Panini

Ελάτε, μη ντρέπεστε. Αφού όλοι σε κάποιο σημείο των σχολικών σας χρόνων (ίσως και μετά… :lol: ) είχατε πάρει μερικά από τα θρυλικά αυτοκόλλητα!!
Εγώ μπορώ να υπερηφανεύομαι πως έχω το Mundial του '94 συμπληρωμένο και μάλιστα με σημειωμένα όλα τα αποτελέσματα!!
Εσείς τι έχετε; :stuck_out_tongue:

Κατι ειχα και εγω, νομιζω ελληνικο πρωταθλημα 95-96 αλλα δεν υπαρχει πλεον.

Κι εγώ κάποιο πρωτάθλημα θα μάζευα αλλά δεν θυμάμαι χρονία (αχχχ εποχές κολημένος με την μπάλα… :oops: :oops: :oops: )

Εγώ στο Μουντιάλ του '94 δεν είχα Panini, αλλά μία άλλη εταιρεία. Δε τη θυμάμαι πια και έχω πετάξει και το άλμπουμ :frowning: :frowning: :frowning: :frowning: :frowning:

Θυμάμαι Ελληνικό Πρωτάθλημα που είχε όλες τις Πρώτης Εθνικής και της Β εθνικής συμπυκνωμένες (2 ποδοσφαιριστές σε κάθε φωτογραφία…). Το είχα φτάσει να μου λείπουν λίγα, πολύ λίγα. Αλλά δεν κέρδισα τίποτα :cry: :cry: :cry: :cry:

Μουντιάλ 1998
Ελληνικό πρωτάθλημα 1995-1996
Ελληνικό πρωτάθλημα 1996-1997

και μετά σταμάτησα… Μόνο του Μουντιαλ είναι κομπλέ, τα άλλα κάτι ψιλά λείπουν…
Είχα 3πλο αυτοκόλητο Κολομητρούση του Αρη και πάντα τον αντάλλαζα με 2… :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

Τί κάψιμο ήταν και εκεινο… :? :? :? :?

εγω κατι Champions League ειχα αλλα ποτε δεν ειχα συμπληρωσει κανενα.

Mundial Mexico '86
Ελληνικό Πρωτάθλημα '88 - '89
Mundial Italia '90

…μετά άρχισα να παίρνω το Metal Hammer… :roll: :lol: :lol:

Α εσύ είσαι παλιόοος :smiley:

…ε εντάξει δεν είμαι και ο Sirjim… 8) :lol: :lol: :lol:
…αλλά κουβαλάω κάποια χρόνια στην πλάτη μου!!! :lol: :lol:

Thrylikes epoxes. Ekei pou o Ntaraklitsa tou Iwnikou se gemize xartakia… :lol:

Πράγματι θρυλικές…
Αγόραζες “τύχες” και κάποιες φορές κέρδιζες δώρο την κονκάρδα μιας ομάδας…
Πήγαινες λοιπόν στο κυλικείο να την πάρεις, περιμένοντας του Π.Α.Ο. (προσωπικά) ή έστω Ο.Σ.Φ.Π., A.E.K., Π.Α.Ο.Κ. , Α.Ρ.Η. κ.τ.λ. (για ανταλλαγή) και σου έδιναν της Λάρισας ( 8O 8O ) γιατί εκείνη τη χρονιά είχε πάρει το κύπελλο!!! (νομίζω το 1986)

Aπό τις καλύτερες ασχολίες της εποχής.Θυμάμαι μαζεύα εικοσάρικα (δραχμές όχι ευρώ) σε κουμπαρά και μόλις γέμιζε αγόραζα όλα τα φακελάκια από τον περιπτερά…Eχω Mundial 90 και Mundial 94…(Κάπου στο πατάρι σηκωμένα.Κληρονομιά για την επόμενη γενια μου. :lol: )

ΝΒΑ 1996

παλιες καλες εποχες… :cry:

αααααχ,τα του NBA τα καλά δεν ήταν Panini αλλά κάτι άλλα,κάρτες,απίστευτη ποιότητα…από panini θυμάμαι καλά το μουντιάλ του 98…αχ,εποχές!!!

Όντως, ήταν Upper Deck!!!

Ακομη θυμαμαι την καρτα του Ντομινικ Ουιλκινς!!!

Μαζι με τον Γρυμπιλα με τη σεξαλη τη μυτη :lol:

Ναι και εγω επαιρνα… τη Μικρη Γοργονα,τον Βασιλια των Λιονταριων,τον Αλαντιν,την Ποκαχοντας… και αυτα Panini ηταν!
:stuck_out_tongue:

=D> =D> =D> =D> =D> =D> =D> :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

:oops: :stuck_out_tongue:

Ξεχασα την Λαιδη και τον Αλητη και τα 101 σκυλια της Δαλματιας.
(Ημουν Disney Fan,δεν φταιω εγω… η μαμα μου!) :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: