Panx Romana - 6/11 - An Club

Oι θρύλοι του ελληνικού punk-rock οι φοβεροί PANX ROMANA επιστρέφουν στη σανίδι και συγκεκριμένα θα παίξουν ζωντανά το Σάββατο 6 Νοεμβρίου στη σκηνή του An Club (τιμή εισιτηρίου 10 ευρώ).
Οι “Panx Romana” είναι ένα εφηβικό όνειρο, που ποτέ δε θα περάσει την εφηβεία. Μια συμμορία φίλων που ξεπετάχτηκε μέσα από την έκρηξη του punk το '77 μέσω διάφορων γνωστών συγκροτημάτων της εποχής. Από τον Ιανουάριο του ‘82 μέχρι σήμερα, συνεχίζουν να ταράζουν τα στάσιμα νερά της Αθήνας, δίνοντας τη δική τους μουσικοκοινωνικοπολιτική άποψη. Μιλούν στη γλώσσα τους με απλούς άμεσους στίχους και δυνατό punk’n’roll.
Δηλώνουν πολίτες του κόσμου κι όχι πολίτες μιας τυχαίας γεωγραφικής τοποθεσίας, με όνειρα για παγκόσμια ειρήνη σε μια γη δίχως σύνορα και βία. Κάθε δίσκος τους συνοδεύεται από ένα τεύχος του “Κίτρινου Τύπου”, του εντύπου των “Panx” που δίνει μια πιο ολοκληρωμένη άποψη της ιδεολογίας που όλ’ αυτά τα χρόνια τραγουδούν.

Άντε και προς τα πάνω καμιά βόλτα…

Το ειδα και εγω σημερα και μου κεντρισε το ενδιαφερον…Πολυ πιθανο να περασω και απο εκει!

το ξέρουμε, το ξέρουμε και άμα είμαστε εδώ θα τους (ξανά)τιμήσουμε.

Ώχ, να υποθέσω πρέπει να προλάβουμε να πάρουμε εισητήρια;;;

Αααχ. Τα παλιά τα χρόνια… πολύ πιθανό να δώσω το παρόν!

Θα ειμεθα εκει.

Θα το παλέψουμε…

Για εκείνα τα live στην επαρχία έχουμε κανά νέοτερο?

Φαντάζομαι από 2011 μεριά θα παν

To αφισακι…

τους ειχα δει το 2008 λαρισα στο νο μπατζετ και ηταν πολυ καλοι! οσοι πατε καλα θα περασετε :stuck_out_tongue:

:smiley:

τελεια! θα το τιμησουμε!

Το ψήνω κι εγώ αρκετά.

πρεπει να τιμηθει, αμα ειμαι εδω θα γινει…

Θα είμαστε εκεί! :slight_smile:

Δε με βλεπω τελικα και κριμα.

Πραγματικά κρίμα Angmar.

Εγώ ελπίζω να ανέβουν προς τα πάνω καμιά βόλτα.

support?

Δεν υπήρχε support.

Τι να λέμε, τεράστιο λάιβ, το καταχάρηκα, ένιωσα να έχει σταματήσει ο χρόνος, το Αν κατάμεστο, οι Panx Romana και το κοινό μαζί είχαν δημιουργήσει μια μοναδική ατμόσφαιρα, και το λάιβ διήρκεσε πάνω απο 2 ώρες (ασταμάτητα).

Πραγματικά απο τα λάιβ που χάρηκα περισσότερο φέτος. Μπάσιμο με Ράδιο Κατάληψη και είχα φύγει. Γενικά, θυμηθήκαμε πολλές κλασικές ομορφιές. Καυλώσαμε και σήμερα.

[SPOILER]Είχε και καναδυο παρουσίες στο Αν, πω ρε, δε χόρταινα να τις κοιτάω. Καυλώσαμε λέμε.[/SPOILER]

ΥΓ - Κοιτούσα μήπως πετύχω τον Παναγιώτη, να σου λεγα ένα γεια, αλλά δεν. :stuck_out_tongue: