Ήταν οι Pantera φασίστες;

Ενώ είναι απ’ τις πολύ αγαπημένες μου μπάντες δεν έχω ψάξει βιογραφικά κλπ.

Υπάρχει κάποιος να έχει λόγο να υποστηρίξει το αν είναι ή όχι?

απλα καμμενοι ειναι. ουτε ξερουν τι ειναι. αναλογα με το τι εχουν παρει

Αν οι Pantera ειναι φασιστες τοτε οι Slayer τι διαολο ειναι?ποιος τα λεει αυτα ρε παιδια?ελεος.

Κυκλοφορεί γενικά ρε, όλα τα φόρουμ έχουν ένα παρόμοιο τοπικ :stuck_out_tongue:

Είναι.

Βάλε ένα poll ρε!!!:stuck_out_tongue:

Η αλήθεια είναι ότι ο Φίλιππας έχει κάνει κάποιες ατυχές δηλώσεις αλλά ο άνθρωπος ήταν καμμένος από την πρέζα.
Δεν με απασχολεί το θέμα.

Και από την άλλη έλεγε “Fuck racism”.

Ότι είπε ο Vangelis.

Αυτό.

Δεν τόχω ψάξει το θέμα.

Aν δεν κάνω λάθος έχει ξαναεμφανιστεί αντίστοιχο θρεντ για τους Slayer που πάλι αναφέρονται σε αυτό εδώ.
Νομίζω πως αν συνεχίσουμε έτσι σε λίγο θα φτάσουμε στο να ισχύει ένα είδος “Μακαρθισμού” στο φόρουμ, όπου θα προσπαθούμε να αναλύσουμε τις “κρυφές” πολιτικές πεποιθήσεις συγκροτημάτων και μουσικών για να τους απορρίψουμε.
Για μένα είναι απλό, αν η μουσική σου αρέσει άκου την, δεν χρειάζεται να εγκρίνεις τις προσωπικότητες αυτών που την παίζουν. Αν κάποιος στίχος σε ενοχλήσει, συμφωνώ πως είναι αρκετός λόγος να πάψεις να τους ακούς. Ακόμα και κάποια δήλωση να σε ενοχλήσει μπορείς να ξενερώσεις, είναι λογικό, μου έχει συμβεί και εμένα. Αλλά από αυτό στο να ξεκινάμε ολόκληρη “έρευνα” για το τι πιστέυει πραγματικά ο κάθε μουσικός υπάρχει θεωρώ απόσταση…
Και δεν νομίζω πως βγαίνει και άκρη, απλά οι φήμες ανακυκλώνονται και παίζουμε το χαλασμένο τηλέφωνο.

Πιστεύω πως ο Anselmo έιναι ένας στόκος που βρέθηκε με πολλά λεφτά σε μικρή ηλικία, καβάλησε το καλάμι και δήλωσε του κόσμου τις ηλιθιότητες ενώ ο Dime ήταν μάλλον ένας ευχάριστος Τεξανός που δεν τον ενδιέφεραν πολλά πράγματα πέρα από την μουσική το ποτό και το χόρτο. Δεν τους γνωρίζω προσωπικά:p,καθαρά τι βγαίνει από τις συνεντέυξεις τους, τα γνωστά βιντεάκια που κυκλοφορούσαν και αυτά που λένε άλλοι μουσικοί για αυτούς.

μουρη πουλανε με το να το παιζουν σκληροι…

Τραγικό τόπικ! Δεν νομίζω να ήταν φασίστες, αλλά και να ήταν εμας μας πέφτει λόγος? Μπαααα…

Είναι οι Pantera φασίστες;

Who gives a shit?

Aκυρότης το τόπικ…

[-X

I give.

Δίνεις σκατά και για το αν οι Deicide είναι σατανιστές?

I give.

Πού πάτε και τα σκεφτεστε αυτά καθε φορα ήθελα να ξερα…

Eπόμενο βήμα, ένα πολλ με τίτλο “Ήταν ο Cozy Powell λάτρης της μπριζόλας?” ή “Αρέσουν στον Ozzy τα κοτσύφια?”

[-X

Ήταν.
Αρέσουν.