"Paradise City"?

ειχα πει να μην απαντησω προσωπικα σε σενα ποτε - αν και διαβαζοντας τα posts σου τοσο καιρο με εκνευριζες :smiley: :stuck_out_tongue:

δειχνεις να εχεις ενα απωθημενο με τον Axl - ολο στη λασπη και στην κριτικη εισαι - και καλα κανεις αν αυτη ειναι η απψη σου…

ειμαι σιγουρος οτι ειδες ζωντανα και τα MAD βραβεια και τα MTV VIDEO AWARDS , γιατι βλεπω εισαι καλα πληροφορημενος…

αυτο που δεν μπορω να καταλαβω ειναι πως βρεθηκες με VIP εισιτηριο στην συναυλια των GnR στην Μαλακασα, μπροστα μπροστα και backstage αργοτερα… :oops: :oops: :oops: αφου δεν τον γουσταρεις τον τυπο…
ανεπιβεβαιωτες φημες λενε οτι ζητησες και αυτογραφο και συναντηση με το γκρουπ αλλα εφαγες πορτα… :oops: :oops:

αυτα για να γνωριζουν και οι αλλοι :smiley: :smiley:

eite to pistebeis eite oxci exw na dw thlewrash panw apo 10etia.
i thleorash mou einai kammenh - kai etoimazomai na parw 50ari panel aneu tuner …
afou i tv einai gia ton mpeo. mono gia tainies.
epeidh de douleuw - oute thn ethnikh mas eida - oute ton axlhole oute tpt.
h monh fora pou eida mtv award me AXL htan to 2003 ? me to KARAFALTSO.
pou tyfla na xoun oi cromson glory.
apla ematha oti tha parousiaze ta mtv twra. Big deal - apo kei to kserw - kati pou eida sto blabbermouth. wow - shit sherlock - you 're fucking WIDE OFF the mark.

oso gia ta alla. phga - gia na thn kalypsw th synaulia kai thn kalypsa.
guns - eida kai sto uk… apla afou to dinane to eishthrio - ti na pw - mhn to dwsete ?
ama den s aresei i eleutherh apopsh allwn - partous kai pes - mhn tou dwsete - brizei ton polyagaphmeno mou SAXL !

peri autografwn kai tetoia. nai de tha me xalage na ebayarw ena tetoio prama.
original appetite signed by the axlhole. i mean. na dw thn mpanta ? mono gia interview - apo to mono authentiko melos. gia poion allo logo ? na rwthsw tous 3 kitharistes tou pws grapsan autes tis kaltses ?? i dont care…an den exei tpt kalytero mesa o diskos - Asto kalytera. mono to madagaskar m aresei kai ta VERSES tou better - oute oi pinched harmonics tou - oute to lalalalalala - ti einai auto BeefriggingGees ? Poly gay … !

En tw metaksyna parw ena autografo - tha eixe kapoia axia - an htan apo kapoion pou thaumazw sou fainete oti thaumazw ton rose ?

na ton zhlebw epishs gia poio logo ? epeidh einai ekkentrikos ? exei polla lefta - den ton paizan sto sxoleio - kai ton kakopoiouse o patrios tou ? epeidh @$$# th stefany seimour. ante isws gia to teelutaio - an kai ta montela - einai allh kasta koufiwn atomwn.

zhleuw - oti exei grapsei kapoia orea tragoudia. kai oti mia fora ki enan kairo ta ermhneue kala. tha htela - na to mporousa - ston idio bathmo me thn idia epityxia,
an auto htan to peprwmeno mou u know ! apla pramata !

na mou leges me dio, lege me arthur lee (RIP re black hippy), aploi oreoi anthrwpoi - pou den to paizoun ntibes. autoinwn t autografa - den ta poulaga gia ola ta lefta tou kosmoy - kai den ta poulaw.pou den paizoun ena media - game dhmosiothtas.

efaga porta ? E STA #@#!@#!@ MOU ! den teleiwse ki o kosmos.

an egw exw kollhma me ton axl - pou ksereis - den ksypnaw kai kathe prwi na skeftomai - twra pws tha ton meiwsw… esy ti sto diaolo problhma exeis me to gegonos oti egw den ton xwneuw.

kyriws - opote sxoliazw, sxoliazw - tis ekkentrikothtes - kai dh sth synaulia - thn apodwsh kai to vibe. arage se briskw ligo offski me to na mou th les.

esy ti eisai - i ntanta tou ? pou tha me kanei nta ?

les ki einai sto apeiroblhto naoum o typos …

i know i m not making much sense - alla - crash - figure it out.
bargiemai na syntasw - apanthsh - stis anypostates mpourdes me tis opoies prospatheis na me diabaleis… :stuck_out_tongue: Ypage opiswn mou satana !

