Pain Of Salvation - Road Salt

Ακούγονται απο εδώ κι’απο εκεί ότι θα κυκλοφορήσει Μάρτιο του 2010… Έχετε ακούσει τίποτα ?

Όχι και βασικά δεν μπορώ να φανταστώ τι ποιότητας δίσκο θα βγάλουν μετά από τόσα σκαμπανεβάσματα στο lineup. Το Scarsick αν και σε καμία περίπτωση δεν ήταν κακός δίσκος με απογοήτευσε μερικώς (με το Be με είχαν στείλει, στάνταρ στο top 10 μου για την δεκαετία αυτή και γενικότερα ένα απ’τα αγαπημένα μου albums ever) οπότε αυτή τη φορά δεν περιμένω ΤΗ δισκάρα αλλά αυτό δεν σημαίνει ότι θα με πιάσουν απροετοίμαστο αν βγάλουν κάτι εξωπραγματικό πάλι. Gildenlow είναι αυτός …

Και επειδή δεν μπορούμε να μην πούμε τη μπαρούφα μας … :stuck_out_tongue:

Ελπίζω να πήραν κανα μάθημα μπαλίτσας απ’την περιοδεία με Theater στο προηγούμενο Progressive Nation :lol:

για καπου εκει αναμενεται 8)

(και κατα πασα πιθανοτητα 2 live ελλαδα :wink: )

Και γαμώ τα νέα…!
Άντε και με το νέο άλμπουμ να τους ξαναδούμε Ελλάδα !
:slight_smile:

Oι θήατερ κατά πως φαίνεται δεν έμαθαν τίποτα από τους PoS πάντως :Ρ

Το Scarsick είναι δισκάρα βέβαια, απλά είναι άνισο (3 τραγούδια δε θα έπρεπε καν να είναι μέσα). Στο καινούριο ελπίζουμε να επανέλθουν στην τελειότητα.

+1000 (δυστυχώς…)

http://rocking.gr/article6662.php

#-o#-o#-o

φαντάζεσαι τι εχει να γίνει???:tomato:

Χαχαχα… αν γίνει θα βγουν πρώτοι, όπως ψήφιζαν όλοι οι μεταλλάδες Lordi πριν μερικά χρόνια.

Εντοπισα καινουριο ασμα : http://www.youtube.com/watch?v=fVXLdG7CW-A

απο την επισημη σελιδα:

“The first part of Road Salt is finished ? mixed, mastered and delivered! It is a 12 track album of sweaty grovel, asphalt butterflies, untreaded paths and brave decisions. It will be presented to the world in one standard edition and one limited director?s cut, of which we of course recommend the latter one. See, as usual, we refuse to add some stuff haphazardly to put together a limited product ? we always see the larger version as the ?real? one; the one that makes us the proudest. The release is scheduled for May, and anyone who won?t understand that it?s a musical miracle is an idiot who deserves to be force fed with Ulf Lundell. Seriously. It will not beg for your liking, it will not make excuses, it will not carry you across the dangerous waters. If you don?t pick up its pace it will leave you stranded at the curb of the road. Road Salt Ivory might be a harsh lover, but if you have the guts to follow it whole-heartedly and dare to surrender to its voice, it will take you places you need to visit.”

2 μηνάκια ακομα…

Πολυ καλο ακουγεται…

Θεσσαλονικη το ειχαν παιξει την τελευταια φορα.

Ο ρυθμος και γενικοτερα το κομματι μου θυμιζει Deep Purple εποχης Machine Head

:-k

οι φατσες τους στο εξωφυλλο…???

τελοςπαντων…
ας ειναι καλος ο δισκος και ολα μια χαρα…

Εμένα μου αρέσουν οι φάτσες σε εξώφυλλα,πολύ old-school.Και ο ήχος μου θυμίζει πιο 70s καταστάσεις,ήδη από το ep.Πάντως κρίνοντας από παλιά live βίντεο και συγκρίνοντάς τα με καινούρια έχουν ανεβάσει κατακόρυφα την απόδοσή τους.

Είναι το εξώφυλλο αυτό; Σταντέ;
Θυμίζει έντονα το οπισθόφυλλο του Heaven & Hell

οταν τους πρωτοακουσα μου θυμιζαν λιγο dream theater…με τον τελευταιο δισκο μου θυμιζουν κατι απο bon jovi #-o [-X

ε βελτιωσαν τον ηχο τους

κάτσε να βγει και ο τελευταίος δίσκος και μπορεί να σου θυμίσει και τίποτα άλλο.