PARADISE LOST - Αθήνα 5 / 12 / 2020

Έφαγες κροκόδειλους και φίδια και μας λες ότι φοβήθηκες τον κόβιντ, αυτός είσαι δυστυχώς… :stuck_out_tongue:

6 Likes

Σε ενα οχι τοσο μακρινο εναλλακτικο συμπαν ο Παργαλατσος ειναι αυτος που ξεκινησε το κοβηντακι, τρωγοντας νυχτεριδα στην Κουαλα Λουμπουρ σε ενα απο τα ταξιδια του

6 Likes

Ωραία ήταν χθες. Και πάντα θα πετυχαίνω γνωστό κόσμο σε καθε συναυλία :wink:
Το setlist ενδιαφερον, και τα νεα κομματια εδεσαν καλα με τα παλια. Πολυ ευχαριστη έκπληξη το Ghosts.
Απεφυγα το στριμωγμα κατω και προτίμησα εξωστη καγκελο. Ο ήχος ηταν αρκετά καλος. Αλλααα…ηταν τοπιο στην ομιχλη. Σχεδον δεν μπορουσαμε να διακρίνουμε κανεναν τους.

Θεουλης ο Greg που στο τελος παρεμεινε στη σκηνη και μπηκε στο κοινο να βγάλουν μαζι φωτο.

5 Likes

Αυτό με τον καπνό μεγάλη αλήθεια.

Όχι και πρώτη συναυλία μετά τα lockdown οι Paradise Lost ρε σύ!

Πού ήσουνα τα Χριστούγεννα όταν γεμίζαμε το Temple ? Χεχε :stuck_out_tongue:

Να σου πω μπέσα; Φοβόμουν! Και Lost που πήγα, μπήκα με μάσκα και απλώς την πέταξα μόλις διαπίστωσα ότι δεν μπορώ να παρακολουθήσω live με μάσκα. Είπα δεν γ…ται. Αν κολλήσω κόλλησα. Όταν η συναυλία αναβλήθηκε από Δεκέμβρη σε Απρίλη στην αρχή ξενέρωσα, αλλά μετά σκέφτηκα καλύτερα μιας και όσο πιο αργά τόσο καλύτερα.

3 Likes

Οι οπαδοί Manowar δεν έχουν να φοβούνται τέτοιες φλωριές.

4 Likes

Other bands dettol, manowar kill

Εγώ που είμαι και λίγο χεστης, μάλλον θα κάνω το συναυλιακό post- March 2020 ντεμπούτο μου με maiden και μετά sabaton-guardian και μετά slipknot-sepultura τον Ιούλιο (και όλα αυτά σε 8 μέρες, γκαβλα) εκτός αν ο Βλαδίμηρος πατήσει το κουμπί

2 Likes

Οι οπαδοί των Manowar, εγώ τι σχέση έχω?? :sunglasses:

2 Likes

Δύσκολα κόλλας κοβηντακι αν είστε 5-10 γραφικοί σε μια αρένα

Judas Priest όχι; :thinking:

1 Like

Να σου πω την αλήθεια έχω δει 3 φορές priest και μια halford σαν solo, αυτή τη φορά μάλλον δεν θα πάω είναι και την προηγουμένη μέρα από τους maiden, και αρκετά τα live φετος. Εκτός αν το κλεισω παρορμητικα τελευταία στιγμή.

1 Like

Και την τελευταια φορα ετσι ακριβως ηταν, δεν ειναι δικαιολογια αυτο!

1 Like

Παντελή δεν το θέτω από θέμα κούρασης (με ένα χαλαρό Σαββατο πρωί/μεσημέρι πριν τους maiden θα έβγαινε άνετα) όσο από θέμα πως δεν θέλω να αφήσω σύζυγο και μικρό τόσα πολλά μαζεμένα βραδιά μόνους και να γυρνάω μεσάνυχτα (16/7 maiden, 21/7 sabaton-guardian 23/7 slipknot sepultura- πολλά μαζεμένα- τα δύο τελευταία τα έχω κλείσει από προπερσι)

4 Likes

Ναι ρε, εννοείται ότι είναι έτσι, εδώ και χωρίς οικογενειακές υποχρεώσεις το σκέφτεται κάποιος. Btw, νομίζω ότι μπορείς να αλλάξεις κάποιο εισιτήριο του Release και να βγάλεις για άλλη μέρα. Δηλαδή, αν τελικά δε θες να πας Sabaton, μπορείς ΝΟΜΙΖΩ να το αλλάξεις σε Priest. Τσέκαρέ το αν θες.

2 Likes

Εγώ θα πάω μόνο και μόνο επειδή είχα πάρει 4ημερο το 2020

Σε διαφορετική περίπτωση θα το έκαιγα αυτό το λαηβ

Το sabaton το είχα κλείσει κυρίως λόγω testament (αρχικά ήταν sabaton/testament/amon amarth) τελικά άλλαξε σε sabaton/guardian που δεν το χάνω με τίποτα (λόγω μεγάλης αδυναμίας μου στους Γερμανούς βαρδους!!!)

Ούτε το slipknot/sepultura θα ήθελα να το χάσω, slipknot έχω δει μια φορά μόνο, τους Βραζιλιάνους (έστω και με τη σύνθεση που έχουν πλέον) καμία ! Σορυ Ρομπ, σε λατρεύουμε ούτως ή άλλως

2 Likes