"Paradise City"?

βασικά θέλω να ρωτήσω πως βλέπεται ένα θέμα κι επειδή δεν ήθελε να ανοίξω ολοκληρό τοπικ είπα να το βάλω εδώ γιατί πιστεύω οτι ψιλοκολλάει…
έχει μπει κανεις στα pull’n’bear στο μόλ(δεν έχω τσεκάρει αν παίζει το ίδιο σκηνικό κaι αλλού) απ’το οποίο ντύνονται τα πιο τρέντυ άτομα μιλάμε(τουλάχιστον Πεύκης-Μαρουσιού-κιφισσιάς) να καμαρώσετε μπλούζες ramones,the who,iron maiden, megadeth, sex pistols , the clash???κι η πλάκα είναι ότι εκει που το’χα πάθει το σοκ ακούω μια κοπελίτσα από δίπλα…’'αυτή η μπλουζίτσα σ’αρέσει? μήπως ξέρεις τι εννοεί preety vacant?να την πάρω…? και η απάντηση ακόμα πιο συγκλονιστικά ειπωμένη: αν βγαίνει σε λαχανί!

](,) ](,) ](,) ](,) ](*,)

ΕΛΕΟΣ

nai, tis exw dei, oraies bluzitses, afto to “koinwniko ergo” na mhn ektelusan mono… mexri kai o aderfos mou pou exei akusei 3 kommatia apo Clash mono kai mono epeidh thn eide ekeipera kai epeidh eixan kai kati giaponezika grammata ithele na thn parei(as to kanei kai ta leme).

Όταν ήμουν στην σχολη ακόμα, αντιδρούσα παρα πολύ κι εγώ -όπως κι εσείς- με το punk-goth-rock k.l.p. ντύσιμο που είχε γίνει μόδα.
Σε συζήτηση που είχα λοιπόν με έναν καθηγητή μου εξήγησε το εξής απλό: “Προσπαθούσα να βγάλω spring-summer ανδρική collection και δεν μπορούσα. Πήγα με έναν φίλο μου για μπίρες στα Εξάρχεια ida τους punkides με τις σκισμένες μπλούζες και βρήκα την collection μου. Όπως φάνηκε αργότερα τους πρόσεξαν και άλλοι σχεδιαστές”…

Για αυτό σας λέω… χαλαρώστε. Δεν τρέχει μια τι κομμάτι βγάζει κάθε σχεδιαστής… έτσι κι αλλιώς είναι θέμα εμπνεύσεις… και όσοι ασχολούνται με τα “καλλιτεχνικά” γενικότερα, επηρεάζονται από τα ερεθίσματα τους…
Και στο κάτω κάτω δουλειά είναι… γιατί να σταματήσουν κάτι που πουλάει? Αυτό δεν είναι το ζητούμενο? 8)

Τώρα αν χαλιέστε τόσο πολύ -που θέλοντας και μη ενταχτήκατε [γιατί φοράτε ίδιο t-shirt με την γκόμενα στο Κολωνάκι] υπομονή μέχρι την ενηλικίωση…

Mε όλο το σεβασμό, πάντα. :wink:

Tα ειδα σημερα κι εγω τα μπλουζακια αυτα…Μαλιστα κανουν 20 Ευρω…!Δηλαδη τωρα εγιναν trendy οι Μotorhead,οι Ιron Maiden και οι Who?Γαματο!
Παντως δεν εχει ποικιλια,απο Μaiden εχει μονο ενα με τον Εddie ως Trooper και Motorhead το κλασικο Motorhead England.Αμα πουλανε θα πρεπει να βγαλουν κι αλλα
:lol: :lol:

8O 8O 8O Ελπιζω να κανεις πλακα… :smiley: :smiley: :smiley: Το θεαμα θα ειναι αποκρουστικο… ](,) (,) (,) (,)

ακομα ειστε μικροι… λογικο να αντιδρατε ετσι! κ εγω καποτε ετσι εκανα!
αλλα να θυμαστε κατι1 οτι κ το rock καποτε ηταν Trendy Κ πολυ της μοδας!
κ ολοι γυρνουσαν με καμπανες κ χρωματιστα ρουχαλακια!

8O 8O 8O Ελπιζω να κανεις πλακα… :smiley: :smiley: :smiley: Το θεαμα θα ειναι αποκρουστικο… ](,) (,) (,) (,)[/quote]

Ναι ρε πλακα κανω… :smiley:

Εχω να πω δύο πράγματα…
1.Τελικά έβγαινε και σε λαχανί?(δεν μπορώ να φανταστώ μπλούζα iron maiden σε λαχανί)
2.Εγώ προσωπικά πιστεύω ότι η rock-punk-metal επιδιώκεται να ξαναμπει στη μόδα και μάλιστα όχι από τους απόλυτα ενδιαφερόμενους αλλά από άλλα τρέντι άτομα τα οποία βαρέθηκαν το στιλ τους και αλλάζουν δρόμο…Κυκλοφορούν κοριτσάκια με μπλουζάκια που έχουν στάμπα τη γλώσσα των rolling stones(μέχρι και η βίσση την φόρεσε έλεος πια) και δερμάτινα σορτσάκια και χαίρονται…
.Ενα πράγμα μόνο με παρηγορεί…Μόδα είναι θα περάσει…

