Paradise Lost 16/10 Principal, 17/10 Gagarin

35?δεν ξεκινησαμε καθολου καλα!!

όχι ρε παιδιά δύσκολα θα τα δώσω…anathema που έκανε 32? τουλάχιστον τους απολαύσαμε 100 λεπτά +…


Now playing: Municipal Waste - Guilty Of Being Tight
via FoxyTunes

35 με 40??? Αυτο παραειναι too much. Οσο και να θελω να τους δω ειναι παρα πολλα τα λεφτα…

Αν και μ αρέσουν πολύ δεν έχει τύχει να τους δω. Τν τελευταία φορά έλειπα, αν και απ ότι κατάλαβα δεν έχασα και πολλά. Δεν υπάρχει περίπτωση να τους χάσω τώρα και με αυτά τα δεδομένα, εμένα τα 35 ευρώ μ φαίνονται ανεκτά… Όπως το βλέπει ο καθένας…

οσα κ να ναι τα λεφτα παιδια… στις εποχες που ζουμε κ με τη μπαντα που εχουμε να κανουμε… ασυζητητι… θα τα σκασω!

Τι ακριβώς θέλεις να πεις;

οτι ολα ακριβαινουν διαρκως.οχι κατι παραπανω…

Άρα και εσύ την βρίσκεις λίγο τσιμπημένη την τιμή. Και εγώ θα τα σκάσω γιατί θέλω πολύ να τους δω. Ελπίζω να μας ανταμείψουν και να παίξουν και λίγη ώρα παραπάνω από τα καθιερωμένα.

οχι τσιμπημενη… φαρμακι… με τα ιδια ακριβως λεφτα πριν 2 χρονια τους ειχα δει παλι αλλα ειχαν σαπορτ rotting christ…(συν αλλες 3 μπαντες- μια εκ των οποιων οι type o negative που δεν μ αρεσει καθολου αλλα τουλαχιστον εχει ενα χ ονομα)…

συν τοις αλλοις εγς 16-17/10 σκαω πανω απο 70 ευρω…

αλλα πραγματικα, να ξερεις οτι οχι μονο θα αξιζουν. ελπιζω μονο να εχουν καλο ηχο. για τα αλλα ειμαι σιγουρος.

Ξέρεις κανείς αν η προπώληση έχει αρχίσει?

Υποψιν οτι στην Αγγλια που παιζουν μαζι με τους Katatonia το εισητηριο ειναι 16 ευρω…
Οποτε τουλαχιστον μην κραξετε τους ιδιους οτι εχουν υπερογκες απαιτησεις.

Ε όχι, αυτά δεν γίνονται. Εδώ και 35? το εισιτήριο και χωρίς τους Katatonia.[-X[-X[-X

Παρότι η τιμή είναι πανάκριβη (και εξαιτίας της δεν θα πάω) δεν νομίζω ότι έχει νόημα να συγκρίνουμε με Αγγλία που είναι η χώρα τους. Ούτε εξοπλισμό θα χρειαστεί να μεταφέρουν, ούτε αεροπορικά ούτε τίποτα.

Συμφωνω και επισης εκει δεν θα κανουν 2 συναυλιες αλλα 5-6 αλλα παλι, η διαφορα τιμης ειναι τεραστια. Και ενταξει, τουλαχιστον απο πολη σε πολη κατι θα μεταφερνουν και εκει. :stuck_out_tongue: Το θεμα ειναι οτι συγκρινοντας τις τιμες των εισητηριων τους στις προηγουμενες τους αγγλικες περιοδειες με τις τωρινες τιμες, ειμαι σχεδον σιγουρος οτι δεν ανεβασαν το κασε τους τωρα. :slight_smile:

Η τιμη δεν ειναι απλως υπερβολικη ειναι γ#@$σε τα κι αφησε τα[-X[-X
κατι που πανω κατω το περιμεναμε (ξερουμε κι απ τις προηγουμενες φορες που ηρθαν οι Lost).
Απλα ειναι λαλακια διοτι ειναι απ τα λιγα ονοματα του χωρου που στην Ελλαδα εχουν πολυυ λαο και φαινεται πως η Χ η’ η Ψ΄διοργανωτρια αρχη το εκμεταλευεται στο επακρο καθε φορα.