οχι αλλα greeklish στραβωθηκαμε!

Χωρις να θελω να παρω το μερος κανενος θα πω οτι ο crash-diet εχει δικιο mr karja_kurunen. Εχουν γραφτει πανω απο 40 σελιδες για την συναυλια των GNR
κι εσυ εισαι στους χαρακτηρισμους σου αν μη τι αλλο …απιστευτος(με την κακη εννοια).Αν περναμε σαν δεδομενο αυτα που εχεις πει, τοτε ειναι η χειροτερη συναυλια ολων των εποχων στην ιστορια της μουσικης.

Ξες δεν ειναι κακο να μην γουσταρεις διαφορα ατομα απο τον χωρο της μουσικης και οχι μονο, να το δειχνεις οτι δεν τους πας αλλα μεχρι εκει.Κι εμενα πχ δεν μου αρεσει o Dickinson ειτε σαν καλλιτεχνης ειτε σαν φωνη κτλπ, τι πρεπει να κανω δλδ να τον βγαλω σκαρτο η μηπως να μπω στο forum και να λεω 500 φορες οτι ειναι λακαμάς μεχρι να με πεταξουν με τις κλωτσιες?

Πραγματικα οσο και να ψαξει κανεις δεν εχει βρει κατι θετικο απο εσενα οχι μονο για την εν λογω συναυλια αλλα και για αλλες. :? Λες και βρισκεσαι μονιμως εδω προσπαθωντας να αρπαξεις μια ευκαιρια για να προβαλεις ολα τα αρνητικα σε ενα θεμα που ανοιγουν τα αλλα μελη. 8O

Δεν γουσταρεις τον AXL ROSE, μαλιστα, ε τοτε μην ασχολεισαι με αυτον, μην σχολιαζεις οτι εχει σχεση με τον AXL, αγνοησε τον τελειως, μην ασχολεισαι με GNR,ασε τους αλλους να χαρουν εστω και με αυτους τους GNR, μην προκαλεις ομως τον εκνευρισμο των αλλων για πραγματα τα οποια ειναι ασημαντα. :roll:

Φιλικα παντα… 8)

xm nai - nai to pio eukolo - petaxte ton ekneuristiko e ?
den ANTEXEIS mia allh apopsh e ? sou fainetai oti - den eipa kati kalo pio panw gia ton axl - ksanadiabase.

exw apothewsei th synaulia twn wigwam, autes twn twisted sister/hanoi rocks,
tou king diamond, twn queensryche, kai arketes alles. EGw ftaiw pou den mou kanane aisthish oi GUNS ? oxi, kanonika - i pio epikyndhnh mpanta ston kosmo, eprepe na me synarpasei. omws den to katafere ! pws na to kanoume.

den tyhabw OLES tis synaulies -diskous ktl - thabw oti den m aresei. kai fysika - isoposa me ekneurizoun - oi entelws abasime kai fanatismenes famfares - gia ton ekastote kallitexnh. siga ta wa.

akoma ena pragma - egw diabasa - ta arnhtika sxolia - gia tis aderfes - tous wig wam, ahem, den peirazei oi typoi apla SBHNOUN kathe hired GUns apo prwsopou ghs, alla na les ston allo na skasei - dioti se epphreazei i arnhtikh - estw kai kakoboulh tou - an theloume na to pistepsoume auto kirtikh
A) einai fasistiko. (den epititheme se atoma mesa sto forum - opote ena ban, tha mou fantaze ligo ksekarfwto)
b) kala esy denj exeis apopsh ? egw gia ton a i b logo den paw ton tade i ton deina,
esy - ta diabazeis kai you get ur pants in a twist ? agnohse ta - an eisai megalos/h fan tou SAXL !

epishs - gia diabase kalytera DOULEIA EXW ! giauto den poly asxoloume.
mono ta prwina prin paw - douleia kai to brady asxoloumai ligo.6/42 am right now haha ! molis ksypnhsa !

pwpw - plhrhs diastrofh ths alhtheias. diabazete oti thelete naoum !

