Paradise Lost - 22/12/18 - Αθήνα, Piraeus Academy

Ημουν σιγουρος οτι υπηρχε thread αλλα και παλι επεσα εξω. Πραγματικα δεν καταλαβαινω γιατι δεν φτιαχνουμε thread για τις συναυλιες για να ενημερωνονται ολοι εγκαιρως γιατι στα thread " Φημες για συναυλιες" και “Διάφορες συναυλίες χωρίς topic” χανεσαι…

Οπως και να εχει αυριο θα δουμε για μια ακομα φορα μια απο τις πολυαγαπημενες μπαντες του ελληνικου κοινου τους Paradise Lost στο Piraeus Academy και προσωπικα αυτη την συναυλια την ειχα απο καιρο στο μυαλο μου σαν την ιδανικη εναρξη των γιορτων… Μακαρι να εχει κεφια ο Nick Holmes και θα τα περασουμε τελεια. Τα setlist που παιζουν μεσα στην χρονια ειναι πολυ δυνατα.

3 Likes

Ναι οντως, ειναι πολυ περιεργο και εγω αναρρωτιεμαι κατα διαστηματα. Εδω ανοιγουν Thread για συναυλια των vodka juniors και οχι για Lost… Τι να πεις…
Αγαπημενο μου γκρουπ (αρρωστακι θα μ’ελεγα…) , τους εχω δει 6-7 φορές, στις μισες ηταν ψιλομέτριοι, αλλωστε ξερουμε οτι το live (ειδικα την περιοδο 2000-2010 και κατι…) δεν ηταν το φόρτε τους…

Θα πηγαινα ομως αν ερχοντουσαν στο Σαλονικα, ξενερωσα που παιζουν μονο εκει χάμου…

Στα live εχουν τα θεματακια τους ενιοτε, αλλα ειναι τεραστια μπαντα και οταν ο Νικολακης εχει κεφια ειναι φανταστικοι και live… Με τετοια δισκογραφια εχουν παρα πολλες επιλογες για τα setlist και πραγματικα ειναι απο τις μπαντες που εχουν τοση ποικιλια στην δισκογραφια τους που δεν τους βαριεσαι ποτε. Προσωπικα τους λατρευω παθολογικα αλλα και αντικειμενικα θεωρω οτι αν καποιος φιλος της heavy metal μουσικης γενικοτερα ασχοληθει με την δισκογραφια τους χωρις παρωπιδες σιγουρα θα βρει πραγματα να του αρεσουν.

Ξερει κανεις προγραμμα, ωρες εμφανισης κτλ για αυριο?

2 Likes

7:00 μ.μ.

Doors open

8:50 μ.μ. - 9:30 μ.μ.

Sorrows Path on stage

10:00 μ.μ.

Paradise Lost on stage

3 Likes

Σιγουρο ειναι αυτο? Γιατι πολυ μεγαλο κενο μου φαινεται 19:00 με 20:50…

Στο event στο φβ ετσι το χει

OK σε ευχαριστω πολυ… Εχω μεγαλα κεφια σημερα, αρχη γιορτων με Paradise Lost αυριο, εκατσε σε ωραια χρονικη περιοδο η συναυλια, κριμα μονο που θα χασω τους Gerry McAvoy’s Band Of Friends που ειναι και αυτοι αυριο, οπως και οι Dead Congregation, ολα μαζι παλι.

1 Like

Έχω πάρει και γω εισιτήριο. Μεγάλη αγάπη οι Lost αλλά τόσα χρόνια είτε δεν έκατσε είτε έκανα εσκεμμένο “εμπάργκο” λόγω των κριτικών και των ανταποκρίσεων για τα live τους.
Πρώτη φορά λοιπόν Lost και ελπίζω και ένα καλό setlist. Αν δεν κάνω λάθος είναι κάτι σαν best of η περιοδεία ή όχι?

1 Like

Μέχρι τελευταία στιγμή θα ελπίζω σε No Celebration στο κλίμα των ημερων. (με την ελπίδα θα μείνω)

Έριξα ένα βλεφαρο στο πρόσφατο σετ από Τελ Αβιβ και πλησιάζει κάπως σε best of, με αναμενόμενα άπειρες ελλείψεις γιατί είναι Λοστ και σιγά μη μας κάνουν τη χάρη να παίξουν πάνω από ενενηντάλεπτο.

Σπόιλερ αλέρτ

Μεγάλο ναι για Requiem και Shadowkings, αλλά ούτε ένα από Gothic μωρε.

1 Like

θα τιμήσω κι εγώ το λαηβ. Αν και αρχικά δεν προβλεπόταν. Ωραία θα είναι

Εκει θα ειμαστε οπως παντα :sunglasses:

Σε βαριουνται αυτοι ομως :stuck_out_tongue:!

Ειναι και ημιαργια η Δευτερα στο δημοσιο!

2 Likes

16 τραγουδια παιζουν.

x χαχα χα ακριβως αυτο φιλε, μαζι σου κ γω ο φανμποης :grin:

Εγώ φέτος δεν θα τους δω, πιστεύω πως η τιμή είναι τσιμπημενη, ακριβή βασικά. Περιμένω ανταποκρίσεις όμως…

εγώ πάλι εκεί θα είμαι. Ελπίζω σε καινούργια τραγούδια και καμιά έκπληξη …

Ωραια συναυλιουλα για Christmas period! Θα ειμαστε εκει. Και Sorrows path πιο πριν, μια χαρα θα περασουμε!!

Τι χάλι αυτό με τις support μπάντες που δεν ακούγονται.

Ειναι σιγουρο οτι βγαινουν στις 22:00 οι PL; Καπου διαβασα για after party στις 23:00. Βγαινουν οι ωρες;

1 Like

Δεν νομίζω ότι υπάρχει θέμα ποιος πάει σε οποιδήποτε bar στις 11 μμ ;
merchandise λέτε να έχει κατι της προκοπής ?