Ήταν οι Pantera φασίστες;

Ήταν???

Να ρωτήσω εγώ αν ο λόγος που θες να μάθεις για τους Pantera είναι απλώς εγκυκλοπαιδικός ή θα κρίνει και το αν θα συνεχίσεις να τους ακούς; :-k

Εκτός από εγκυκλοπαιδικούς λόγους θέλω να ξέρω πού μου πάνε τα τέσσερα και τι ακούω. Επίσης αν υποδηλωνόταν αυτό ευθέως στους στίχους παίζει και να σταμάταγα αλλά δεν έχω προσέξει κάτι. Εφόσων δεν περνάνε το μήνυμα μέσω της μουσικής όχι δεν θα με επηρεάσει καθ’ αυτό τον τρόπο…

Επίσης αυτό με τις μπριζόλες κλπ, νταξει έλεος…Δεν ανοίγεις τέτοιο τοπικ για τους Maiden, αλλά απ’ τη στιγμή που ακούγεται για τους Pantera, ακόμα και μαλακίες να είναι, κακό είναι να γίνεται λίγο debate?

Τι φασιστες μωρε,ο Ανσελμο με αυτα που επαιρνε δεν ηξερε τι ελεγε.
Μια white power και μια Fuck the racism φωναζε.

Γλύκας ο Φιλ :slight_smile:

On topic: αν και από κάποιους στίχους τραγουδιών τους υπάρχει μία υποψία ότι μπορεί να ήταν, δεν νομίζω να ήταν.

Γενικα για τους Παντερα δεν ξερω… Παντως ο Φιλ ηταν πολυ εθνικιστης κ ρατσιστης

Το παραπάνω το χω ακούσει κι εγώ για τον Anselmo. Δεν μ’ ενδιαφέρει ιδιαίτερα. Ίσως για το image του southern, πχοιος ξέρει; :Ρ

Ας ρωτησουμε αυτον που σκοτωσε τον Darrell:P…a ξεχασα μας αποχαιρετησε και αυτος…

Σιγά μην είναι φασίστες οι Pantera. Απλώς όποτε έβγαινε πιωμένος ο Anselmo έλεγε είτε ρατσιστικές βλακείες, είτε ‘‘fuck racism’’. Αυτό το πήρανε κάποιοι και έβγαλαν το συμπέρασμα ότι οι Pantera είναι φασίστες.

Pantera δεν υπαρχουν σημερα. Ειναι λαθος ο τιτλος του θρεντ.

Nαι,έπρεπε να είναι “Ήταν οι Pantera φασίστες;

Είχα στο μυαλό μου τον Anselmo περισσότερο γι’ αυτό. ;p

Τεσπα το άλλαξα

Εγινε παρανοηση,δεν ηταν φασιστες,ηταν μασιστες.Και για του λογου το αληθες να και μια πρωιμη φωτο του Ανσελμου,πριν εμφανιστει σε πανηγυρι του Ανω Μαστορωγοχωριου.

:lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3::lol3:

Μου εδωσες πασα για νεο θρεντ

“Ειναι οι Manowar μασιστες?”

Είναι μπασίστες.

Σκατά στους μπασίστες:!:

Είναι οι καλύτεροι μας φίλοι, ανόητε συνάδελφε

Διότι οι κιθάρες είναι οι μεγαλύτερες ψωνάρες σε ένα συγκρότημα. Ειδικά οι lead [-X