EPISHS - tha to GYRISW sta GREEK meta apo auto - mexri kai mena me kourazoun ta GREEKLISH !

mr kurunen (το nickname σου ειναι φοβερο, μ αρεσει τρελλα :smiley: ) ελπιζω να προσεξες οτι το post μου ειχε χαμογελο μεσα - δεν ειχε δηλαδη κακια… :wink:

please, εκτος απ τα greekenglish, αλλαξε και συντακτικο γρηγορα γιατι πρεπει να διαβαζουμε 100 φορες για να ψιλο-καταλαβουμε τι λες… :smiley: μην την τουφεκας την αμοιρη την γραμματικη… :smiley:

απαντησες και σε μενα και στον φιλο/φιλη ΚΙΜΙ, πολυ σοβαρα και κατεθεσες την αποψη σου - απλα νομιζω οτι ηρθε η ωρα να καταλαβεις οτι για πλακα στα λενε ολοι - κανεις δεν νομιζω να σε παιρνει στα σοβαρα :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: μαλλον εχεις γινει ο γραφικος της παρεας… :stuck_out_tongue:

νομιζω το επαγγελμα σου ειναι “να ειμαι ο μοναδικος που εχεις την ακριβως αντιθετη αποψη απ αυτην που γραφεται σε καθε post, ετσι ωστε να ξεχωριζω”… :smiley:

αν κρινω απ το μεγαλυτερο ποσοστο των users, η συνηθης τακτικη - και κοινη λογικη ταυτοχρονα - ειναι η εξης : γουσταρω καποια μπαντα πχ εγω τους GnR , μπαινω στο forum, γραφω ενα καινουριο thread ή απανταω σε ενα thread που εχει να κανει με το αγαπημενο μου συγκροτημα…αν δω καποια ανακριβεια, μπορει να τη διορθωσω χωρις να θιξω κανεναν…αν διαφωνω με τις αποψεις που διαβαζω λεω την αποψη μου επισης χωρις να “την λεω” σε κανεναν και συνηθως με χιουμοριστικο υφος γιατι μην ξεχναμε σε ενα forum ειμαστε ολοι που γουσταρουμε την rock μουσικη, δεν ειναι αναγκη να μαλλιοτραβιομαστε κιολας… :smiley: το να μπαινω ομως σε ολα τα post και να λεω ακριβως το αντιθετο απο ολους τους αλλους, μου φαινεται τουλαχιστον τραβηγμενο…

anyway, ειναι παντως δικαιωμα σου και αυτο δεν μπορει να στο αρνηθει κανενας…εγω προσωπικα θα στεναχωρηθω αν σταματησεις να το κανεις , γιατι θα χασω την μοναδικη διασκεδαση μου εδω μεσα… :smiley: keep walkin my friend…

ΥΓ: μην μου λες ομως οτι στην συναυλια των GnR πηγες απλα για να την καλυψεις… i know better…αν κατα διαβολεμενη τυχη, γνωριζες το γκρουπ απο κοντα, σε παιρνανε μαζι στο after party, σου δινανε αυτογραφα κλτ κλτ , θα ελεγες τελειως διαφορετικα πραγματα για την συναυλια… αυτο δεν χρειαζεται να μου το επιβεβαιωσεις ή οχι, γιατι το ξερω! :smiley: next time …ισως τοτε σε αφησουν… φιλια

α, ξεχασα το πιο σημαντικο :

πιστευω οτι το χειροτερο που μπορει να σου συμβει εδω, ειναι να ποσταρεις συνεχεια, οπως κανεις μεχρι τωρα, και κανεις να μην σου απανταει! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue: πω πω , αυτο θα ηταν φοβερο…να μην σου δινει σημασια κανενας…πλακα θα 'χε :smiley:

Όπως δήλωσε κι ο AXL στα MTV MVA χαίρεται κάθε φορά που κάποιος επιλέγει να τραγουδήσει τραγούδια του…

Το Paradise City στα βραβεία του Mad μπορεί να ήταν επιεικώς απαράδεκτο αλλά ήταν πολύ ωραίο το ότι ξεκίνησαν την παρουσίαση των βραβείων με αυτό το τραγούδι.

Μια βδομάδα μετά - κι ενώ στην τηλεόραση όλες οι εκπομπές σχολιάζουν την συγκεκριμένη εμφάνιση - ανακοινώθηκε και η συναυλία των GNR - και το MAD ήταν χορηγός επικοινωνίας.

Τίποτα δεν γίνεται τυχαία.

Υ.Γ. karja_kurunen MTV Awards 2002 όχι 2003 - εκτός αν τα είδες με καθυστέρηση ενός έτους

εξαιρετικό τόπικ!!!

