PARADISE LOST @ Stage Volume 1 , 13/9/2014 - Principal Club Theater 14/9/2014

Θα τιμήσω κι εγώ την μπαντάρα γιατί λόγο ηλικίας και κάποιων υποχρεώσεων τους έχω δει μόνο στο rockwave το '12 που ήταν απαράδεκτοι για τους χ,ψ λόγους, οπότε δεν χάνεται η ευκαιρία να τους δω σε κλειστό χώρο. Έχουν και “παρακαταθήκη” το tragic idol ως πιο πρόσφατο άλμπουμ που ήταν σπουδαίο για τα δεδομένα…

Ειναι ελαχιστες οι μπαντες που θα μαζευαν 3 χιλιαρικα σε κλειστο στην Αθηνα ρε. Γενικα εχεις τις μπαντες του χιλιαρικου και μετα πας στις μπαντες που παιζουν σε ανοικτα με 5-6 και πανω, αυτο το νουμερο ειναι πολυ περιεργο niche για Ελλαδα για να κανεις τετοιους χωρους.

μωρε να σου πω κατι.

Ερχεται το Χ συγκροτημα και υπαρχουν 2 επιλογες για το που θα γινει. Gagarin ας πουμε με χωρητικοτητα 1500 ατομα και ενας αλλος χωρος χωρητικοτητας 3500 ατομων. Ο οπαδος του συγκροτηματος θεωρω οτι αν του δωσουν την επιλογη να διαλεξει, θα πει τον μεγαλο χωρο γιατι σιγουρα θα ειναι πιο ανετα. ΕΠισης πολλοι ειναι αυτοι που δεν πηγαινουν σε τετοιες συναυλιες σε τετοιους χωρους γιατι σκεφτονται οτι δεν θα βλεπουν,δεν θα μπορουν να ανασανουν,δεν θα μπορουν να κουνηθουν. Οποτε και 500 ατομα παραπανω να παρει αυτος ο χωρος, νομιζω οτι συμφερει ολους.

π.χ. περσυ Rotting Christ στο επετειακο που εγινε στο Gagarin και λογω sold out βαλανε και 2η μερα. Δεν θα ηταν καλυτερα να τους βαζανε σε μεγαλυτερο χωρο και να γινει σεισμος?

Αποψη μου!

παντως εγω που τους ειδα στο Hellfest δεν αξιζαν. και χαλια playlist για φεστιβαλ αλλα και η φωνη του holmes ηταν κακη. τα μισα τα εβγαλε με δυσκολια.

Τελικά τι ισχύει για το Stage Volume 1 όσον αφορά την ακουστική? Γιατί κανα-δυο φορουμίτες είχαν γράψει ότι έχει καλύτερη ακουστική απ’ το Fuzz και επιτέλους απαλλαχτήκαμε μια και καλή απ’ αυτό. Τώρα εσύ λες δεν έχεις ακούσει και τα καλύτερα, τι να πω.

Θα ειμαι εκει να ξαναδω μια απο τις αγαπημενες μου μπαντες που αργησα να εκτιμησω και να αγαπησω και μετανιωνω που στην αγνοια μου δεν τους εχω δει πολλες φορες. Κομπλε η τιμη και ο χωρος, θα κολλανε και με το ολο concept του Σεπτεμβριου, “τα κεφαλια μεσα τωρα, τερμα οι διακοπες”, φθινοπωρο και ετσι…

Ειχα απορια και μου την ελυσε η αφισα. Θα μας ερθουν στα πλαισια του Tragic Illusion tour λοιπον της επετειακης περιοδειας για τα 25 χρονια της μπαντας. Αρα να αναμενουμε το παρακατω setlist

[SPOILER]

1 Mortals Watch the Day
2 So Much Is Lost
3 Remembrance
4 Gothic
5 Enchantment
6 Faith Divides Us - Death Unites Us
7 Tragic Idol
8 Never for the Damned
9 Isolate
10 Say Just Words
11 Rotting Misery

Encore:
12 One Second
13 True Belief
14 Over the Madness
15 Erased

Καλο αλλα καποια κομματια μου λειπουν κολασμενα…
[/SPOILER]

Παλι θα κουραστουνε!

Τοσο παιζουν εδω και 20 χρονια, δεν θα παιξουν παραπανω ποτε, τι να κανουμε, καθε φορα τα ιδια θα λεμε?

Τρομερο το σετ

REMEMBERANCE ΡΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕΕ

Μια χαρά σετλιστ!!! Δεν χωράει γκρίνια γι αυτό το live τους έχουμε δει 100 φορές,όλοι λίγο πολύ ξέρουμε τι,πως και πόσο παίζουν, όποιος νομίζει ότι δεν θα περάσει καλά δεν ερχεται, είναι απλό. Κι εγώ θα ήθελα να παίξουν 2 ώρες αλλά δεν το κάνανε στις καλές μέρες θα το κάνουν τώρα; 8)

Λογική τιμή οπότε για άλλη μια φορά θα τιμήσουμε την αγαπημένη μας μπάντα.

Οι συζητήσεις περί των ζωντανών εμφανίσεών τους ανά τα χρόνια θα είναι μια ζωή καημός για όλους τους οπαδούς. Αν, αν, αν, αν…

Ρε ας ερθουν με αυτο το σετ οντως και ας παιξουν και μια ωρα :smiley:

και ενα τεταρτο να παιξουν, εκει θα ειστε

Και 5 λεπτα μην σου πω!

κατι τετοιοι σαν εσας χαλανε την πιατσα και απο τις κοντα 2 ωρες που παιζανε τα συγκροτηματα τωρα παιζουνε με το ζορι 1 και ενα τεταρτο

Πάντα 1.15 - 1.30 παίζανε οι Paradise Lost, δηλαδή εδώ και 22 χρόνια που έρχονται Ελλάδα

Μαλακία? Μαλακία, αλλά έτσι είναι

Γενικά δεν νομίζω ότι επηρεάζεται το ένα συγκρότημα από το πόσο παίζει το άλλο, χωρίς να τα ξέρω και από μέσα βέβαια - ούτε νομίζω ότι είναι θέμα της μπάντας - οι εταιρείες management μάλλον θα έχουν τον τελευταίο λόγο

Δημόσιοι υπάλληλοι οι μουσικοί, δημόσιοι υπάλληλοι και οι οπαδοί.

Τους κόψαν και τα δώρα και τα επιδόματα, άντε τώρα να παίξουν παραπάνω!

pantelis79 καλή τύχη στον ιδιωτικό τομέα φίλε

όλα καλά θα πάνε