Paradise Lost live in December

απο το official site

8 Dec 2007 Principal Club, Thessalonica
9 Dec 2007 Gagarin, Athens

αχ ρε holmes, παλι θα μας παρεις τα λεφτακιας μας!!! :stuck_out_tongue: :stuck_out_tongue:

επιτελους τωρα σε κλειστο χωρο να απολαυσουμε το in requiem και να απαιτησουμε ολοι μαζι κανα PAINLESS! :stuck_out_tongue:
χαχαχα!χλωμο το ξερω,αλλα κανα sweetness για δευτερη φορα δεν πιστευω να χαλασει κανεναν!!!

PARADISE LOST ρεεεεεεεεεεεεεεεεεε

edit : ulver αγκαλια μαζι κατω να κανουμε pit σε κανα Pity The Sadness!!!

Δε θα τους βαρεθούμε ποτε ρεεεε!!! Θα κοιτάξω πάλι να είμαι εκεί! Ελπίζω αυτή τη φορά να μας αποζημιώσουν με αρκετά τραγούδια που δεν έχουμε ακούσει ως τώρα! (και είναι τόσο πολλά τα διαμάντια τους, που αφήνουν απέξω) :smiley:

ετσι ετσι

paradise lost μια ζωη!!!
(σαν ποδοσφαιρικο συνθημα ακουγεται αυτο :lol: :lol: :lol: )

Ρε είμαι μέσα λέμε! Πιο μέσα δε γίνεται! Και τους έχασα το καλοκαίρι γαμώτο. :smiley: :smiley:

Κάποιος το είχε γράψει πριν δύο βδομάδες το συγκεκριμένο νέο…
Credits to Cozy please! 8)

http://www.rocking.gr/modules/forum/showpost.php?p=219557&postcount=54

Credits ρε Κόζυ! Το θυμόμασταν, πως δε το θυμόμασταν! :smiley:

Χαχαχαχα! Και έλεγα ποιοι έχουν καιρό να παίξουν Ελλάδα. Άντε και Anathema τώρα που έχουν έρθει μόνο 638 φορές εδώ.:stuck_out_tongue: :lol:

επεσε εξω ενα μηνα!!! χαχαχα :lol: :lol: :lol: :stuck_out_tongue:

ετσι πρεπει!οι μεγαλες μπαντες πρεπει να ρχονται συνεχεια,για να ακουει ο κοσμος καλη μουσικη!!!

:lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2: :lol2:

Και τώρα χάρηκες ε;

τς τς τς
ασχημο πραγμα να χεις κομπλεξ…κατωτεροτητας κιολας…

Χεχε… οκ, ότι πεις.

ωωω τι νεα ειναι αυτα? 8) 8) εννοειται οτι θα ειναι μια μεγαλη γιορτη και θα περασουμε τελεια! γιεα!

νιχιλιστ μην εκτιθεσαι πουλακιμ. Αστο καλυτερα για την ιστορια να κρινει αν οι Λοστ ειναι μεγαλη μπαντα για το μεταλ ή οχι. (το έχει ήδη κρινει δλδ, αλλα γουατεβα)

Μην ανησυχείς πουλακιμ για μένα, άσε να λέω ότι θέλω. Εγώ έχω το κόμπλεξ, όχι αυτοί που αρπάζονται επειδή τους “θίξαμε” την αγαπημένη μπάντα.

δεν ειδα κανεναν να αρπαζεται!!
αντιθετως ειδα εναν να σπαμαρει!! :-k

μα δεν ειναι θεμα αν εθιξες την αγαπημενη μου μπαντα. Καποια πραγματα ειναι αντικειμενικα αποδεκτα. Όπως το αν μια μπαντα ειναι μεγαλη ή οχι. Και για μια μη αγαπημενη μου μπαντα, πχ Judas Priest να το ελεγες αυτο, παλι το ιδιο θα σου ελεγα. Αλλο το να μην σαρεσουνε οι Λοστ και αλλο να τους μειωνεις ως γκρουπ. Μπορεις να το καταλαβεις αυτο? Μπα ε?

Είσαι αστείος. Δείξε μου που μείωσα τους Lost σαν γκρουπ να ανακαλέσω.

Καταρχην άσε τους προσωπικούς μειωτικούς χαρακτηρισμούς στην άκρη. Εντάξει?

Κατα δεύτερον, η ειρωνια ως τρόπος εκφρασης έχει πάντα σκοπό να μειώσει και τον άλλον και αυτά που λέει. Στην προκειμένη δλδ την απο τον Σιγκναλ εκφρασμένη αλλα αντικειμενικά αποδεκτή άποψη ότι οι Λοστ, ναι, ανήκουν στις μεγάλες μπάντες κτλ.

Αντικειμενικά αποδεκτή άποψη δεν υπάρχει πουθενά. Αν οι Λοστ είναι μεγάλη μπάντα, τότε οι Μετάλικα (και οι Μετάλικα δεν μ’ αρέσουν αλλά είναι πολύ μεγάλη μπάντα) ξέρω γω τι είναι? Εγώ δεν ξέρω καμία άλλη “μεγάλη” μπάντα να παίζει κάθε 4-5 μήνες στην Ελλάδα και εκεί εστίαζε και το γέλιο. Όχι στην αξία των Λοστ (που δεν αμφισβητώ). Αλλά είπαμε… ο φανμποισμός φανμποισμός.
Σπαμ τέλος, συμπληρωματικές δηλώσεις δεν έχει, συνεχίστε στα του λαιβ.