Ευχαριστώ! Δεν άντεχα άλλο…

Χμ εδω κάνεις ενα κεφαλαιώδες λάθος. Και άλλου, έχω λάβει αθτογραφα και τα λοιπά και έγραψα, ότι πίστευα. ο dokken έδινε αυτόγραφα, άλλα η συναυλία, χωρίς να είναι κακή, δεν ήταν και εντελώς αντάξια του ονόματος. ?! You were saying ?
Αν όπως λές πήγενα σε αφτερ σοου και μου φερόντουσαν κυριλέ και τα λοιπά απλά θα έλεγα, γουάου, ξέρεις κάτι ενώ όλοι λένε πως είναι μαλάκες, μου φανήκαν κουλ άτομα. πολύ απλά. Επίσης λάβε υπ όψιν ότι τους έιχα δεί κανα δυό βδομάδες πρίν στo UK και πάλι δεν τρελάθηκα, όποτε ναι πήγα επειδή έπαιζε to free entry. Ξέρεις κανέναν που θα πάει κάπου που δεν του πολυάρεσε και θα ξαναπληρώσει ? απλά είπα, ρε μήπως ήμουν κουρασμένος απο το ταξίδι εκεί και με επηρέασε αλλα δεν !
Επίσης δεν είπα οτι ήταν Σκατα. Ηταν όκ. Αξιοπρεπές show, αλλά περιμενα πολλά περισσότερα. Μπροστά στους ατσαλικα οι οποίοι μου φανηκαν επιοικώς για τα μπάζα και ψιλοσφάζανε και το μαστερ, οι GNR, μου φανήκαν ημίθεοι και βάλε, οι ατσάλικα εντελώς ξεπνοοι, να μην πω και ξοφλημένοι… σλεκκας χώσου!

Hey blueheart, τετοια performances, ή οπως αυτό των krimson floroi, προσπαθώ να το ξεχάσω ότι τα είδα, γράψε λάθος !

ΕΓΡΑΨΕΣ ΕΛΛΗΝΙΚΑ!!! :smiley:

εγραψες ελληνικα… 8O και οι προτασεις βγαζουν και νοημα…! ειναι τετοια η συγινηση που πραγματικα δεν απανταω κατι αλλο, σου δινω δικιο σε ολα… :smiley:

σε εφτασα παντως στο σημειο να πεις “ηταν οκ” . “αξιοπρεπες show”…!!! αυτο θεωρειται επιτευγμα !!! αν συνεχισω να σου “κολλαω”, μπορει και να γινεις φανατικος και μελος του gunsnroses.gr…! :smiley:

Ευχαριστώ! Δεν άντεχα άλλο…[/quote]

Ούτε εγώ φυσικά. A/s/l?
Είσαι μόνη εκεί τώρα; Στο σπίτι είσαι;

Εεεεεε; Που; Νυστάζω δεν τα πιάνω όλα… :slight_smile:

Το χειρότερο όλων δεν είναι ότι οι τύποι τραγουδήσαν guns αλλάαυτό που ακολούθησε μετά…Να ακούς δηλαδή κάτι ανίδεα τρέντι μικρά να τραγουδάνε paradise city και όταν τα ρωτάς αν ακούν guns σου απαντάνε με ένα ήφος περηφάνειας τι λες καλέ αυτό το τραγουδάει ο θεός μίχας με την αποστολία… :-({|= ](*,)

ΧΑΧΑΑΧΑΧΑΧΑΧΧΑ!!! Θα πεθανω απο τα γελια!!! Σαν το “Να μ’αγαπας” του Ροκκου κ το “Soldier of Fortune” του Σφακιανακη θα γινει!!! Να μην ξεχασουμε να πουμε κ για το Paranoid στη μλκ του ALPHA…Που το βιασανε κ μετα ακουσαν κ τα αποθεωτικα σχολια του Ψωλ… εεεεεε σορρυ Ψινακη ηθελα να πω!!! ΟΥΣΤ!!!

Ακριβως… Παει ο καθε καραγκιοζης και σε κοροιδευει που ακους π.χ. guns και μολις ακουσει το paradise city απο κατι κολοφλωρο τρενταδες αρχιζει και αυτος και καλα να ακουει metal. ΕΛΕΟΣ!!! :evil: :evil: :evil:

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

(για να μην: :
cry: :cry: :cry: :cry: :cry: )

8O
Oh, God!!! Αυτό δεν το ήξερα!!! Jesus Of Suburbia!
Που βαδίζουμε;;;;