25 ευρω θα ταν μια πιο λογικη τιμη.

*Αμα φερνανε και τους Katatonia τοτε μαλλον καλυτερα να μην γινοταν το λαιβ γιατι δεν ξερω ποσοι θα εδιναν 40+ ευρω για να δουν για 6-7 φορα Paradise Lost:-k

12η φορά για εμένα και περιμένω πως και πως το live.
Οκ πάντως καταλαβάινω ότι το κώλυμα το δικό μου δεν το έχει ο περισσότερος κόσμος και λογικό είναι να σου λέει ότι δεν θα σκάσω 35 ? και μάλιστα σε εποχές δύσκολες. Πιστεύω ότι στο θέμα του σαπόρτ έπρεπε να υπήρχε ένα σοβαρό όνομα (όπως Katatonia πχ) με την ίδια τιμή στο εισητήριο. Σαφώς πιο δίκαιο …

βασικα με katatonia ειναι μονο στο Uk

υπολοιπη ευρωπη με samael (μπλιαχ για το πως ειναι στα λαιβ)
και ghost brigade (ενδιαφερον ανερχομενο ονομα)

αμα παιζανε οι katatonia και εκτος αγγλιας
πιστευω θα γινοντουσταν κινησεις για να τους φερουν

Δυστυχως η τιμη ειναι υπερβολικοτατη.Εγω βεβαια θα παω γιατι ειναι αγαπημενη μπαντα αλλα πολυ ακριβο. Παντως ειναι θεμα οτι εδω ειναι ολα εκτος ελεγχου και πανακριβα. Γιατι εχω ακουσει στο παρελθον και θεωρια του στυλ: οι PL μονο στην ελλαδα ειναι τοσο ακριβοι γιατι εχουν κοινο και θελουν να τσεπωσουν.
Οποια μπαντα κανει λαιβ ειναι πολλες φορες ακριβοτερη απο ευρωπη και με χειροτερες συνθηκες εδω. Ακομα και αν τωρα πουμε οτι οι PL κανουν την συναυλια πριν ουσιαστικα αρχισουν την τουρνε κανονικοτατα η οποια αρχιζει πιο μετα με συνεχεις συναυλιες δηλαδη , και παλι η τιμη ειναι πολυ τσιμπημενη. Και στο κατω κατω και παλι η εταιρεια φταιει. Θα μπορουσε να ειχε κινηθει καλυτερα και νωριτερα για να τους κλεισει σε καλυτερη θεση οχι να κανει διακοπες λογω αυγουστου. Επισης το 2007 θυμαμαι kreator celtic frost suicidal angels που οι μπαντες ειχαν ερθει και τοτε περιπου ενα μηνα μετα απο την ληξη της κανονικης τουρνε η τιμη ηταν 32?. Εκτος αν πουμε οτι για τωρα φταιει και η κριση…

Η πουστιά είναι ότι ουσιαστικά εδώ Θεσσαλονίκη είναι η 1η της περιοδείας, παίζουν σε ένα φεστιβάλ μέσα στον μήνα, οπότε θα παίξουν τα κλασικά κια γνωστά.
Καλά όχι ότι ότι θα αλλάξουν το σετλιστ για την υπόλοιπη περιοδεία αλλά δεν ξέρεις.
Μας χρωστάνε και μια συναυλία οπότε ιιιιιιιιίσως κάνουν κάτι παραπάνω.
Αλλά η τιμή είναι ελεεινή, μολονότι την συναυλία την περίμενα πως και πως, πάρτε τα @@ μας μαλάκες διοργανωτές.

Σαπόρτ οι Poem στο Γκαγκάριν ε. Οπότε θα απαλύνει σε κάποιους το θέμα της τιμής.