εχω προβεί κι εγώ σε παρομοιες απαγορεύσεις… δεν είναι ότι φρικάρω τόσο πολύ απλά φανταστείτε να γεμίσει ο τόπος κορίτσια με μπλούζες ραμονς, ροδακινί όλσταρ,λονγκσαμπ,χάντρες και δε συμμαζεύεται… πάντως δεν νομίζω(ή τουλάχιστον ελπίζω) να πουλήσουν πολύ…

8O 8O 8O Ελπιζω να κανεις πλακα… :smiley: :smiley: :smiley: Το θεαμα θα ειναι αποκρουστικο… ](,) (,) (,) (,)[/quote]

Ναι ρε πλακα κανω… :D[/quote]

Το καταλαβα… Γι’αυτο εβαλα και τα χαμογελακια μετα… :smiley: :smiley: :smiley:

Μπορει να ειναι καλο για την metal να γινει trendy με την εννοια οτι θα ανεβουν οι πωλησεις συγκροτηματων κλπ, παντως εμενα δε θα μο [-o< υ αρεσε να βλεπω ατομα εντελως ασχετα με το metal να ντυνονται αναλογα. Ειδικα η περιπτωση με τα allstar ελεος πια. Ποσα ακομα σχεδια και χρωματα θα βγαλουνε?Η τα μακρια μαλλια? Αν προσεξετε ολοι τωρα ειναι μακρυμαλληδες(με στεκα βεβαια, αλλα ειναι μαλλιαδες). Η το σκισιμο στα jeans… Ελπιζω αυτο το μαρτυριο να περασει συντομα… [-o< [-o< [-o< [-o<

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s[/quote]

den kserw poioi epitrepetai na ta forane pantws egw mia fora pou eixa valei ena sevgari eixa vgalei fouskales…gi’afto apo tote protimw ta superstar kai oxi ta allstar.

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s[/quote]

Δεν ξερω… Ταιριαζει περισσοτερο σε αυτο το στυλ, και απο αυτο το στυλ νομιζω γνωρισαν επιτυχια. Παντως μου τη σπαει να βλεοω allstar λαχανι και με λουλουδακια, καρδουλες κλπ. Τελος παντων, μοδα ειναι κα θα περασει, που θα παει…

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s[/quote]

Δεν ξερω… Ταιριαζει περισσοτερο σε αυτο το στυλ, και απο αυτο το στυλ νομιζω γνωρισαν επιτυχια. Παντως μου τη σπαει να βλεοω allstar λαχανι και με λουλουδακια, καρδουλες κλπ. Τελος παντων, μοδα ειναι κα θα περασει, που θα παει…[/quote]

έχω 6 ζευγάρια… το ένα από αυτά πολύχρωμο… lol… αν και δεν είμαι ο πιο κατάλληλος άνθρωπος να μιλήσει γι’ αυτά τα παπούτσια… ο kourou ξέρει καλύτερα μάλλον αφού με ανέχτηκε στο Μιλάνο με χρυσά πεδιλάκια :stuck_out_tongue:

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s[/quote]

Δεν ξερω… Ταιριαζει περισσοτερο σε αυτο το στυλ, και απο αυτο το στυλ νομιζω γνωρισαν επιτυχια. Παντως μου τη σπαει να βλεοω allstar λαχανι και με λουλουδακια, καρδουλες κλπ. Τελος παντων, μοδα ειναι κα θα περασει, που θα παει…[/quote]

ΧΑΧΑΧΑ!!! Εγω μολις πηγα πηρα κατι γαματα με νεκροκεφαλες!!! Ετσι για να σκανε οι καγκουροι!!! 8) 8) 8)

δηλαδή all star επιτρέπεται να φοράνε μόνο όσοι ακούνε metal;;;; 8O 8O 8O

μα είναι τα πιο άνετα παπούτσια που υπάρχουν :-s[/quote]

Δεν ξερω… Ταιριαζει περισσοτερο σε αυτο το στυλ, και απο αυτο το στυλ νομιζω γνωρισαν επιτυχια. Παντως μου τη σπαει να βλεοω allstar λαχανι και με λουλουδακια, καρδουλες κλπ. Τελος παντων, μοδα ειναι κα θα περασει, που θα παει…[/quote]

ΧΑΧΑΧΑ!!! Εγω μολις πηγα πηρα κατι γαματα με νεκροκεφαλες!!! Ετσι για να σκανε οι καγκουροι!!! 8) 8) 8)[/quote]

Χωρις να θελω να σε θιξω και οι νεκροκεφαλες ειναι τωρα στη μοδα… Οπως και το κλασικο μαυρο που φοραω εγω… Βεβαια ψιλοξεχωριζω καπως γιατι εμενα ειναι σκισμενα, εχω βαλει καρφια… Ελπιζω μην γινουν trendy και τα allstar με καρφια…

edw exoun ginei trendy ki’afta me to A ths anarxias panw, oi nekrokefales kai ta karfia tha kolosun??

Τι μάρκα τσάντα έχετε για το σχολείο;

Χωρίς να θέλω να σας θίξω, το όλο θέμα είναι για κλάματα. Κάθεστε και ασχολείστε με τις τρεντουλιές και τα ρούχα. Λες ( ; ) και πάτε γυμνάσιο…