Αγαπημένος Paradise Lost δίσκος

(A)ψηφίστε

Μεταξύ Gothic και Draconian Times, επιλέγω το δεύτερο.

Μεταξυ Icon και Draconian Times, ψηφιζω Icon.

Λατρευω τα παντα πλην Host… Θεωρω τα Dragonian times και One second τα πιο αντιπροσωπευτικα των δυο τασεων της μουσικης τους. Το πρωτο οντως ειναι το καλυτερο και ηχητικα και συνθετικα, ωστοσο μοιαζει πολυ με METALLICA… Το δευτερο ειναι μοναδικο και κατα την οπροσωπικη μου αποψη δεν μοιαζει με τιποτα η αν θελετε με παρα πολλα… Οποτε ψηφιζω Lydia…

μια απ’ τα ιδια…

Δεν ψήφισα γιατί δεν τα έχω ακούσει όλα. Έχω ακούσει μέχρι το Icon. Ε αν είναι από τα πρώτα 4, ψηφίζω Icon.

Πάντως, ΛΕΙΠΕΙ ΤΟ LOST PARADISE, ΤΟ ΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΤΟΥΣ!!! :? Που είναι και φοβερό κιόλας :wink:

ΥΓ: Nick Holmes rulez! Γουστάρω τους στίχους του και γενικά τον ίδιο 8)

Draconian Times με διαφορά… το πιο “ώριμο” και συμπαγές απ’όλα! :wink:

Nah, δε θεωρώ το Lost Paradise κατιτίς σπουδαίο

Κοίτα, είναι πολύ καλό για πρώτο. Αρκετά “ωμό”, αλλά αυτό μπορεί ν’αρέσει και περισσότερο σε μερικούς. Για μένα βέβαια, μετά το Draconian, είναι τα Icon και Gothic.

Ντεμπούτο Lost Paradise rulezzzz!!! 8) Πολύ κάφρικο album με στίχους που rulάρουν και γενικά επικρατεί μία ατμόσφαιρα σε όλο το album :twisted: . Αν και προτιμώ τα άλλα albums :slight_smile:

Ε, άρα μη χαλιέσαι και ψήφισε τα άλλα

Draconian Times Και Shades Of God δισκάρες

Οπως εγραψα και παραπανω οι LOST ειναι ενα απο τα 3 αγαπημενα μου “συγχρονα” συγκροτηματα… Ενα απο τα ατου τους ειναι οτι δεν επαναλαμβανονται… Unholy εμενα κατα ενα παραδοξο τροπο (σε σχεση με τα ακουσματα μου) τα 2 πρωτα τους CD μ’ αρεσουν παρα πολυ… H αισθητικη του HOST με χαλαει, οπως με χαλανε οι DEPECHE MODE… Αντιθετα το BELIEVE IN NOTHING που πολλοι το βριζουν τελευταια, για μενα ειναι υπεροχο, χωρις να φτανει βεβαια στα επιπεδα των GOTHIC, SHADES OF GOD, ICON, DRAGONIAN TIMES και ONE SECOND, τα οποια συγχωρεστε μου την υβρη, αλλα τα θεωρω (αισθητικα και συναισθηματικα) ανωτερα απο METALLICA…

Τέλη είσαι αδερφός μου.-

Δεν ψηφίζω , θεωρώ από εποχή Icon και μετά , οτιδήποτε εχουν κυκλοφορήσει , οτι γαμεί και δέρνει .

Θα ψηφίσω όταν ακούσω όλα τα albums τους γιατί τώρα μέχρι το Icon έχω ακούσει και η ψήφος μου θέλω να είναι αντικειμενική :stuck_out_tongue:

Τρομεροί οι Paradise Lost, αλλά… Ανώτεροι από τους Metallica; 8O :? Στο τέλος θα τρίβω τα μάτια μου να δω αν διάβασα καλά 8)

Δε νομίζω ότι οι Paradise Lost είναι ανώτεροι από τους Metallica. :roll: Πάντως αυτό που ξέρω είναι ότι ο Nick Holmes στο Icon έχει ολόιδια τη φωνή του James Hetfield :x :stuck_out_tongue: 8)

john_vla, ­exeis ton holmes gia avatar k exeis akousei mono ena disko…?

Όχι, εννοώ ότι έχω ακούσει ΜΕΧΡΙ το Icon. Έχω ακούσει τα Lost Paradise, Gothic, Shades Of God και Icon. Αυτά που δεν έχω ακούσει είναι Draconian Times, One Second, Host, Believe In Nothing, Symbol Of Life. Αν και έχω ακούσει διάσπαρτα κομμάτια από τα επόμενα albums που είναι ΤΡΟΜΕΡΑ πχ. Forever Failure, One Second, Say Just Words, Erased…

ΩΧ ΑΜΑΝ!! Οι Paradise Lost ξεκίνησαν έκαναν το ντεμπούτο τους 7 χρόνια μετά από αυτό των Metallica αλλά έχουν βγάλει περισσότερα albums απ’αυτούς 8O :stuck_out_tongue:

gia mena, den ti8etai 8ema sygkrishs metaksu metallica kai lost, alla auto einai allo 8ema…
proswpika, h “ka8arh” tous epoxh einai kaluterh apo thn “brutal” imho, ara kala 8a kaneis na pareis kai tous epomenous diskous, me th seira pou kukloforhsan bebaiws bebaiws…

Πράγματι, το Icon και όσα έχω ακούσει από τα επόμενα μ’αρέσουν περισσότερο από τα πρώτα 3 albums τους. Δυστυχώς το να τα αγοράσω είναι λίγο δύσκολο καθώς στα δισκοπωλεία της γειτονιάς μου έχει ΜΟΝΟ το Symbol Of Life, ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑΝ ΠΙΑ!! :evil: Θα τα κατεβάσω και θα τα ακούσω και το καινούργιο που θα βγάλουν θα το αγοράσω, σίγουρα θα το φέρουν, δε μπορεί, όλες τις νέες κυκλοφορίες τις φέρνουν. Ε, και το Symbol Of Life θα αγοράσω αν μ’αρέσει (που μάλλον θα μ’αρέσει αν κρίνω από το Erased 8) )