Αγαπημένος Paradise Lost δίσκος

Ουφ!!! Αδύνατο να επιλέξω. Μάλλον Draconian Times που τους καθιέρωσε κίολας.
Icon, Paradise Lost, One Second και Gothic ακολουθούν!
Α! και το Host είναι πάρα πολύ καλό, οk δεν είναι ζόρικο αλλά έχει κομματάρες μέσα!

To draconian times δεν έχει αντίπαλο. Πιο ενδιαφέρον θα ήταν το ερώτημα να ήταν πιο είναι το δεύτερο καλύτερο. Εκεί θα ήμουν ανάμεσα σε Icon και One Second. Και το χείρότερο; Άνετα το Believe in Nothing.

Διάμαζα μια συνέντευξη του Mackintosh ο οποίος γράφει εξ ολοκλήρου όλη τη μουσική τους και ανέφερε ότι αγαπημένα του cd είναι τα Οne second το Icon και το κανούργιο… Aν στη θέση του Icon βάλεις το Dragonian το οποίο όμως είναι το λιγότερο πρωτότυπο Paradise lost cd, φτιάχνεις τη δική μου τριάδα…
Το Believe in nothing έχει πολύ καλά τραγούδια, όπως και το Host… Θα έλεγα καλύτερα από το Symbol of life, αλλά η παραγωγή και στα δύο είναι λάθος…

1.One Second
2.Draconian Times
3.Icon

υπόλοιπα

Lost Paradise

Το καινούριο γουστάρω να το ακούω αλλά ρε γαμώτο ώρες ώρες έχω την εντύπωση ότι ακούω συνεχώς το ίδιο τραγούδι. Εντάξει είναι καλύτερα από το να ακούγονται ρέπλικες των Depeche Mode (βλ Host) πάντως δεν το συγκρίνω καν με το Icon

Εγώ ψήφισα Draconian Times μιάς και δεν υπήρχε διαθέσιμο το τελευταίο ομώνυμο άλμπουμ… Σίγουρα θα υπάρξουν ενστάσεις στις οποίες “απαντάω” από τώρα με το signature μου…

Pragmatika POLY lathos paragwgh. Ekneyrizomai otan akouw ayta ta album giati skeftomai pws xaramistikan kapoies kales syntheseis. kai olo lew "edw tha allaza ayto,edw tha allaza ekeino,tha prostheta to parallo ktl. Exw akousei kai merika kommatakia live kai einai klaseis anwtera!

Στο host φταίει κατεύθηνση που πήρε το γκρούπ και έγινε καχέκτυπο των Depeche Mode. Σίγουρα είχαν τότε πολύ καλές ιδέες (π.χ το αγαπημένο μου made the same) αλλά όταν δεν έχεις προσωπικό ήχο είσαι καταδικασμένος.

To kako sto Host kai Believe in Nothing fenetai kai sta video clips tous ekeinwn diskwn opou deixnoun san kanena matso flwria apo aytous pou kanoun ena hit sto MTV.kai den ennow emfanisiaka vevaiws.

Ντάξει έχουν περάσει 7 χρόνια σχεδόν από την κυκλοφορία του Host.Ακόμα με αυτό ασχολείστε; Καλά έκαναν και το κυκλοφορόρησαν. Φοβερός δίσκος με ίσως τους καλύτερους στίχους του Holmes. Θυμάμαι μόλις βγήκε τι κράξιμο είχε φάει και τώρα οι περισσότεροι το θεωρούν αριστουργηματικό.

Ε όχι και αριστουργηματικό το host. Άκουσε το Ultra των Depeche και θα καταλάβεις

Λες να μην το χω ακούσει;
Εγώ δεν μπορώ να καταλάβω από τότε που βρίσκετε τις ομοιότητες. Το ότι είναι ένας σκοτεινός electro δίσκος δεν σημαίνει ότι πρέπει να αντιγράψει και τους Depeche Mode.
Επίσης και το Ultra γαμάει.

+1 Kai ma kai vevaia oi stixoi tou to kratane se ena kalo epipedo!

Εντάξει να το πω έτσι.Κατά τη γνώμη μου το host είναι αντιγραφή Depeche Mode. Δεν λέω ότι δεν μου αρέσει ο δίσκος. Το αντίθετο αρκετά κομμάτια μου αρέσουν πολύ

Μεταξύ Icon-Draconian times επικράτησε το Icon.Φοβερός δίσκος για την εποχή του,τα 2 πιο κλασικά κομμάτια τους βρίσκονται σε αυτό (Embers fire,True belief),οι Holmes/Mackintosh σπέρνουν και γενικά ο δίσκος για μένα είναι ανάμεσα στα 3 καλύτερα Lps των 90ς(Χώρια που δημιούργησαν στρατιές αντιγραφέων μετά) 8)

Μα τι αστεία που έγραφα τον παλιό καιρό!!!~2

One Second για μένα.

Icon δεν το συζητώ…

Kai nai phra tinn telikh apofash…ICON paides.

Μιας και κυκλοφόρησαν εναν υπέροχο νέο δίσκο,για να γράφουμε πάλι…:smiley:

Believe in Nothing