Αγαπημένος Paradise Lost δίσκος

to erased einai metria stigmh mprosta se alla kommatia tou diskou… keep that in mind

8O :x Ωραία τότε!

BTW χτες άκουσα Kill 'Em All και σήμερα Ride The Lightning, …And Justice For All και Metallica (Black Album). ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ΤΑ ΑΚΟΥΣΑ! :smiley: Μόνο το Load μου μένει τώρα :wink:

wraia, katalabes twra ton logo pou oi lost einai kaluteroi? :stuck_out_tongue:

Μπα, το αντιθετο θα καταλαβε τωρα… :lol:

Ευτυχως που ειμαστε μειοψηφια Γιαννη…

nah… as len oti 8eloune :stuck_out_tongue:

Αυτό που κατάλαβα είναι ότι οι Metallica πειραματίζονται και αλλάζουν τον ήχο τους όπως και οι Paradise Lost. Γιατί ανώτεροι οι Lost όμως; :?

Πράγματι, το Icon και όσα έχω ακούσει από τα επόμενα μ’αρέσουν περισσότερο από τα πρώτα 3 albums τους. Δυστυχώς το να τα αγοράσω είναι λίγο δύσκολο καθώς στα δισκοπωλεία της γειτονιάς μου έχει ΜΟΝΟ το Symbol Of Life, ΔΗΛΑΔΗ ΑΜΑΝ ΠΙΑ!! :evil: Θα τα κατεβάσω και θα τα ακούσω και το καινούργιο που θα βγάλουν θα το αγοράσω, σίγουρα θα το φέρουν, δε μπορεί, όλες τις νέες κυκλοφορίες τις φέρνουν. Ε, και το Symbol Of Life θα αγοράσω αν μ’αρέσει (που μάλλον θα μ’αρέσει αν κρίνω από το Erased 8) )[/quote]

Metropolis και Patsis τα έχουν πλέον όλα…

Miam! Pes mou kai oti ola einai stis prosfores!

Μάλλον θα σε απογοητεύσω

Gothic φυσικά αν και τα believe in nothing / symbol of life είναι δισκάρες…
για Paradise Lost μιλάμε , δε μιλάμε για BuRzUm… :lol: μακρυά από βλάκ μέταλ

:frowning:

Νομίζω οτι οι Paradise Lost βρήκαν τον ήχο τους στο Icon και είναι και ο πιό ώριμος δίσκος που έχουν βγάλει. Γούστα και απόψεις… :roll:

Metaksy Gothic kai draconian times vriskomoun alla pshfisa gothic.twra gia to xeirotero nomizw pws tha to edina sto believe in nothing xwris skepsh

Οπωσδήποτε η αγαπημένη μου 90’s μπάντα μαζί μου τους Dream theater… Για μένα το καλύτερο και ίσως πιο αντιπροσωπευτικό cd τους είναι το One second και γουστάρω πολύ που το νέο cd τους κινείται σ’ αυτό το ύφος…
Ποζέρια δεν θέλω γελάκια…

Believe In Nothing το καλύτερο μου τώρα που τα’χω ακούσει όλα… 8)

Πολύ αδικημένο cd… Εξαιρετικές συνθέσεις, λάθος παραγωγή…

Dragonian. Σημάδεψε μια δεκαετία.Τωρα για τις συγκρίσεις με Metallica…δεν βρήσκω καν το νόημα…Αλλα θα το θέσω έτσι…Αν μου έλεγαν να πατήσω ενα κουμπί και ένα απο τα 2 σχήματα να εξαφανιζόταν απο την ιστορία της μουσικής,τοτε θα΄’'εστελνα ‘’ τους Lost.Χαλαρά ομως. Sorry Guys…But Tallica won this!

Τώρα που βγήκε το καινούργιο είναι αυτό το αγαπημένο μου και το BIN πάει 2ο! Αλλά τι το κακό έχει η παραγωγή; Γιατί εγώ την βρίσκω μια χαρά; :lol: :stuck_out_tongue:

Eimai monimws sto dipolo metaxy Icon kai Draconian Times. Den borw na dialexw me tipota giati oti pw twra tha to anairesw aurio… :slight_smile: