ το πήρα την Τρίτη και ήταν το 311… χεχε! :stuck_out_tongue: