PARADISE LOST - Αθήνα 5 / 12 / 2020

Δεν με χαλάει ότι θα πάω μόνος (δεν είναι η 1η, δεν θα είναι η τελευταία) όσο ο λόγος!!! Για να δούνε μπάλα ρε μ@λ@κα μου, έπεσε λέει το ντέρμπι την ίδια μέρα :face_with_symbols_over_mouth:. Σάλτα και πνιγείτε εσείς και η μπάλα σας και τα τριφύλλια σας και ο Ολυμπιακός σας. Δύο χρόνια plus έχουμε να δούμε live ρε κωθωνια!
Τεσπά… με μπλούζα Draconian & κόκκινα all star, όποιος γουστάρει χαιρετάει. Καλά να περάσουμε.

8 Likes

Μιλα, εκει θα ειμαστε :stuck_out_tongue:

1 Like

Μη μου πεις ότι βρήκες 29αρι;;;; :yum:

2 Likes

Σίγουρα θα δεις 3 μαντράχαλους μαζί, εγώ θα είμαι με λευκή The Longest Winter μπλούζα, εκτός αν έχει γίνει καφέ μέχρι να φτάσω :stuck_out_tongue:

1 Like

Καλά να περάσετε παίδες

Η αλήθεια είναι ότι το χρώμα που της αξίζει είναι το χρώμα του σκατου

3 Likes

Είναι δώρο ρε ακαρδε και μάλιστα από εκλεκτό μέλος του forum…λίγη ντροπή δηλαδή

4 Likes

Χαχαχαχ ας διάλεγε άλλο δίσκο να στην κάνει δώρο! :smiling_imp:

Επιτέλους είδαμε Paradise Lost με σχετικά καλό ήχο (πλην μερικών εξαιρέσεων σε κομμάτια)!

5 Likes

ήταν πολύ καλοί.
Κορυφές για μένα : forsaken, no hope, eternal, as i die, so much, last time, ghost, darkest thoughts

7 Likes

Και επιτέλους επέστρεψε το So Much Is Lost σε setlist :grin:

3 Likes

Το διάβασα στην αναμονή για Lost μετά το support… έκλαψα, πέθανα :joy:

2 Likes

Στεναχωρήθηκα που το έχασα

Χαίρομαι που ήταν καλοί και περάσατε καλά . Γιατί από τις 4 φορές που τους έχω δει , τις 2 ήταν καλοί ( για μένα ) :stuck_out_tongue:

Ηταν πολύ καλοί απόψε. Ναι, και ο Νικολάκης!!!
Ήχος καλός ακόμη και μπροστά, Aaron συνεχές κοπανημα (σταθερή αξία ο άτιμος), Waltteri παιχτουρα. Φοβερό groovy παίξιμο, σωστά drum fills, μακάρι να στεριώσει στην μπάντα.

6 Likes

Ιδανικό κλείσιμο μιας ωραίας βραδιάς.

22 Likes

νομίζω πως καθε φορα εξαρταται απο τους ιδιους αλλα οσο και να κανουν αγγαρεια ειναι παντα αυτα τα παλια κομματια που μας κανουν να τα ξεχναμε ολα

και ενα βιντεακι:
https://www.youtube.com/watch?v=ZxgxUSR6JWU

4 Likes

Μου είχαν λείψει τόσο πολύ! Νομίζω από τις καλύτερες φορές που τους έχω δει, πολύ καλός ήχος και πολύ ωραία διάθεση, τα καινούρια κομμάτια δούλεψαν μια χαρά, ειδικά το Ghosts. Τώρα για σετλιστ, με τέτοια δισκογραφία κανένας δεν θα μείνει ποτέ 100% ικανοποιημένος αλλά μια χαρά μου φάνηκε.
Πάντα τέτοια!

11 Likes

Όταν βγαίνεις με Embers Fire και ηχάρα από την αρχή, το παιχνίδι το χεις πάρει εύκολα.

Ήθελε και κατιτίς από Symbol κι ομότιτλο, αλλά ας είναι. Την επόμενη.

9 Likes

Ζηλεύω πολύ, εγώ απείχα απο φόβου του κοβιντ λόγω του μικρού (6 μηνών) αλλιώς σίγουρα θα είχα έρθει στη γκρουπαρα. Πρέπει να είναι φοβερή φάση συναυλία μετά από τόσο καιρο, περίμενω να αρχίσουν αυτές που γίνονται σε ανοιχτούς χώρους για να ξαναρχίσω το αγαπημένο μας άθλημα!

Με δεδομένο πως ότι και να παίξουν σίγουρα κάποιες προσωπικές αδυναμίες όλων μας θα μείνουν απέξω,πολυ ωραίο σετλιστ.

2 Likes

Για τα δεδομένα τους ήταν αρκετά κεφάτοι. Προσωπικά πήγα περισσότερο για τη “φάση” του να πηγαίνεις σε metal συναυλία μετά από χρόνια… Τους έχω δει αρκετές φορές και δε γινόταν να εντυπωσιαστώ, αλλά αντικειμενικά έπαιξαν με πολύ καλό ήχο και αξιοπρεπέστατα. Το setlist μετά από 15 δίσκους δύσκολα χωράει τα πάντα μέσα σε μιάμιση ώρα. Ωραίοι ήταν, καιρός να επανέλθουμε και στην κανονικότητα…!

2 Likes